30 באפריל 2012

בן שנתיים נמצא משוטט ברחוב חצי עירום


עוברי אורח שהבחינו בילד משוטט על שפת הכביש העבירו אותו לידי רשויות הרווחה – כך מדווחת הכתבת מירית פנחס ב"ידיעות המפרץ". תושב: "אם לא היינו יוצאים אליו, הוא היה נדרס". המשטרה: "האם נחקרה בחשד לרשלנות ושוחררה"

ילד כבן שנתיים וחצי נמצא משוטט לבדו ברחוב ראשי בקריות בשעות הבוקר המוקדמות. עוברי אורח שהבחינו בו העבירו אותו לידי רשויות הרווחה. המשטרה: "האם נחקרה בחשד לרשלנות ושוחררה".

ביום ראשון בשעה 7:00 בבוקר בערך הבחינו עוברי אורח בפעוט משוטט על שפת הכביש באחת הקריות, כך מדווחת מירית פנחס, כתבת "ידיעות המפרץ". "בבוקר עברתי ברחוב", סיפר תושב העיר ל"ידיעות המפרץ", "פתאום הבחנתי בילד קטן שכמעט חצה את הכביש. עצרתי את הרכב וניגשתי אליו. בינתיים ניגשו עוד מספר אנשים שהיו במקום. הילד היה ללא חולצה וללא נעליים. הסתכלתי מסביב ולא היה איתו אף אחד. אם לא היינו ניגשים אליו, הוא היה נדרס".

לאחר שלא מצאו לידו אף מבוגר החלו התושבים לשאול אנשים אחרים בשכונה אם הם מכירים את הילד. "הצלחנו לאתר את הכתובת שלו", סיפר. "דפקנו בדלת הרבה זמן, ואף אחד לא פתח. השכנים סיפרו לנו שזה דבר די קבוע שהילדים משוטטים בחוץ לבד. הילד נמצא רחוק מאוד מביתו. רק במזל לא קרה לא כלום".

לאחר שלא מצאו אף אחד בבית, התקשרו התושבים למשטרה. במקביל הלכו עם הילד למשרד הרווחה בעירייה.

"סיפרנו להם על המקרה", סיפר התושב. "הם אמרו לנו לקחת את הילד לאחד המעונות בעיר. לא היה להם אפילו בגדים לתת לו, אז רכשתי לו סנדלים והבאתי לו בגדים, שיהיה לו מה ללבוש. הבאתי לו גם אוכל. הוא היה מאוד רעב, ונראה כאילו לא אכל זמן רב".

התושבים הביעו אכזבה גדולה מאופן הטיפול של העירייה במקרה ומהתנהלותה. "צריך לדאוג לאוכלוסיות החלשות ולחינוך בעיר. צריך להעניק למחלקת הרווחה יותר כלים ומשאבים לטפל באוכלוסיה הזאת".

הנושא הועבר לטיפול המשטרה, והאם הוזמנה לחקירה בחשד לרשלנות בהשגחה על קטין. "הילד הועבר לרשויות הרווחה", אמר מפקד תחנת זבולון, נצ"מ בני אבליה, ל"ידיעות המפרץ", "האם נעצרה, נחקרה ושוחררה. הנושא נמצא כעת בחקירה".

מהעירייה נמסר ל"ידיעות המפרץ" בתגובה: "המשפחה לא מטופלת באגף הרווחה, ועד כה לא הגיע לידי האגף כל דיווח בעניינה. בעקבות המקרה הוצא הילד בצו חירום מרשות אמו והועבר למרכז חירום".

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל