7 באפריל 2012

ק. אתא: אבק בלתי פוסק, לכלוך על המכוניות וכביש הרוס


לתושבי רחוב מירון בקרית אתא נמאס לנשום אבק. דיירי הרחוב היוקרתי לא מאמינים למה שהולך להם ברחוב בעקבות עבודות לבניית פרויקט מפואר – כך דווח ב'זמן קריות'. "אין סיבה שרחוב כזה יוקרתי יראה כמו מזבלה", הם מתלוננים

"אי אפשר אפילו לפתוח חלון לנשום אוויר". אתר בנייה (אילוסטרציה)

דיירי רחוב מירון בקרית אתא, רחוב פסטורלי הנחשב ליוקרתי ושלאורכו וילות יפיפיות, מאוד לא מרוצים. ממש בסמוך אליהם נבנה כבר תקופה ארוכה פרויקט יוקרה חדש. עד לאחרונה הם עוד היו סבלניים. הם ידעו שאין ברירה – קרית אתא מתרחבת.

> תושבי קרית אתא? הצטרפו לחדשות קרית אתא בפייסבוק

אבל בשבועות האחרונים הסבל מתעצם, במיוחד לקראת חג הפסח, כך דיוחה הכתבת אורית פרץ ארי בעיתון "זמן קריות". לדעת הדיירים ניתן היה למנוע את סבלם המתמשך. "כמה אפשר להיות סבלניים?", תוהה קרן, דיירת ברחוב. "בהתחלה היה בסדר. בונים, ואין ברירה – מתרגלים. אבל בזמן האחרון משאיות החלו לעבור, דווקא ברחוב שלנו. החל משעות הבוקר המוקדמות הן עושות רעש בלתי נסבל, ומותירות אחריהן לכלוך נוראי".

איך זה משפיע על השגרה שלכם?
"זה נורא. אי אפשר אפילו לפתוח חלון לנשום אוויר, מכיוון שהכל מלא אבק. אפילו את המכוניות כבר קשה לזהות מהלכלוך. התקשרנו למוקד העירוני. לא רק אני, עוד הרבה דיירים, ובתגובה שלחו פקח שלא באמת עשה משהו. שלחו טרקטור קטן לגרוף את הלכלוך, והוא רק הרס פה את הכביש. במקום לעבור עם מטאטא כביש כמו שצריך. והפקח עוד אומר שאין ברירה, ומוכרחים ככה. אנחנו משלמים מספיק ארנונה, אז אין סיבה שרחוב כזה יוקרתי יראה כמו מזבלה".

וכאילו הצרה הזו לא מספיקה לתושבים, הם מתלוננים כי אחד הדיירים ברחוב המבצע שיפוצים בביתו, חוסם את המדרכה הציבורית עם חומרי עבודה, ותופס מקום חניה עם מכולה. "אני בטוחה שזה לא חוקי מה שהוא עושה, אבל לאף אחד לא אכפת שהורה עם עגלת תינוק צריך לרדת לכביש כדי לעבור. כולם מפחדים להעיר לו, וכנראה שגם בעירייה, כי בינתיים אף אחד לא בא".

מעיריית קרית אתא נמסר בתגובה: "כל תלונה המגיעה לעירייה מטופלת בצורה הטובה ביותר במידה והנושא נמצא באחריות העירייה. בעקבות תלונות על מפגעי ניקיון ברחוב, העבירה העירייה מכתב דרישה לקבלן לפעול לסילוק המטרדים. לאחר שלא נתקבלה התייחסות, החלה העירייה לבצע עבודות ניקיון במקום, כאשר הקבלן יחויב בעלויות העבודות".

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל