29 באפריל 2012

הפסד לעיריית קרית ביאליק: תאגיד מים יוקם בעיר


הממונה על תאגידי המים והביוב קבע: תאגיד מים יוקם בקרוב בקרית ביאליק. ראש העירייה זועם: "מפלצת התאגידים בולעת לתוכה את הקרייה. זו החלטה חסרת היגיון"
מאת: אורית פרץ-ארי, עיתון זמן קריות 

עכשיו זה סופי: תאגיד מים עירוני יוקם בקרוב קרית ביאליק. זאת למרות התנגדותו של ראש העירייה, אלי דוקורסקי למהלך, והמלצתו המפורשת של שר הפנים, אלי ישי, לפטור את הקריה מחובת ההקמה התאגיד.

בשבוע שעבר החליט הממונה על תאגידי המים והביוב, ישראל עינב, לדחות את ההמלצה. "נלחמתי", אמר אלי דוקורסקי בתגובה להחלטה, "אך לצערי מפלצת התאגידים החליטה לבלוע לתוכה גם את קרית ביאליק".

"מאוד מאוכזב". דוקורסקי

דוקורסקי לא מסתיר את זעמו ואומר, כי מדובר בהחלטה חסרת היגיון: "במקום ללמוד מעיריית קרית ביאליק איך מנהלים את משק המים והביוב בצורה נבונה ואחראית, תוך המשך מתן שירות יעיל לתושבים ותחזוקה טובה של תשתיות המים והביוב, החליטו להתעלם מהמלצת שר הפנים.

"אני מאוד מאוכזב מכך ששר האוצר לא אימץ את המלצתו של אלי ישי, וכעת כופים עלינו להקים את תאגיד המים, ומאיימים עלינו שנאוחד עם תאגיד מים מעיר אחרת. מאז הוחלט על הקמת תאגידי מים בישראל הוכחנו, כי אין כל צורך בכך, וכי קרית ביאליק מתנהלת מצוין ונכון בנושא זה".

שמה זה אומר בפועל?
"לצערי נצטרך להוציא את משק המים והביוב מהעירייה, כך שתאגיד "מי ביאליק" יהיה זה שיפעל מול תושבי העיר. נכון, בעקבות המאבק שניהל מרכז השלטון המקומי הושגו הישגים לטובת הציבור, ונכים ונזקקים יוכלו לקבל הנחות בתשלומי המים, ולמעשה לא יהיה מעתה הבדל ממשי בתעריף שישלם התושב עבור המים והביוב שהוא משלם, לתאגיד לבין התשלום לעירייה. גם הצלחנו להבטיח השפעה של העירייה בתאגיד, על ידי מתן שירותי מוקד טלפוני וגבייה. אני מבטיח לתושבים כי אוודא שתאגיד המים והביוב, יספק את השירות הטוב ביותר עבורם".

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל