18 ביולי 2017

מבקר המדינה: חשש למעשים פליליים בטיפול המדינה באמוניה


וואלה ניוז: משרד המבקר העביר ליועץ המשפטי לממשלה מידע המעלה חשש כי הפתרונות שמצאו גופי המדינה לאספקת האמוניה למשק נעשו, לכאורה, באופן מוטה, כדי להיטיב כלכלית עם חברת חיפה כימיקלים. לפי המבקר מנכ"ל המשרד להגנת הסביבה לא קיים את ההסדר למניעת ניגוד עניינים

כ-3,000 מפגינים בחיפה בקריאה לרוקן את מכל האמוניהמשרד מבקר המדינה העביר היום (שלישי) ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט מידע המעלה לדבריו חשש למעשים פליליים בטיפול גופי המדינה בבעיית האמוניה. על פי המידע בידי המבקר, השופט בדימוס יוסף שפירא, עולה חשש כי הבחינה וההכרעה באשר למציאת פתרונות לאספקת האמוניה למשק נעשו, לכאורה, באופן מוטה, כדי להיטיב כלכלית עם חברת חיפה כימיקלים – במקביל למידור אנשי המשרד להגנת הסביבהממעורבות בעניין.

בוואלה דווח כי מבקר המדינה מציין את מנכ"ל המשרד להגנת הסביבה, ישראל דנציגר, וטוען כי יכול להיות שהיה מעורב בנושא באופן חריג. לכאורה, הוא לא קיים את ההסדר למניעת ניגוד עניינים שנקבע באוגוסט 2015, וקיים חשש כי פעל תוך ניגוד עניינים, ומבלי להתייעץ עם היועצת המשפטית של המסדר, כפי שהתחייב בהסדר. כמו כן, מידע שנמסר לגורמים מוסמכים בנושא השתנה מהותית מפעם לפעם ולא תאם במלואו את העובדות.

מכאן, על פי המשרד, עולים חששות לקיומם של שיקולים זרים בפעילותם של חלק מגורמי המדינה בנושא ואף חשש לפגיעה בטוהר המידות. המידע הועבר ליועץ המשפטי לממשלה בהמשך למכתב בנושא שנשלח לפרקליט המדינה לפני כשבוע.

מרבית עובדי חיפה כימיקלים, כ-1,200 עובדים, הוצאו לפני שבוע לחופשה כפויה – כך נודע היום ראשון האחרון לוואלה! NEWS. הסיבה לחופשה היא מחסור בחומרי גלם למכל האמוניה פוי להיות מרוקן עד 31 ביולי 2017, בעוד שבועיים, לפי החלטת בית המשפט העליון.

ביום חמישי האחרון הוציאה עיריית חיפה צו הפסקת עבודה לחברה. העירייה טענה כי חברת חיפה כימיקלים בונה מתקנים בניגוד לחוק וללא היתר כדי להיערך לקבלת אוניות המובילות אמוניה.

 

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל