29 באפריל 2012

חיפה: 11 מיליון שקל יושקעו בהקמת קריית כדורגל לילדים ובני נוער


קריית כדורגל חדשה לילדים ובני נוער במבואות הדרומיים של חיפה (צילום: שגב אדריכלים)

למעלה מ-11 מיליון ש"ח יושקעו על ידי עיריית חיפה, בהקמת קריית כדורגל חדשה לילדים ובני נוער במבואות הדרומים של העיר. המתחם החדש שיהיה מהמתקדמים והחדישים מסוגו בארץ ישתרע על שטח כולל של כ – 28 דונם.

קריית הכדורגל תכלול בין היתר 3 מגרשי כדורגל מהם שני מגרשים תקניים עם דשא טבעי העומדים בדרישות ההתאחדות לכדורגל לקיום משחקי ליגה א' ומגרש אימונים נוסף עם דשא סינטטי שישמש את קבוצות הילדים והנוער.

כמו כן יכלול המתחם טריבונה נגישה לאנשים עם מוגבלויות עם כ – 350 מקומות ישיבה. כמו כן ייבנו במקום על שטח של כ 500 מ"ר מבני שירות חדישים ומתקדמים בעלי היבטים ירוקים ובהם: חדרי הוראה, מלתחות, שירותים חדרי שופטים, משרדי הנהלה ועוד.

ראש העיר יונה יהב: "מגרשי הכדורגל לילדים ובני נוער מתווספים למתחם ספורט ענק ההולך ונבנה במבואות הדרומיים של העיר ואשר כוללים בין היתר את מרכז הטניס, הספורטן, מגרשי האימונים של מכבי חיפה, מגרשי "אבי רן" ואצטדיון "סמי עופר" שיהיה עם הפעלתו החדיש והמשוכלל בארץ עם כ – 30 אלף מוקמות ישיבה מקורים. כל אלה יחד עם היכל הספורט ברוממה שיהפוך עם השלמת העבודות המתבצעות בו, לגדול ביותר בצפון הארץ מציבים את חיפה בשורה הראשונה של ערי הספורט במדינת ישראל".

לדברי האדריכל זהר שגב, מתחם הספורט החדש תוכנן כך, שיוכל לארח אירועי תרבות המוניים, פסטיבלים ומופעים בהם ישתתפו עד כ – 20,000 איש. התכנון האדריכלי והנופי שנעשה במשרד שגב אדריכלים נתן למתחם דגש חזותי מיוחד בשל מיקומו החשוב בשערי העיר. במסגרת הפרויקט ישוקמו, יורחבו ויסללו מחדש הרחובות התוחמים את הקריה ובהם: קדושי יאסי, צביה ויצחק.

למתחמי הספורט החדשים של חיפה, יתרון משמעותי הנובע מנגישות תחבורתית. לצד המתחמים פועלים תחנת רכבת, תחנת אוטובוסים מרכזית ותחנות מוניות. בחזית המתחם תעבור ה"מטרונית" ובצמוד לכל אלה נמצאים הדרך המהירה חיפה ת"א (מספר 2), הכביש הישן (מספר 4) ומנהרות הכרמל.

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל