18 באפריל 2012

נסגר מועדון ההופעות מדינה פלייס: בעל המקום ירד למחתרת


חשיפה: "מדינה פלייס", בר-מסעדה בו התקיימו גם הופעות חיות שנפתח בקול תרועה לפני כ-3 חודשים, צבר חובות כבדים ונסגר * השבוע נופצה דלת המקום לאור יום על ידי גורמים עבריינים * הבעלים, מיקי מדינה בן 27 מקרית ביאליק, ירד למחתרת ואף מחק את חשבון הפייסבוק שלו * למקום כבר יש בעלים חדש שיהפוך אותו לאולם אירועים * בכניסה הוצב מאבטח חמוש עקב הנושים והספקים שפוקדים את המקום ודורשים את כספם
מאת: אורטל איבגי

מה שהחל כסיפור סינדרלה קרייתי , הפך מהר מאד לתסריט בלהות.מיקי מדינה, צעיר בן 27 שנכנס לתחום חיי הלילה כרוח סערה לפני כשלושה חודשים, הבטיח לקהל הצפוני חווית בילוי בלתי נשכחת בקומפלקס הייחודי שהגה: בר-מסעדה שפועל במהלך היום ואולם אירועים והופעות חיות בלילה, הפותח שעריו לאומנים מן השורה הראשונה.

מחק את חשבון הפייסבוק. מדינה בימים שמחים יותר

עם פתיחת המקום הופיע הזמר שלומי שבת, לאחריו הופיעו פבלו רוזנברג, ענת שרוף, עמיר בניון, אסף אמדורסקי, אביהו מדינה ויואב יצחק ולאחרונה ישי לוי. באוויר ריחפה התחושה כי אין צורך לשים את פעמינו לזאפה בת"א וכי גם בחיפה ניתן לראות הופעה טובה וליהנות מאוכל איכותי בישיבה סביב שולחן. אך ההצלחה לא מיהרה לבוא והתעלומה רק גדלה. אף אחד לא הבין איך צעיר די אנונימי מקרית ביאליק, רק בן 27 ללא ניסיון רב בחיי הלילה או האירועים, עבר מעסק של קייטרינג בנשר למקום בסדר גודל כזה – יש שאמרו לנו כי מדובר בשיגעון גדלות ויש שאמרו "משימת התאבדות".

מסעדת "מדינה פלייס" נפתחה בחודש ינואר השנה בהשקעה של כשני מיליון שקל, כאשר על פי גורמים, רק במערך התאורה וההגברה במקום הושקעו כמעט מיליון שקלים. כיום מתברר, כי את הממון לפתיחת המקום השיג מדינה ככל הנראה באמצעות הלוואות בשוק האפור: "בתוך חודשיים ספורים כשכבר היה נראה כי המקום תופס תאוצה, החל המצב הכלכלי להידרדר. המזומנים אזלו, שיקים חזרו וספקים החלו מתדפקים על דלתו לקבל את שמגיע להם. לא רחוק היה הרגע בו החלו ההגבלות", סיפר אחד העובדים לקריות באינטרנט. עובד אחר סיפר: "בחודש הראשון קיבלנו משכורות בזמן עם תלוש מסודר ושיק. בחודש השני קיבלנו משכורות במזומן זה היה נראה לי קצת מוזר אבל מיקי אמר שהיו לו בעיות עם השיקים או משהו כזה. למשכורת של החודש השלישי אנחנו עדיין מחכים עוד מלפני החג".

בנוסף לעובדים המתוסכלים שהאמינו למדינה כי יגיע לחלק להם בעשירי לחודש את המשכורות, אף על פי שהיה זה בחופש חול המועד, גם חלק מהספקים שהחלו לחשוד שדבר מה אינו כשורה, הסכימו לספק סחורה רק עם קבלת מזומן במועד האספקה. אלו שלא ידעו מאומה, ביניהם חברות גדולות ומוכרות עדיין מחכים לתשלום שלהם. אחד העובדים: "לקראת הסוף כבר נאמר לנו להגיד לספקים שמתקשרים שהשיק בדרך אפילו שהוא לא היה. בחודש האחרון מיקי היה נראה כמו רוח רפאים לא מחייך וחסר סבלנות. הוא התחמק מאנשים ורק ניסה למכור את המקום הוא הביא הרבה אנשים לראות את המקום ורק בזה הוא התעסק".

המקום לאחר שנסגר ודלת הכניסה נופצה (צילום: שי קליימן)

במקום הרמת כוסית – חופש קולקטיבי

לפני כשבועיים, היה אמור לקיים מדינה הרמת כוסית לעובדי המקום, אך ברגע האחרון שיחרר את כולם, יום לפני, לחופש קולקטיבי לקראת חג הפסח. יום למחרת בשעות אחר הצהריים נופצה דלת הכניסה למסעדה וזכוכיות היו פזורות בכל עבר. עדת ראייה שעברה במקום סיפרה לקריות באינטרנט: "את הפיצוץ לא שמעתי, הייתי בחנות ליד. כשעברתי במקום זה היה נראה ברור מאד שזה נעשה בכדי להעביר מסר. הזכוכיות היו מפוזרות בכל מקום וכיסאות היו זרוקים למטה. מהר מאד התקהלו אנשים והגיעו מאבטחים, לא ידוע לי אם היו אנשים בתוך המסעדה". מאז אותו אירוע מחק מיקי מדינה את דף הפייסבוק האישי שלו ושל המסעדה, מחק את המשיבון הסלולארי שלו ולא ניתן להשיגו. עובדים וספקים זועמים פנו לאמו בכדי לקבל, אם לא את כספם אז לפחות תשובות, והיא מסרה להם כי הוא השאיר לה מכתב בו מסר שעזב לחו"ל ולא מעבר לכך. ללקוחות שקיימו אירוע במקום היא מסרה גרסה שונה: "מיקי נסע לחופשה בחו"ל ושלח אותי לגבות את הכסף" – כך לפי עדויות שהגיעו לידי קריות באינטרנט.

בתוך מספר ימים עבר לידיו של איש העסקים בנצי שניידר מבעלי אולמות "כחול" וה"בר יהודה" שמשפץ את המקום והופך אותו לאולם אירועים, תפקיד המנהל כבר אויש. במהלך היום נמצא שומר המאבטח את המקום ובשעות הלילה נמצאים ארבעה מאבטחים ושומר חמוש. אחד השומרים מסר כי: "אנחנו מתמודדים עם הרבה נושים. ספקים שהוא חייב להם כסף וגם אנשים שמנסים להיכנס בכוח ולעשות בלאגן".

את תגובתו של מיקי מדינה לא היה ניתן להשיג.

נפתח בקול תרועה בהשקעה של כ-2 מיליון שקל. מדינה פלייס בימים טובים יותר

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל