17 באפריל 2012

חגיגות העצמאות: בזבוז כספי ציבור שזועק לשמים (טור אישי)


העיתונאי יבגני זרובינסקי, עורך קריות באינטרנט בטור אישי: בימים שבהם הדלק מזנק לפסגות מפחידות ויוקר המחיה בישראל הופך לבלתי אפשרי, בזבוז של מיליוני שקלים מצד העיריות בקריות על חגיגות העצמאות הוא יריקה בפרצופו של משלם הארנונה

לכאורה, לתקוף את הרשויות המקומיות על השקעה כספית שבבסיסה כוונות טובות – נראית לרבים כעזות מצח. הרי בסך הכך, המטרה של ראש העירייה שלכם בהבאת כוכבים מהשורה הראשונה לבמת הבידור בעיר היא להסב להם שמחה ונחת, גם אם מדובר במספר שעות בודד.

כתבות נוספות בנושא:
> טירוף בקריות: מי יופיע איפה? וכמה זה יעלה למשלם הארנונה
> אייל גולן קורא לתת: ירוויח כחצי מיליון ש"ח בערב יום העצמאות 

בזבוז כספי ארנונה. עורך קריות באינטרנט, יבגני זרובינסקי

אלא שכאן נעוצה הבעיה. בימים שבהם הדלק מזנק לפסגות מפחידות ויוקר המחיה בישראל הופך לבלתי אפשרי, שעה של הנאה אינה מצדיקה פיזור של מיליוני שקלים מכספי הארנונה, שמגיעים מהאזרח הקטן, אשר נאנק תחת עול המיסים. הרי זה בדיוק כמו שתזמינו 20 חברים שלכם לחופשה מפנקת ומטריפה בהוואי, ובסופה תדרשו מהם לשאת בכל העלויות.

די להציץ בסכומים שהעיריות בקריות עומדות לשפוך על חגיגות ערב יום העצמאות כדי להרגיש זעזוע עמוק. המספרים נראים דמיוניים, כמעט בלתי נתפשים. תחשבו כמה פיות של מעוטי יכולת אפשר להאכיל ב-2 מיליון שקלים.

הרושם שנוצר במהלך השנים הוא שראשי העיריות בקריות מתחרים למי יש את הכי גדול והכי שווה באזור, למי יש את הכוכבים הכי שווים ואצל מי הבמה הכי יפה – גם אם זה אומר להוציא מאות אלפי שקלים מהקופה הציבורית.

המחשבה שלפחות ראש עירייה צדיק אחד, יקום ויודיע כי השנה, לנוכח המצב הכלכלי תחסוך העירייה בחגיגות – נראית כאשליה. ראשי הרשויות לא יוותרו על מפגן הראוותנות, לא על הנאום שלהם לאלפי החוגגים וגם לא על תמונה משותפת עם אייל גולן, אותה הם יתלו בגאווה במשרד – ובטח שלא כשנה וחצי לפני הבחירות לרשויות המקומיות.

מדוע משרד הפנים לא מזדעק לנוכח השערורייה. אין היגיון לחתום על צ'ק בסכום של 140,000 שקל לאמן, כוכב ככל שיהיה, בתמורה לביצוע של שניים או שלושה שירים. מישהו פה השתגע?

הכותב הוא עורך קריות באינטרנט

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל