10 בינואר 2012

תלמיד עירוני ג', חן זוננרייך – אלוף העולם בפאואר ליפטינג


תלמיד עירוני ג', חן זוננרייך – אלוף העולם בפאואר ליפטינג

בשקט ובצנעה יצאו שני האחים לבית זוננרייך, חן ושי, שניהם תלמידי בית הספר עירוני ג', לאליפות העולם בפאואר ליפטינג שהתקיימה באירלנד, וחזרו עטורי מדליות

"אוי כמה שזה היה מרגש". על המשפט הזה חזרו חן זוננרייך, אחיו הצעיר שי וגם אמא זוננרייך, שהתרגשה אפילו יותר מהם, כמו גם תלמידים, מורים וחברי הנהלה בבית הספר עירוני ג', שבבוקר בהיר אחד גילו שיש להם אלופי עולם!

לא בכל יום יוצאים מחיפה שני נערים, האחד תלמיד כיתה י"א ואחיו תלמיד כיתה ט' לאליפות העולם ב"פאואר ליפטינג", סוג של הרמת משקולות וחוזרים משם עטורי מדליות וגביעים.

אליפות העולם בפאואר ליפטינג נערכה בעיר לימריק, מרחק כשלוש שעות נסיעה מדבלין, בירת אירלנד. שי וחן זוננרייך, נסעו לתחרות ביחד עם קבוצת ספורטאים עצם הם מתאמנים בבית אבא חושי. "זהו ספורט לא מאוד פופולרי בארץ, ודאי לא מוכר או משודר, ולכן אנשים לא שמעו עלינו ועל הנסיעה שלנו לאליפות", אומר שי. זה גם מסביר את העובדה שהנסיעה מומנה מכיסם של הספורטאים הצעירים.

המתחרים מחולקים לקבוצות משקל. שי בן ה-16 התחרה בקבוצת המשקל עד 90 ק"ג. כמו מתחריו, שהגיעו מרחבי העולם, הוא ביצע שלושה תרגילים והתוצאות היו מרשימות: סקווט – 230 ק"ג, בנץ' פרס – 130 ק"ג ודד ליפט – 260 ק"ג. "מחברים את התוצאות והמשקל הכללי הגבוה ביותר מקנה את המקום הראשון וזה הייתי אני" מספר שי, "שברתי את שיא העולם וניצחתי בתחרות!".

הרגע המרגש בתחרות כולה, אפילו יותר מהזכייה עצמה, מספר שי, היה מעמד חלוקת המדליות. "עמדנו על הפודיום, ברקע ניגנו את 'התקווה' והנפנו את דגל ישראל. זה היה רגע מדהים. גאווה גדולה מאוד".

גם שי, האח הצעיר לבית זוננרייך, תלמיד כיתה ט' 2 בחטיבת הביניים בעירוני ג', התחרה באליפות, בשכבת גיל 15-13, ובמשקל עד 82 ק"ג. ההישגים שלו היו מצוינים. 180 ק"ג בסקווט, 75 ק"ג בבנץ' ליפט ו-180 ק"ג בדד ליפט.

עם שובם לחיפה התקבלו האחים בהתרגשות רבה בבית, אבל גם בעירוני ג'. מנהל בית הספר, יהושע בן איתמר, מנהלת החטיבה העליונה איריס גרנט ומנהלת חטיבת הביניים, רבקה גינצבורג, בירכו בהתרגשות את שני האחים, שהביאו כבוד וגאווה לבית הספר וצירפו הישג מדהים לשורה של הישגים בספורט – החל בכדורעף בנים, המשך בכדורעף בנות – מקום שני בארץ, אלוף אירופה בקרטה ומקומות ראשונים בתחרויות מחוזיות וארציות בטניס שולחן.

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    

עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל