24 באפריל 2012

תושב קרית ים שדד 4 תחנות דלק ונשלח ל-9.5 שנות מאסר


רק לפני שנה השתחרר דוד גוזלן, תושב קרית ים בשנות ה-30 לחייו, מהכלא לאחר שריצה 4.5 שנות מאסר. השבוע הוא הורשע כי שדד באיומי סכין ארבע תחנות דלק בקריות תוך שמונה ימים. גוזלן וחברו שדדו מהתחנות כסף מזומן, קופסאות סיגריות ובקבוקי אלכוהול בשווי עשרות אלפי שקלים. בית המשפט: "טרור פלילי ופחד קיומי"

סוף סוף עונש מרתיע בבית המשפט? תושב קרית ים, ששדד ארבע תחנות דלק באיומי סכין, נידון (ג') לתשע שנות מאסר וחצי בפועל בבית המשפט המחוזי בחיפה. בנוסף יפצה גוזלן את קורבנותיו ב-35 אלף שקלים. שותפו למעשה נידון בעבר ל-6 שנות מאסר.

גוזלן, הואשם והורשע על פי הודאתו, כי במהלך שמונה ימים בחודש נובמבר האחרון, הוא שדד יחד עם שותף ארבע תחנות דלק בקריות. על פי פסק הדין, המורשים פעלו באופן קר ואכזרי איים הנאשם על המתדלקים בסכין, לעתים גוזלן אף הצמיד את הסכין לגופם. לעתים איים גם על נהגים שהגיעו לתחנה לתדלק. הוא וחברו שדדו מהתחנות כספים, סיגריות ובקבוקי אלכוהול בשווי עשרות אלפי שקלים.

השופט משה גלעד טען כי הנאשם ושותפו השיתו על קורבנותיהם "טרור פלילי ופחד קיומי". לדבריו, "הנאשם ושותפו החליטו כי רכוש הזולת אשר עובד קשה למחייתו, בעלי תחנות דלק ובעיקר מתדלקים צעירים, הפך לרכושם, שברצותם יקחו וברצותם יעזבו, כשהם יצאו למסע של גזילת רכוש הזולת המלווה באלימות ואיומים בסכין ובמשך שמונה ימים 'הספיקו' לשדוד ארבע חנויות בתחנות דלק ורק מעצרם על-ידי המשטרה הפסיק את 'מסעם'. מי שכך עושה לזולתו אינו ראוי – כמעט בכלל – לרחמי בית המשפט".

גוזלן שוחרר מהכלא רק לפני כשנה, לאחר שריצה 4.5 שנות מאסר בגין עבירות דומות. בית המשפט גזר עליו שמונה שנות מאסר בגין ארבעת מעשי השוד והפעיל את עונש המאסר על תנאי שהיה תלוי נגדו – שנה וחצי.

הצילום להמחשה בלבד

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל