21 באפריל 2017

פניקס תיקונים > מזגנים בחיפה > מזגנים בקריות > מכונות כביסה בחיפה > מכונות כביסה > מקררים בקריות > מקררים בחיפה

תלמיד הותקף על ידי מורתו ויפוצה בכחצי מיליון שקל


תלמיד הותקף על ידי מורתו ויפוצה בכחצי מיליון שקל

תלמיד ביה"ס יסודי אשר הותקף ע"י מורתו וכתוצאה מכך סובל מנזק נפשי הגיש באמצעות עו"ד לידור פוגל – אורן תביעה כנגד הגורמים הרלוונטים ובמסגרת הסדר הפשרה יפוצה בסך של 530,000 ש"ח

עו"ד לידור פוגל-אורן

עו"ד לידור פוגל-אורן

בעקבות תקיפתו כאמור, הגיש התלמיד באמצעות עו"ד פוגל – אורן תביעה נוספת לקצבת ילד נכה מהמוסד לביטוח לאומי והוכר כילד נכה הזכאי לגמלה בשיעור של 100%.

מכתב התביעה עולה כי בהיותו תלמיד כיתה ד', הגיע התובע כמדי בוקר לביה"ס, אולם שלא כמדי יום, במהלך שיעור חינוך גופני, הותקף התובע פיזית והושפל ע"י מורתו וזאת לעיני ילדי הכיתה ובית הספר אשר נכחו במקום.

המורה לא הסתפקה בתקיפה הפיזית אלא המשיכה לאיים על התובע כי ינקטו נגדו צעדי ענישה חמורים נוספים.

התובע אשר הוכה, הושפל ואוים ע"י מורתו לא יכול היה להמשיך ולשאת את תחושת העלבון והכאב ולפיכך, ברח מביה"ס ונעלם לשעות ארוכות עד אשר נמצא ע"י אמו בסמוך לביתו.

עוד באותו היום פנה התובע כשהוא מלווה בהוריו לביה"ח שם הומלץ לו ע"י עובדת סוציאלית לפנות בדחיפות לטיפול במרפאת נפש לילדים ונוער.

כתוצאה מהתקיפה האמורה ועפ"י המלצת העובדת העובדת הסוציאלית של ביה"ח כאמור, החל התובע בטיפול פסיכיאטרי ואובחן כמי שסובל מתסמונת חרדתית פוסט-טראומטית מלווה בתסמינים דכאונים אשר גורמים לגישה הימנעותי ותחושת ניכור כלפי המסגרת החינוכית ולנסיגה בולטת מבחינה לימודית.

התובע הגיש באמצעות עורכת דינו, עו"ד פוגל – אורן, תביעה כנגד המוסד החינוכי ובימים אילו הגיעו הצדדים לפשרה על פיה יפוצה התובע בסך של 530,000 ש"ח וזאת מעבר לקצבה אותה הוא מקבל מהמוסד לביטוח לאומי.

כאמור, התובע הגיש באמצעות עו"ד פוגל – אורן תביעה לגימלת ילד נכה והמוסד לביטוח לאומי קיבל את תביעתו במלואה והכיר בנכותו הנפשית, כתוצאה מתקיפתו ע"י המורה, כנכות קבועה אשר מכוחה הוא זכאי לגמלה בשיעור של 100%.

עו"ד פוגל – אורן: "מדובר באירוע חמור ביותר אשר טוב היה אלמלא ארע. לא יעלה על הדעת שמורה אשר הורי התובע הפקידו בידיה את האחריות על בנם לא זו בלבד שלא הקפידה על שלומו אלא הינה הגורם לנזק החמור ממנו הוא סובל ויסבול כל חייו.

בידי צוות ביה"ס הופקד שלומם וחינוכם של התלמידים, ומורי בביה"ס אינם רק אנשי מקצוע אשר מטרתם ללמד את חומר הלימודי אלא הם מהווים דוגמא אישית לדרך ארץ מהי.

אין ספק שמורים נאלצים להתמודד עם סיטואציות מורכבות והפרות משמעת מצד תלמידים, אולם מורה, אשת חינוך, מקצועית ומיומנת אל לה להשתמש בכוח הזרוע ובשום מקרה אל לה לנצל מעמדה וסמכותה לשם פגיעה בתלמיד ובעיקר אל לה להשתמש באלימות פיזית ומילולית כמו שארע במקרה זה.

עוד הוסיפה עו"ד פוגל – אורן כי החובה להגן על שלמות גופם וכבודם של התלמידות/ים עוגנה בחוק זכויות התלמיד, התשס"א-2000, הקובע בסעיף 10 כי כל תלמיד זכאי לכך שהמשמעת במוסד החינוך תונהג באופן ההולם את כבוד האדם ובכלל זה הוא זכאי שלא יינקטו כלפיו אמצעי משמעת גופניים או משפילים.
חובה על מוסדות החינוך להקפיד כי הוראת חוק זו תיושם וכי המסר העולה ממנה יועבר ויושרש במוסדות החינוך."

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל