24 באפריל 2012

פניקס תיקונים > מזגנים בחיפה > מזגנים בקריות > מכונות כביסה בחיפה > מכונות כביסה > מקררים בקריות > מקררים בחיפה

לראשונה בחייו: הזמר אנריקו מסיאס בהופעה מלאה על בימת עצמאות בישראל


על בימת ערב יום העצמאות, לראשונה בחייו. אנריקו מסיאס

הזמר הצרפתי-הבינלאומי יגיע להופעה מלאה על בימת העצמאות בקרית ים * גם החייל החטוף גלעד שליט, בעל אזרחות צרפתית, הוזמן למופע כאורח ראש העיר

כחלק מאירועי 70 שנה להיווסדה תארח השנה קרית ים על בימת יום העצמאות ה 64 למדינת ישראל את הזמר הבינלאומי – אנריקו מסיאס. שלא כמו באירועי יום העצמאות עד כה, יגיע האומן להופעה מלאה בת שעה וחצי על בימת האירועים המרכזית של העיר ויפתח בכך את מסע ההופעות שלו בישראל.

הופעתו של אנריקו מסיאס במתכונת זו, של הופעה פתוחה, על בימת יום העצמאות, היא ראשונה ויחידה מסוגה בתולדותיו בארץ וגם בחו"ל. בכך נענה אנריקו מסיאס להזמנה מיוחדת של ראש עיריית קריית ים, עו"ד שמואל סיסו, אשר העביר אליו פניה נרגשת בנושא זה. למותר לציין כי הופעה זו מעוררת כבר עתה עניין רב, היא צפויה למשוך אליה קהל מכל רחבי המדינה ובמיוחד מאזור הצפון ואנו צופים לקהל של רבבות.

בקרית ים עצמה התקבלה ההודעה על היענותו של הזמר להזמנת ראש העיר בהתרגשות רבה ובמועצת העיר אף הועלתה הצעה להעניק לו במהלך ההופעה תעודת אזרחות כבוד של העיר.

להופעה הוזמנו כאורחי ראש העיר שגריר ישראל בצרפת וכן החייל המשוחרר גלעד שליט בהיותו בעל אזרחות צרפתית ואשר הזמר אנריקו מסיאס נהג להזכיר אותו בכל הופעותיו בשנים האחרונות בארץ ובעולם.

חגיגות ערב יום העצמאות בקרית ים יתקיימו בהנחייתו של דן כנר ותתקיים גם הופעה של הזמר דודו אהרון.

אנריקו מסיאס – תעודת זהות

מסיאס נולד בעיר קונסטנטין באלג'יריה תחת השם גסטון גרנאסיה למשפחה יהודית-ספרדית. אביו היה כנר בתזמורת של שיח' רימונד, וגסטון הלך בעקבותיו והיה לגיטריסט. את הנגינה בגיטרה למד מחברים צוענים שהדביקו לו את הכינוי "אנריקו", שלימים הפך לחלק משם הבמה שלו. כשבגר עסק בפיקוח הוראה, ובמקביל ניגן בגיטרה כתחביב, בין היתר בתזמורת של שיח' רימונד בה ניגן גם אביו. כשהחלה מלחמת הגרילה של מחתרת ה-FLN האלג'יראית לעצמאות מהקולוניאליזם הצרפתי, חש שחייו בסכנה. הסכנה קיבלה עבורו משמעות מוחשית במיוחד ב-1956, עם הירצחו של שייח' רימונד בידי מוסלמים. ב-1961 הצטרף, יחד עם אשתו סוזי (בתו של רימונד), לרבבות צרפתים ויהודים שעזבו בשברון לב את אלג'יריה לחיים חדשים בצרפת. לימים כתב את השיר "Adieu mon pays" ("להתראות, מולדתי") שהפך לסמל עבור הצרפתים הגולים.

בפריז החל בקריירה מוזיקלית, ותוך התאמת הרפרטואר שלו לטעם הצרפתי יצר בתוכן אישי שהתבסס על ניסיונו וגעגועיו למולדתו. בשנת 1962 קיבל חשיפה טלוויזיונית ראשונה, שבישרה את תחילת תהילתו. תחת השם אנריקו מסיאס החל בסיבובי הופעות וזכה להצלחה אדירה, תחילה בצרפת ובהמשך ברחבי העולם. הופעותיו מילאו אולמות, מה"אולימפיה" בפריז, דרך אצטדיון "דינמו" במוסקבה, "קרנגי הול" בניו יורק ו"אלברט הול" בלונדון, ועד יפן, קנדה, ספרד, איטליה, ישראל וטורקיה.

בשנת 1978 הזמין אותו נשיא מצרים אנואר סאדאת לשיר בפני קהל של 20,000 איש לרגלי הפירמידות. הוא שר ונשא מסר של שלום, בתקופה בה התנהל המשא ומתן לשלום בין מצרים וישראל. בשנת 1981 הכתיר אותו מזכ"ל האו"ם קורט ולדהיים בתואר "זמר השלום", לאחר שתרם ליוניצ"ף את תמלוגי שירו "Malheur à celui qui blesse un enfant" ("גנאי לפוצע ילד"). באותה שנה חיבר את השיר "Un berger vient de tomber" ("רועה נפל") לזכרו של אנואר סאדאת שנרצח. ב-1985 העניק לו ראש ממשלת צרפת לורן פביוס את "אות לגיון הכבוד", וב-1997 היה מועמד לתואר "שגריר עולמי למען שלום והגנת ילדים" מטעם מזכ"ל האו"ם קופי אנאן. במקביל, המשיך לאורך כל התקופה בסיבובי הופעות ברחבי העולם והוציא עשרות אלבומים. לצד תמיכתו בשלום ובשמאל, מסיאס הוא תומך מובהק של ישראל ושל צה"ל ובשנת 2006 אף קיבל משר הביטחון שאול מופז ומשמעון פרס עיטור מיוחד על תמיכתו בחיילי צה"ל.

בצד הצלחתו הבינלאומית כנושא מסר אוניברסלי של שלום ואחווה בין העמים, מסיאס מוכר בצרפת בעיקר כקולם ונציג תרבותם של ה"פייה נואר" (pied noir) – יוצאי הקולוניות הצרפתיות בצפון אפריקה. למרות שיצירתו של מסיאס רווייה באהבה ובגעגועים למולדתו אלג'יריה, הוא נחשב בה אורח בלתי רצוי בשל תמיכתו הבלתי-מסויגת בישראל, ובהזדמנויות אחדות נמנעו ביקורים שלו במדינה.

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל