29 במרץ 2017

פניקס תיקונים > מזגנים בחיפה > מזגנים בקריות > מכונות כביסה בחיפה > מכונות כביסה > מקררים בקריות > מקררים בחיפה

בית המשפט העליון הוציא צו לעיכוב ריקון מכל האמוניה


בית המשפט העליון הוציא צו לעיכוב ריקון מכל האמוניה

בית המשפט העליון קיבל היום את בקשת חיפה כימיקלים לעיכוב ביצוע החלטת בית המשפט המחוזי בחיפה שהורה על הפסקת פעילות מכל האמוניה הממוקם בנמל חיפה. הנושא יובא לדיון "בהקדם האפשרי". ב"דה מרקר" דווח כי עם זאת נראה, שהדיון לא ייערך בימים הקרובים, כיוון שלצדדים ניתנה ארכה להציג עמדותיהם עד שבעה ימים לפני הדיון.

עוד דווח ב"דה מרקר" כי המשמעות היא שהמכל לא ייסגר. לא ברור אם המשמעות היא גם, שניתן יהיה להביא אניית אמוניה חדשה למלאו בתקופת הביניים. עמדת המדינה המפורשת היא שיש לסגור את המכל ולא להביא אניית אמוניה חדשה. יוצא דופן בעמדתו הוא השר להגנת הסביבה, זאב אלקין, התומך בהמשך הגעת אניות אמוניה ומילוי המכל עד יוני 2017. לגישתו, זה זמן סביר להיערכות המשק לחלופות יבוא. אלקין גם ניסה לגייס לצדו את משרד הכלכלה והתעשיה, ללא הצלחה.

במכתב ששיגר היום היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט לשר אלקין כתב מנדלבליט, כי משרד הכלכלה והתעשיה עדכן עמדתו ואינו תומך יותר בהארכת פעילות המכל בשלושה חודשים, כפי שכתב בזמנו מנכ"ל המשרד לעמיתו במשרד להגנת הסביבה. "עמדתו המעודכנת של שר הכלכלה היא, שאין להציג עמדות מקצועיות בהליך בבית המשפט", כתב מנדלבליט, בתשובה לנסיונו של אלקין להציג את משרד הכלכלה כתומך בעמדתו. לדבריו, שר הכלכלה והתעשיה גם ציין, כי עמדת מנכ"ל משרדו לא נועדה להיות עמדה מוצגת בבית המשפט, אלא רק לסייע למשרד להגנת הסביבה לגבש עמדתו.

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל