16 באפריל 2012

"שאלתי את ראש העיר מה עלות חגיגות העצמאות והוא חסם את גישתי לפייסבוק שלו"


כל אדם שמפעיל דף פייסבוק נדרש להתלבטויות לא פשוטות בשאלה למחוק או לא למחוק תגובות גולשים, על אחת כמה וכמה כשמדובר בנציג ציבור, כמו ראש עירייה. המפגש הבלתי אמצעי בין הפוליטיקאי לציבור בפייסבוק הוליד דילמות שלא צצו בעבר: האם להתיר למבקרים להתבטא ללא הגבלה והיכן עובר הגבול בין ביקורת להשמצה. זה מה שקרה לגולש שניר גולדפינגר שניסה לשאול את ראש עיריית קרית ביאליק, מראשי העיר היותר פעילים ברשת החברתית, מה עלות האמנים שיופיעו בחגיגות יום העצמאות בעיר…

> תושבי קרית ביאליק? הצטרפו לחדשות קרית ביאליק בפייסבוק!

גולשים כותבים: לאור פרסום הידיעה באתר 'קריות באינטרנט' אודות העלויות הגבוהות של הופעות יום העצמאות מצאתי לנכון לעדכן אתכם על הקמתה של קבוצת מחאה בפייסבוק הקוראת להחרים את הופעות יום העצמאות. הקבוצה הוקמה בעקבות התפארותו של ראש העיר קרית ביאליק אלי דוקוסקי, בעמוד הפייסבוק שלו, ברשימת האמנים שיופיעו בחגיגות – ולאחר דין ודברים עימו – נחסמה גישתי לעמוד הפייסבוק שלו.

בתגובה לדברי ההתפארות של דוקורסקי, ביקשתי שיציג את עלותם של האמנים למשלם המיסים: "אשמח אם תפרסם גם את המחיר ששילמת לזמרים על חשבון משלמי הארנונה! בימים שהעול הכלכלי על האזרח גדל, ניתן להצניע לכת בהצגות ראווה", כתבתי ותגובתו של ראש העירייה לא איחרה לבוא: "תושבי קרית ביאליק יקבלו ממני בכל יום עצמאות למדינת ישראל את האומנים הטובים בארץ. דבריך הם דמגוגיה בגרוש. עבור רבים מהתושבים זאת הזדמנות יחידה לצפות באומנים המובילים במדינה, שכן מצבם הכלכלי לעתים אינו מאפשר לרבים מהם לרכוש כרטיס להופעה של זמרים אלה באירוע סגור. מדוע אתה מבקש לשלול זאת מהם? מה האדנות וההתנשאות שלך כלפי השכבות החלשות ומעמד הביניים בעירי? ביום העצמאות אני מעניק להם חוויה זאת בחינם ואני עושה זאת באהבה ובשמחה".

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך >>
מימונה: 7,000 חגגו בקרית אתא – מאות בלבד בביאליק
קרית ביאליק: מפלה לראש העירייה בבית המשפט
הסדרי תחבורה חדשים בביאליק: "נפגין מול לשכת ראש העיר"
הצביעו והשפיעו: חנייה בתשלום מסביב לקריון – בעד או נגד?
איך מונה בעל אתר חדשות מקומי לדובר העירייה?
דוקורסקי מסדר לעצמו עוזר אישי; "דרך נפלאה לבזבז כספי התושבים"
בתמיכת יאיר לפיד? אוצ'וקובסקי יתמודד על ראשות עיריית קרית ביאליק
מאות מוחים נגד חנייה בתשלום מסביב לקריון 

מתוך קבוצת המחאה שנפתחה בפייסבוק

עד כאן, לכאורה, התנהל דו השיח שלנו. כתגובה לתשובתו של דוקורסקי כתבתי לו כי הדמגוגיה היא של ראש העיר וכי הוא שכח שאת הארנונה והחניה בתשלום, משלם אותו מעמד ביניים שראש העיר דואג "לסבלו". בתגובה מחק ראש העיר את התגובה שלי וביטל את האפשרות שלי להגיב על הקיר הפייסבוק שלו במטרה להימנע מדיון ציבורי.

הופעות הראווה של ראשי הערים אינם דאגה לעניי ביתך או למעמד הביניים, אלא ניסיון של ראשי הערים לקנות לעצמם תהילה באמצעות "לחם ושעשועים", מתוך מחשבה שהעם מטומטם. אז הגיע תורו של העם להוכיח כי אינו מטומטם ולהחרים את מופעי הראווה של יום העצמאות! הגיע הזמן להפסיק לתת לראשי הערים הכשר לבזבז את כספנו כאוות נפשם כדי להתפאר!

פתחתי קבוצה בפייסבוק, תחת השם "מחרימים את הופעות יום העצמאות" ואשמח אם מי שתומך בי יצטרף אליי: https://www.facebook.com/groups/345131538869161/".

נשלח באמצעות האימייל אדום ע"י הגולש שניר גולדפינגר

למרות פניית "קריות באינטרנט", תגובת עיריית קרית ביאליק לא נמסרה עד למועד פרסום הכתבה.

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל