2 באפריל 2012

ביאליק: 5 מיליון ש"ח יושקעו בשיפוץ הספרייה העירונית


משחקייה ענקית לגיל הרך ולילדים וקפיטריה להורים תוקם בקומה הראשונה. דוקורסקי גייס תרומה של 2.2 מיליון שקלים מקרן שרמן הבריטית לשיפוץ

עיריית קריית ביאליק תחל בקיץ בשיפוץ ושדרוג הספרייה העירונית ברחוב אפרים שתיהפך למבנה חדשני ומודרני שיכלול בתוכו מרכז העשרה לגיל הרך ולילדים. ראש העיר, אלי דוקורסקי, אמר, כי בשיפוץ ושדרוג הספרייה יושקעו קרוב ל- 5 מיליון שקלים.

הקומה הראשונה של הספרייה תוקדש כולה לפעילות ילדים, נוער והגיל הרך. ספריית ההשאלה לילדים תישאר במקומה ואילו ספריית ההשאלה למבוגרים תועתק לקומה השנייה שהונגשה לפני יותר משנה באמצעות מעלית שהוקמה במימון משותף של העירייה והמוסד לביטוח לאומי. בשטח שיתפנה בקומה הראשונה תוקם משחקייה ענקית לילדים ולגיל הרך, שתכלול משחקים, פעלתונים, ג'ימבורי וכו'. המקום מיועד לגילאי 0 עד 6. לטובת ההורים שילוו את ילדיהם למשחקייה ולספריה תוקם בקומה הראשונה קפיטריה.

הקומה השנייה של הספרייה תהיה קומת המבוגרים והיא תכלול ספריית השאלה וספריית עיון שתעמוד לרשות תושבי העיר ובהם תלמידים וסטודנטים. הספרייה תשודרג במערכות תקשורת חדשניות ביותר. חזית הספרייה תשתנה אף היא ותקבל מראה היי-טקי חדשני ועכשווי אשר יבטא את חדשנות הספרייה העירונית.

ראש העיר, אלי דוקורסקי, אמר, כי הספרייה העירונית היא מרכז התרבות הכולל הכי הרבה מבקרים קבועים בעיר. במקום אלפי מנויים והמקום לא עבר שיפוץ מאז נבנה בשנת 1974. "אנו מתאימים את הספרייה לתקופה והופכים אותה למרכז ידע ופנאי עכשווי ומתקדם הראוי לתושבי העיר. יצרתי קשר עם משפחת שרמן, שהוריה הקימו את הספרייה, הם ביקרו כאן והתרגשו מאוד, התלהבו מתוכנית השיפוצים שהכנו והעמידו תרומה של 2.2 מיליון שקלים לטובת תושבי קריית ביאליק. הצלחתי לרתום גם את שרת התרבות והספורט, לימור לבנת ומשרדה יעמיד 300,000 שקלים להצטיידות המשחקייה החדשה." ראש העיר מעריך, כי עבודת השיפוץ והשדרוג תושלם תוך כשנה.

באחרונה, במימון משותף עם ארגון יד לבנים חוברו מבנה הספרייה ובית יד לבנים והם ישמשו כיחידה אינטגרלית אחת.

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל