3 בינואר 2012

יהב: להוזיל מחירי הנסיעה "המופרכים" במנהרות הכרמל


יהב: להוזיל מחירי הנסיעה "המופרכים" במנהרות הכרמל

"רגע לפני שהציבור החיפאי יוצא במסע ציבורי להחרמת מנהרות הכרמל ומביא לחיסולו של הפרויקט החשוב, אבקש כי תקרא לאנשי משרדך בדרישה להתעשת ולקצץ ב 50 אחוז במחירי הנסיעה לתושבי חיפה ובאופן דרמטי יותר לנהגי המשאיות והרכב הציבורי הכבד".

כך פנה לאחרונה ראש העיר חיפה במכתב לשר האוצר ד"ר יובל שטייניץ והוסיף "במידה ותושבי חיפה יבחרו להביע את עמדתם באשר לתעריפים השערורייתיים המאמירים כל כמה שבועות, לא אוכל כנבחר הציבור לעמוד מנגד, אצטרף למחאתם ואף אסייע לה".

יהב פתח את המכתב תוך שהוא מדגיש את תרומתה של עיריית חיפה בראשותו, להקדמת פעולתן של מנהרות הכרמל בניהולה של חברת "כרמלטון". עם זאת הרצון העז לזרז את ההליכים ההנדסיים והבירוקרטיים, גרם לנו לדחות את הדיון בסוגיית התעריף.

זאת, מתוך אמונה כי ממשלת ישראל והרגולטור רואים במנהרות הכרמל אמצעי ציבורי שווה לכל נפש. לא לומר, דרך להגדיל את שעות העבודה במשק, צמצום השימוש, בדלקים וכן בזיהום האוויר, במקום כל אלה, הפכה הנסיעה במנהרות הכרמל לוקסוס השמור לעשירים בלבד".

"בימים אלה נחשפנו לשיטה שנקבעה. במסגרתה, רשאית החברה המפעילה להעלות את תעריף הנסיעה – הגבוה מאוד ממילא – בכל רבעון. מיד אחרי ההעלאה האחרונה ביקשנו להיפגש עם המפעיל, ושם נמסר לנו כי הדבר נכפה עליהם ממש, על ידי משרדך.

במהלך חודש ינואר בכוונת משרד האוצר להעלות את תעריף הנסיעה במנהרות הכרמל ל 14 ₪ לקטע שאינו עולה על 6 קילומטרים. 2.3 שקלים לכל קילומטר (!). אגב, בעבור אותו קילומטר נדרש היום נהג משאית לשלם 10 ₪.

עוד לפני ההעלאה הצפויה, מחויבת משאית ב – 60 ₪ ונשלחת למעשה, אל כבישי העיר הצפופים ממילא. אין לך, אלא להסכים עימי כי זהו אבסורד וכי מי שקבע את התעריפים המופרכים האלה, מנותק ציבורית וחברתית מהמקום בו הוא חי.

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל