3 באוקטובר 2017

מאסר לנהג אגד שגרם למות נערה בתאונה במנהרות הכרמל


כשנה וחצי לאחר התאונה הקשה במנהרות הכרמל, בה נהרגה הנערה אור אלבז ז"ל, נשלח היום (שלישי) נהג אגד ל-14 חודשי מאסר. הנהג, ביילין מקונן, הורשע בחודש מרס בגרימת מוות ברשלנות, נהיגה ברשלנות וגרימת נזק לאדם ולרכוש: בית המשפט המחוזי בחיפה גזר את עונשו של הנהג, שהודה כי "נהג בקלות ראש".

בחדשות 2 דווח כי עו"ד ראאפת אסדיעו"ד ראאפת אסדי, שייצג את הנהג במהלך המשפט, אמר: "עצם הטלת מאסר בפועל בתנאי כליאה של ממש על אדם שבגין חוסר תשומת לב של הרגע גרם למותו של אדם היא מקוממת, מדובר בתאונת דרכים שיכולה לקרות לכל אדם".

עו"ד אסדי, מומחה לדיני תעבורה ממשרד אילון אורון, הוסיף: "אני ער לכך שלגישת בית המשפט העליון שיש להטיל מאסר של ממש בעבירות של גרם מוות ברשלנות אבל כשמדובר ברשלנות רגעית שהיא לטעמי ברף הנמוך במקרה הזה, יש להימנע ממאסר בפועל ויש לשקול מאסר בעבודות שירות מכיוון שהדבר נוגד ערכי צדק בסיסיים".

אור אלבז ז"ל

אור אלבז ז"ל

האישום: "סטה מהנתיב ללא סיבה"

בחדשות2 דווח כי כתב האישום החמור שהוגש נגד מקונן ייחס לו את גרימת מותה ברשלנות של אור אלבז בת ה-17 בתאונה שהתרחשה באפריל 2016: בכתב האישום נטען כי הנהג "סטה מנתיב ללא כל סיבה הקשורה באוטובוס או בדרך". במשך 11 החודשים הראשונים למשפט סירב מקונן להודות בעובדות כתב האישום, אך בדיון שנערך בחודש מרס הודה הנהג והתנצל. בעקבות הודאתו הוא נשלח לקצין מבחן לקראת הדיון בטיעונים לעונשו.

לאחר ההתנגשות נראה האוטובוס ממשיך להתחכך בקיר לאורך מספר מטרים ולאחר מכן נהדף אל צדה השני של המנהרה. התיעוד הוביל את חוקרי ובוחני התנועה של משטרת מחוז חוף לשלול את גרסת הנהג, לפיה התאונה נגרמה בשל כשל טכני, וכך הואשם מקונן כי התאונה נגרמה כתוצאה מהיסח דעת.

כבר בימים שלאחר התאונה העריכו במשטרה שהגורם לתאונה הוא היסח דעת של הנהג, שלפי טענות חלק מנוסעי האוטובוס היה עסוק בגביית כסף מהנוסעים בעת התאונה. בחברת אגד הבהירו כי האוטובוס שנפגע בתאונה היה מדגם חדיש, ולכן סביר שלא תקלה היא שהביאה לתאונה.

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל