18 באפריל 2012

מה שכל בעל עסק צריך לדעת על שיווק ופרסום אפקטיבי


חגית יצחק, מומחית באסטרטגיה פרסומית ושיווק מתקדם (בעלת מאץ פוינט תקשורת שיווקית ומיתוג עסקים), בטור אישי לקריות באינטרנט: אתה משקיע כספים ומשאבים רבים בשיווק ופרסום העסק שלך, אך התוצאות אינן מספקות אותך? הסוד הפשוט – ארגז כלים יישומי למיצוי הפוטנציאל מבלי ללכת לאיבוד. אז איך תקדם את העסק שלך ותביא יותר לקוחות…

חשבת פעם איך בונים אסטרטגיה שיווקית או מהי אסטרטגיה שיווקית?

טור אישי. חגית יצחק

אסטרטגיה שיווקית, היא בעצם, הבסיס לכל הפעילות השיווקית והפרסומית של הארגון. חברות, בהן אני נתקלת, אשר מקיימות פעילות שיווקית ללא אסטרטגיה, מוצאות עצמן טובעות בים של עבודה, מבלי להבין בכלל האם הכסף הרב שהשקיעו הצליח במטרתו, ומהי מטרתו בעצם. אני רוצה לנצל את היריעה ולהסביר לך כיצד צריכה להתבצע בניית אסטרטגיה שיווקית נכונה ומה היא צריכה לכלול.

ההגדרה של אסטרטגיה שיווקית אומרת כך: "הגדרת היעדים והמשימות הבסיסיים של העסק לטווח ארוך, אימוץ דרכי הפעולה המתאימות והקצאת המשאבים הדרושים למימושם". אני חייבת להדגיש, שחברות אשר גיבשו אסטרטגיה שיווקית נכונה, קצרו את הפירות במהירות. פיתוח אסטרטגיה שיווקית נכונה הוא אתגר לכל ארגון אשר שם לעצמו כמטרה להגדיל את נתח השוק שלו או לחלופין לפנות לקהל יחד חדש. אסטרטגיה שיווקית חשובה יותר כאשר העסק שלך בתחילת דרכו, כי כל הליך שיווקי שייקבע בתחילת הדרך, הוא זה שימצב את אופי העסק. בפיתוח אסטרטגיה שיווקית עליך להתמקד בשלושה אלמנטים: הצרכן, המוצר, והצעת הערך שתגרום לו לרכוש את המוצר. כלומר, אסטרטגיה שיווקית היא הדרך שבה תבחר כדי למכור את המוצר או השירות שלך ללקוח.

אז איך עושים את זה? פשוט מאוד, קובעים מדיניות מדויקת, מיישמים אותה, מודדים את הצלחתה והשמיים הם הגבול:

ראשית, עליך לנתח את אפיוני העסק ולהגדיר בדיוק את המוצרים והשירותים אותם מספק בית העסק שלך. לאחר מכן, עליך לנתח את הסביבה העסקית בה פועל בית העסק, להגדיר את השוק הקיים, השוק הפוטנציאלי, ואת גורמי המפתח להצלחת העסק. בהמשך, עליך לקבוע מדיניות מחירים לאותם מוצרים ולהגדיר מהם ערוצי ההפצה היעילים ביותר. לבסוף, אתה צריך להגדיר את ערוצי התקשורת השיווקית בהם תשתמש. אל תשכח להגדיר יעדים לטווח זמן שקבעת לך. כדי לראות תוצאות נהוג לקחת טווח של חצי שנה לפחות וצא לדרך.

לקוח שאל אותי השבוע במה האסטרטגיה השיווקית יכולה להועיל לו. ובכן, אסטרטגיה שיווקית מתאימה מבטיחה לך התאמה מלאה בין העסק לסביבתו הטבעית והיא חיונית להמשך תפקודו ואפילו קיומו של כל בית עסק. בזכות התכנון המוקדם בית העסק שלך ישיג הישגים טובים יותר ותוכל למקסם הכנסותיך באופן משמעותי אל מול המתחרים. ושיהיה בהצלחה.

הכותבת היא מייסדת ובעלים של חברת match point, חברה לתקשורת שיווקית ולמיתוג עסקים

בואו להיות חברים של match point בפייסבוק

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל