2 במאי 2012

כך פקחי עיריית חיפה מחלקים דוחות בלי לצאת לרחוב


תביעה ייצוגית שהוגשה נגד עיריית חיפה חושפת שיטה מעניינת לייצר מיליוני שקלים בשנה מדוחות חנייה – כך מדווח יוסי מזרחי בחדשות ערוץ 2. הפקח העירוני כבר לא הולך ברחוב, אלא יושב במרכז בקרת התנועה, וחותם על הדוח לפי מה שנראה לו במצלמה כעבירת תנועה. העירייה טוענת כי "השיטה הזאת חוקית", אבל התושבים זועמים: "זה חכם לעירייה, הנהגים אוכלים אותה"

מי מאיתנו לא מכין תירוץ לפקח החנייה שמגיע לרשום לנו דוח? אבל לתירוץ העתיק ביותר כבר אין משמעות בחיפה, כי הקנס כבר יגיע אליכם בדואר. בעיר הנהיגו שיטה חדשה אשר על פיה פקחי התנועה – אאוט, ועשרות מצלמות שמחלקות דוחות – אין.

בחדשות 2 דווח, כי המצלמות הוצבו לאחרונה ברחבי חיפה כחלק ממערך בקרת הרמזורים, אך מתברר כי מאחורי כל מצלמה 'מסתתר' פקח. בכל הפרעה לתנועה מעבר לשלוש דקות, הוא יצלם את המסך, ובזמן שאתם תחפשו פקח, הדוח כבר נמצא בדרך לתיבת הדואר שלכם.

"לא ידעתי על הקטע הזה, אני יודע שזה מצלמות תנועה, אבל עכשיו גם של דוחות?", מתפלא תושב העיר ג'יימי סקירה ומוסיף: "זה חכם לעירייה, אבל הנהגים אוכלים אותה". "אתה עוצר לשנייה, חוטף דוח של 250 שקלים, כואב הלב", מוסיפה עינת קרן.

הטענות על השיטה הבעייתית הגיעו היום לבית המשפט. תושב העיר שנמאס לו הגיש בקשה לתובענה ייצוגית נגד העירייה. בכתב התובענה הודגש כי "עיריית חיפה מפעילה את הפרוצדורה נטולת הסמכות לשם ביצוע הגבייה של כדין בצורה בריונית, חסרת תום לב ותוך הטעייה רבתי של חברי הקבוצה, שזכאים להשבה מלאה של ארבעה מיליון שקלים".

בעירייה לא מתכוונים לוותר על המצלמות שמטילות ביצי זהב. "הכל חוקי וקביל בבית המשפט", הם טוענים. עו"ד רשף חן, יועץ משפטי לעיריית חיפה אמר לחדשות 2: "אנו משתמשים בכלי זהה במקרים מאוד ספציפיים, במקרים של עבירות חמורות. אנחנו לא משתמשים בו לגביית קנסות, במה שנקרא 'כחול לבן'".

עד שבית המשפט יחליט, פקחי התנועה יפעילו פחות את הרגליים והרבה יותר את הבוהן. והנהגים – היזהרו, כי מישהו מלמעלה מסתכל וגם מעניש.

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל