3 במאי 2012

פניקס תיקונים > מזגנים בחיפה > מזגנים בקריות > מכונות כביסה בחיפה > מכונות כביסה > מקררים בקריות > מקררים בחיפה

תושבת מוצקין, בת 83 עם קוצב לב: "אני גרה בכולירה בגלל ביוב שזורם לי בכניסה לבית"


"בבקשה תעזרו לי. אני לא יכולה לסבול יותר. אני עם קוצב לב וכל הזמן בוכה. אני חיב בכולירה בגלל ביוב שזורם לי בכניסה לבית". כך אומרת ל"הד הקריות" מונה זלסקן, בת 83, המתגוררת בבניין דירות בשד' גושן 2 בקרית מוצקין

דיירי הבניין, רובם קשישים שמתגוררים בדירות חדר, חיים כבר חודשיים בתנאים בלתי נסבלים – כך מדווחת הכתבת רותם כבסה בעיתון "הד הקריות". צינור שאמור להיות מחובר למערכת הביוב של הבניין עומד פתוח, והמים המטונפים זורמים לפתח הבניין. באוויר עומד ריח חריף של מים מעופשים, והדיירים סובלים ממטרדי יתושים ובוץ בכניסה לבניין.

"נלחמתי בשלוש מלחמות ואני גר בזוהמה"

דייר אחר בבניין, משה בן-חיים, 78, שמתנייד עם הליכון ומסתייע במטפלת של הביטוח הלאומי אמר ל"הד הקריות": "אנחנו אזרחים ותיקים, ותראו איך אנחנו חיים", הוא אומר, "אחד הדיירים עשה פתח פיראטי בצינור, וכל המים זורמים לכיוון הבית שלנו במקום לביוב. יש לי קלנועית ואני לא מוציא אותה כי אני מפחד להחליק. את הכביסה אני תולה במתקן בתוך הבית כי הכל נרטב ומסריח. אי אפשר לחיות עם הריח הזה, איבדתי כל תקווה". עוד אומר בן חיים כי פנה לעירייה בעניין דרך אתר האינטרנט של העירייה ובאמצעות מוקד 106 וגם צלצל למשרד מהנדס העירייה, שם טרקו לו את הטלפון לדבריו. "אני 60 שנה בארץ, עליתי מטנג'ר שבמרוקו, לחמתי בשלוש מלחמות, נולדו לי שלושה ילדים, ואני גר בזוהמה".

מנכ"ל תאגיד פלגי מוצקין, איציק הרשקוביץ, מסר בתגובה ל"הד הקריות": "מדובר במערכת ביוב פרטית הנמצא בנכס פרטי. על בעלי הנכס הנהנים משכר דירה לבצע את תיקון המערכת. אחד הדיירים ביצע על דעתו חסימה כשהכין לעצמו מערכת נפקדת, לכן הביוב הוצף. לבקשת ראש העיר, התאגיד נכנס לשטח הפרטי של אותו הבית ובהסכמתו פתח את החסימה בביוב. כעת הכל זורם בצורה תקינה, אך על בעלי נכסים לבצע תיקון יסודי למערכת הביוב הפרטי".

– הסיפור המלא מחר (שישי) בעיתון הד הקריות. למצולמת אין קשר לכתבה

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל