1 במאי 2012

פניקס תיקונים > מזגנים בחיפה > מזגנים בקריות > מכונות כביסה בחיפה > מכונות כביסה > מקררים בקריות > מקררים בחיפה

עובדי מטבחי דואיט דורשים פירוק; החנות בחיפה נבזזה


העובדים פנו לבית המשפט בטענה שהחברה חייבת להם 3.5 מיליון שקל, כך מדווח גיל קליאן באתר "כלכליסט" * החנות בחיפה נבזזה ומריבה פרצה בין ספקים ולקוחות במפעל החברה

עכשיו זה רשמי: מטבחי דואיט הפסיקו את פעילותם והגיעו לבית המשפט – כך דווח בכלכליסט. היום (ג') פנו אל בית המשפט כ-40 עובדים של החברה המיוצגים על ידי עו"ד אביחי ורדי, בטענה כי החברה הגיעה לחדלות פרעון, וכי יש למנות לה מפרק. העובדים טוענים כי חובות החברה כלפיהם עומדים על 3.5 מיליון שקל אחרי שלא קיבלו את משכורות מרץ ואפריל.

בית המשפט התבקש למנות את המפרק גם על מנת למנוע ביזה של נכסי החברה. לטענת עורכי הדין, מקרים של ביזה התרחשו כבר בחנות דואיט בחיפה, וכן פרצה קטטה בין ספקים, לקוחות ונושים במפעל החברה באזור התעשייה הר טוב בבית שמש. עו"ד ורדי אמר כי ישנו חשש להברחת סחורה. לאחר תקריות אלה הודיע הכנ"ר (כונס הנכסים הרשמי) כי הוא אינו מתנגד למינוי מפרק לחברה. כעת מבקשים העובדים למנות את עו"ד ליזה חדש.

ורדי אמר ל"כלכליסט" כי החברה העסיקה מעל 100 עובדים, וכי הוא צופה ששאר העובדים יצטרפו לתביעה. כמו כן אמר ורדי כי להערכתו ניתן יהיה למכור את פעילות החברה, וכי כבר יש מתעניינים בנושא.

בית המשפט צפוי להחליט היום אם למנות מפרק לחברה, שצברה חובות פרט לעובדים גם לספקים, ללקוחות ולבנקים (בראשם בנק דיסקונט). היקף החובות הכולל של החברה לא ידוע בשלב זה.

סניפי החברה היו סגורים היום.

ממטבחי דואיט נמסר בתגובה לכלכליסט: "מטבחי דואיט, הפועלת מזה 20 שנה בתחום, נקלעה לראשונה בתולדותיה בקושי בתזרים מזומנים. אנו פועלים במלוא המרץ בשני מישורים עיקריים– הראשון, לספק עד לאחרון הרוכשים את הסחורה בצורה המהירה והטובה ביותר, והשני, לעמוד בתשלומי עובדי החברה המסורים וספקי החברה, שהולכים עם החברה מזה שנים רבות ואנו מבקשים את סבלנותם. החברה בודקת מספר חלופות מיידיות על מנת להמשיך ולשמור על החברה כעסק חי ועל תדמיתה שהיתה עד כה ללא רבב. נעדכן את הנוגעים בדבר בעת הצורך. בימים אלה נשלחת איגרת למנהלי הסניפים ולעובדי שירות הלקוחות על מנת לעדכן אותם במתרחש ובדרכי הפעולה".

עוד מסרה החברה כי "חשוב להדגיש שלחברה מעולם לא היו דרישות הוצאה לפועל או תביעות ספקים משום סוג. השילוב של מצוקת האשראי הבנקאי עם פעולת העובדים בפנייה לבית המשפט בבקשתם לפירוק הכניסו את החברה לסחרור, אשר אנו משערים שאפילו העובדים לא העריכו את תוצאותיו. שירות הלקוחות יהיה זמין לפניות לקוחות ויילקחו פרטים לחזרה ללקוחות על מנת לענות לדרישותיהם. יחד עם זאת, סניפי הרשת נסגרו להיום בהחלטה יזומה של החברה להשאירם סגורים, כדאגה לביטחון העובדים. ראוי לציין שהבוקר יצאו ממפעל דואיט כ-19 מטבחים להתקנה בבתי לקוחות".

 בצילום: סניף של מטבחי do it (מתוך אתר החברה, למצולמים אין קשר לכתבה)

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל