28 ביוני 2017

בדיקה בבז"ן: האם בכיר ניצל מינית עובדות?


בדיקה בבז"ן: האם בכיר ניצל מינית עובדות?

עובדת התלוננה כי מנהל בכיר בבתי הזיקוק ערך לה ריאיון עבודה בפאב – וניסה לנשק אותה. בחדשות 2 דווח כי למרות שהמידע על הקשר האינטימי והסודי בין השניים הגיע ליועצת המשפטית לא נעשה דבר: לאחר עזיבת העובדת החלה החברה בבדיקה – בבתי הזיקוק מעריכים שלא מדובר במקרה יחיד

בתי הזיקוק נחשבים למפעל מצליח, מקום עבודה מועדף ובטוח. וכדי להתקבל צריך לעבור דרך סינון קפדני, בדיקות וראיונות עבודה. בחדשות2 דווח כי אחת העובדות חושפת כעת שמנהל בכיר בחברה בחר לערוך לה בשנה שעברה את הריאיון דווקא בפאב הזה, בעיר התחתית בחיפה ובשעת לילה מאוחרת. בעקבות דבריה בחברה בודקים האם המנהל הבכיר ניצל מינית עובדות.

בחדשות 2 דווח כי מדובר במנהל בכיר מאוד שהצטרף לחברה בעשור האחרון. "סימסתי למספר שלו 'היי מה שלומך, קיבלתי את הטלפון שלך מחבר משותף כדי שנתאם פגישה'", מספרת העובדת. "לא עוברות שתי דקות ואני מקבלת תשובה 'כן בטח, מתי מתאים לך 7 או 9 בערב בפאב למטה ליד הנמל, אני אאסוף אותך". לרגע חשבתי שלא קראתי נכון, בערב? בפאב? אחרי התלבטות החלטתי שאני הולכת".

העובדת התכוננה לריאיון מקצועי אבל גילתה שהריאיון הפך לשיחה אישית על תחביבים וזוגיות – ובסוף הערב המנהל הבכיר גם הסיע אותה לביתה. "בדרך חזרה הרכב סטה מהדרך, הוא המשיך לדבר כאילו זה נורא טבעי לשבת איתי ברכב בחושך מול הנוף…", משחזרת העובדת. "הוא אמר לי 'בואי הנה', תפס לי את הראש וקירב אליו. כל מה שהצלחתי לומר זה לא לא.. בלילה הוא שלח הודעות וכתב שרק רצה לנשק אותי ולא הבין ממה התביישתי".

שבועיים לאחר אותה פגישה היא כבר התקבלה לעבודה תוך הבטחה שתקודם בקרוב מאוד: המנהל הבכיר דאג לשמור על קשר שהפך לאישי, אינטימי וסודי. בהמשך העובדת סיפרה לחבריה והמידע בנושא הגיע גם ליועצת המשפטית, שלדברי העובדת לא עשתה דבר. העובדת, שלא קיבלה מענה לפנייתה, נשברה בסוף השנה שעברה ועזבה: מאז המנהל המשיך לעבוד כרגיל וחבריו להנהלה אולי שתקו או טייחו אולי לא רצו לדעת. לאחרונה קיבל המנכ"ל פנייה בנושא החל לברר, אבל גם כעת היועצת המשפטית ואחרים לא ממהרים לשתף אותו בידוע להם.

אבנר מיימון, מנכ"ל בז"ן, אמר לחדשות כי מתנהלת בנושא בדיקה: "אני לא נותן לנושא הזה לרדת בשום פנים ואופן. שמע דברים כאלה צריך למגר חד משמעית".

בבתי הזיקוק מעריכים שלא מדובר במקרה יחיד ומתכוונים לזמן לעדות עובדות נוספות. הסברה היא שמנהל בכיר ומבוגר השתמש בכח שלו, ביחסי המרות כדי לנצל עובדות צעירות, הכל כנראה בסיוע קשר שתיקה, של מנהלים אחרים.

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל