23 באפריל 2012

כדורסל: קרית ביאליק ניצחה את מוצקין ועלתה לליגה הלאומית


מכבי קרית ביאליק ניצחה 75:71 את מכבי קרית מוצקין ועלתה לליגה הלאומית
מאת: יאיר תגר, אתר ספסל

לא רק בליגת העל ובליגה הלאומית יש משחקי כדורסל מותחים ודרמטיים וסלים עם הבאזר-גם בליגה הארצית. הוכחה לכך התקבלה בדרבי הקריות בין מוצקין לביאליק במחזור האחרון (יום א' 22.4), משחק בו היה הכל-דרמה, עצבים, ריצות מומנטום וסלים גדולים בשני הצדדים, אפילו שערוריית מזכירות עם תחילתו של המשחק.

ביאליק ידעה שניצחון מבטיח לה את החזרה לליגה הלאומית, אך מוצקין, שלא היה לה על מה לשחק, לא התכוונה לוותר ללא קרב. אחרי קרוב ל-40 דק' שהמשחק הופסק עקב תקלה בלוח האלקטרוני, מוצקין כבר עמדה בפני ניצחון אחרי שהובילה 44-55 ברבע האחרון, אך יכולת שיא של ליעד פורמן בהתקפה ובהגנה (32 נק', 15/19 מהקו, 11 רב', 4 חט', 4 חס'), כולל סל בלתי אפשרי 2.2 שנ' לסיום שהביא את המשחק להארכה, הביאו לניצחון ענק של ביאליק 75-71 ואת הכרטיס לליגה הלאומית.

מוצקין פתחו עם עידו כהן, נמרוד גנון, יניב כהן, יגאל ניר ושלמה יאסו. ביאליק עלתה בחמישייה עם טל פרסלני, אסף רוטנשטיין, ליעד פורמן, שקד שוהם ויפתח בליימן.

לאחר דקה בלבד של משחק הסתבר שיש בעיה עם לוח התוצאות מה שגרם לעיכוב של 40 דק' בהמשך ההתמודדות. בסופו של דבר נמצא הפתרון למרות שברשות השופטים הייתה הסמכות לדחות את המשחק למועד אחר.

כבר מהדקות הראשונות ליעד פורמן הראה שהוא בא כדי לעלות ליגה ויחד עם שלשה של יפתח בליימן עלתה האורחת ליתרון, 9-5. יניב כהן המקומי לא ויתר ועם 9 נק' ברבע צמצם את הפער, אך שלשה של אסף רוטשטיין עשתה, 19-14. שלמה יאסו ונמרוד גונן הורידו את הקבוצות להפסקה בין הרבעים בפיגור שתיים למקומיים, 20-18.

מיקי נגרי בשלשה הביא את המשחק לשוויון, כאשר יגאל ניר העלה את מוצקין ל-24-27, פסק זמן של ביאליק שנתקעה בהתקפה, 4:51למחצית. גנון עם 3 מהקו העלה את הביתיים ל-28:32, שוהם ופורמן עם 2 כ"א מהעונשין החזירו את המשחק לשוויון. המילה האחרונה במחצית הייתה של מוצקין עם דאנק של מאור עמר ועוד אחת מהקו של ניר שהורידו את הביתיים ביתרון 33-35. נמרוד גונן (10 נק', 5/5 מהקו) ויניב כהן (9 נק' ו-4 אס') הובילו את המארחים בהפסקה. במוצקין היה זה ליעד פורמן (15 מק').

לחצי השני מוצקין עלתה נחשוה לקלקל לביאליק את חגיגות האליפות כשיאסו עם יופי של יכולת הקפיץ ל-33:42 (34). זיו תבור חזר למגרש וזה הביא לשינוי מידי בתצוגה של ביאליק. פורמן תרם סל חשוב נוסף אחרי רב' התקפה ויחד עם פרסלני הורידו את ההפרש לנקודה בלבד, 41-42. פורמן תרם סל חשוב אחרי שלקח רב' התקפה, תבור חטף את הכדור לגנון כל הדרך אל הסל, ביאליק צימצמה עד ל-39-42, הפעם פסק זמן של מוצקין. ליגאל ניר וגנון היו תוכניות אחרות ומומנטום שלהם הוריד עאת מוצקין ביתרון של שמונה נק' בסיום הרבע השלישי, 44-52.

ניר עם צ'אקה בתחילת הרבע האחרון השלים ריצת 0-10 של המקומיים (כולן מנק' של הפורוורד) והפער צמח לדו ספרתי, 44-55. שוהם החזיק את האורחים בתמונה ואז פורמן נכנס לפעולה (עד לאותו הרגע היו לו רק 2 נק' במחצית השנייה). שלשה שלו הביאה לשוויון ועוד סל שתיים סגר ריצת 13-0 מדהימה שנתנה לאלופה שבדרך את היתרון, 57-55, שלוש דק' לסיום. מיקי נגרי ברב' התקפה חשוב מצא את כהן לשלשה וזה השווה את התוצאה, 61-61, דקה וחצי לסוף. כהן השלים את המהפך עם חדירה ענקית ונראה היה שחלום העלייה של ביאליק נגוז, 63-65, 2.2 לסיום. תבור לקח פסק זמן שלאחריו שוהם הוציא את הכדור. הפורוורד מצא את פורמן שהסתובב וקבר את הזריקה פנימה עם הבאזר כדי להשוות את התוצאה ולשלוח את שתי הקבוצות להארכה, 65-65.

בהארכה פרסלני שלא נהנה מיום התקפי העלה את קבוצתו לארבע הפרש, 69-65, אבל רון לוינזון שעלה לפרקט לראשונה השווה, 71-71, פחות מדקה לסיום. ברגעים האחרונים תבור ידע שיש לו על מי לסמוך והכדור הלך פעם אחר פעם לפורמן שהראה למה הוא אחד מהשחקנים המצטיינים העונה בליגה הארצית שבקור רוח מרשים קלע מקו העונשין בכל הזדמנות בה נשלח לאזור ובסיום, 75-71, מרשים, מתוק ובעיקר כזה שמעלה אותה לליגה הלאומית אחרי 8 שנות היעדרות.

קלעו למכבי קרית מוצקין: יגאל ניר (9 רב') ויניב כהן (7 אס', 3 חט', 5 אב') 17 כ"א, נמרוד גנון 14 (5 חט', 5/5 מהקו), שלמה יאסו 10, מיקי נגרי 5, מאור עמר 4, רון לווינזון וטל אבוטבול (5 רב') 2 כ"א. עידו כהן שותף ולא קלע.

קלעו למכבי קרית ביאליק: ליעד פורמן 32 (15/19 מהקו, 11 רב', 4 חט', 4 חס', 7 אב'), טל פרסלני 16 (6/8 מהקו), שקד שוהם 13 (7/11 מהקו, 8 רב', 5 אס'), זיו תבור 6 (3 חט'), יפתח בליימן ואסף רוטנשטיין (7 אס', 5 חט') 3 כ"א ואשד גטוע 2.

ליעד פורמן: "המשחק כבר ברח לנו מהידיים. ללא ספק הוא היה הכי קשה שלנו העונה. מתחילת העונה היה רשום על הקבוצה הזו אלופה וכולם בליגה ידעו את זה. זה הסיום הכי מתוק שאפשר. לגבי המהלך האחרון של המשחק בזמן החוקי, הרגשתי שזה צריך לבוא אלי ואני שמח שזה מה שקרה. אני כ"כ מזוהה עם המקום הזה, גדלתי פה ואחרי כמה שנים שהסתובבתי בחוץ התאהבתי מחדש בכדורסל דרך ביאליק. אם לא יקרה משהו בלתי צפוי בטח שאשמח להישאר פה".

זיו תבור: "באנו וידענו שיהיה משחק מאד קשה. זה דרבי שהיה מאד חשוב לשתי הקבוצות. אני לא זוכר מתי הייתה הפעם האחרונה שביאליק ניצחה פעמיים בעונה את מוצקין. הלחץ השפיע-זריקות שלנו מבחוץ שבד"כ נכנסות לא נכנסו לנו היום אבל לקבוצה הזו יש לב ענק. חזרנו פעמיים מהפרש מאד גדול ולעשות זאת בתוצאה שהיא מאד נמוכה בהפרשים כאלה, צריך המון אופי ולב, פשוט מדהים. פורמן מושך אותנו כל השנה-ברגעי הקלאץ' כשצריך אותו הוא תמיד שם בסלים חשובים, בעבודה בהגנה עם גגות וגם באס'. אין ספק שהוא אולי הגבוה הכי טוב בליגה הזו בהתקפה ובהגנה והוא העלה אותנו ליגה היום. אני יודע שרוצים שאני אשאר ואני מאד רוצה להישאר. הייתה לנו עונה מאד אינטנסיבית. תן לנו שבוע לנקות את הראש ולא לחשוב על כדורסל ובעוד שבוע אנחנו נתחיל לתכנן את העונה הבאה.

בניגוד לשנה הנוכחית, בעונה הבאה תבור כבר לא ישמש על תקן שחקן-מאמן בקבוצה: "בליגה הלאומית כבר אי אפשר להיות מאמן-שחקן כי זו רמה אחרת לגמרי וצריך להתייחס לדברים אחרת לגמרי, אני אשמש רק בתור מאמן. למרות זאת, אני מקווה שאני אמצא קבוצה באחת מהליגות הנמוכות שאוכל לשחק בה ולשלב את זה, אני יודע שיש שחקנים שעושים זאת, כמו ברק פלג למשל. הכדורסל מאד יקר לי בשביל שאני אתלה את הנעליים ואני אמצא את הדרך לשלב בין שני הדברים."

נמרוד גנון, שחקן מוצקין והשחקן הכי ותיק בליגה, נשמע מאד מאוכזב בסיום המשחק וגם מהעונה ה-12 שלו שהסתיימה: "כל העונה הזו התחילה הפוך-זה התחיל עם פציעה של עידן כהן ופתאום איפשהו איבדנו את הביטחון ואת סגנון המשחק שלנו. זו הייתה עונה קשה שבה כלום לא זרם, עונה פשוט מדכאת. פורמן הוא גבר-הוא מסוג השחקנים שאתה רוצה לשחק איתם. כל הכבוד לזיו תבור שלקח, לפי דעתי, קבוצה בינונית וחיבר אותה, בקטע הקבוצתי אין דבר רע להגיד עליהם. אני שמח מאד גם בשביל שקד (שוהם) ואסף (רוטנשטיין)."

מבחינתו של גנון, הוא לא מתכוון להמשיך במוצקין: "אני כבר 3 שנים במוצקין וזה הרבה בשביל שחקן בליגה הארצית-נתתי את הגוף שלי לקבוצה גם עם זריקות וכדורים. אחרי שאתה עולה 3 ליגות רצוף ושם קבוצות על המפה, כמו הפועל חיפה וטבעון, זה מתסכל אחרי זה לסיים במקומות נמוכים יותר. אני אוהב ומכבד את כל החבר'ה ומפרגן לכולם, כולל יוסי (בוכניק. מאמן מוצקין י.ת.) שהיחסים שלי איתו זה מעבר ליחסים של מאמן שחקן כאשר הוא היה איתי גם בתקופה קשה שעברתי. אני כבר לא ילד-אני מתקרב לגיל 30 ואני מקווה שאני אמצא קבוצה שרוצה לעלות ליגה אבל גם שיהיה לי טוב ושאיהנה בה".

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל