2 ביוני 2012

פניקס תיקונים > מזגנים בחיפה > מזגנים בקריות > מכונות כביסה בחיפה > מכונות כביסה > מקררים בקריות > מקררים בחיפה

מה שכל בעל עסק צריך לדעת על פרסום שמביא תוצאות


חגית יצחק, מומחית באסטרטגיה פרסומית ושיווק מתקדם – בעלת מאץ פוינט תקשורת שיווקית ומיתוג עסקים – בטור אישי לקריות באינטרנט: אתה משקיע כספים ומשאבים רבים בשיווק ופרסום העסק שלך, אך התוצאות אינן מספקות אותך? הסוד הפשוט – ארגז כלים יישומי למיצוי הפוטנציאל מבלי ללכת לאיבוד

טור אישי. חגית יצחק

חשיפה! איך תייצר הזדמנויות ליצירת פרסום אפקטיבי

הפרסום באינטרנט וברשתות החברתיות הוא דרך אפקטיבית להגדלת חוג הלקוחות לעסק, במידה והפרסום נעשה נכון. ישנם לא מעט אפיקי פרסום באינטרנט – שלטים אלקטרונים (באנרים), מדיה עשירה (סרטי וידאו לדוגמה), מודעות ברשתות חברתיות, מודעות דרושים, שיווק בדואר אלקטרוני (ניוזלטר) ועוד. ובעזרת המסר הנכון, יצירת עניין וקריאה לפעולה, אתה יכול לכוון את הלקוח אל היעד הסופי – מכירת המוצר או השירות. היתרון הגדול של הפרסום באינטרנט הוא שהמסר כאן יכול להיות ממוקד ומפולח. בעל האתר בוחר האם לחשוף את המסר עבור קהל רחב, פלח שוק מסוים (למשל אתר הפונה לקהל יעד ספציפי) או אף ממוקד רעיון (קהל אשר חשב על ביטוי מסוים וחיפש אותו בגוגל או קורא מאמר בתחום המסוים). ברוב המקרים המסר מגיע אל הגולש בזמן שהוא מוכן ומצפה לו יותר מכל. לכן, הפרסום נחשב לאפקטיבי וגם משתלם.

הכלים הפופלאריים ביותר היום לפרסום באינטרנט הם: פרסום בגוגל – פרסום במנועי חיפוש הוא אחת הדרכים המדויקות והאפקטיביות ביותר להגיע ישירות לקהל הלקוחות הפוטנציאלי שלך. קח לדוגמא, כשאתה מחפשים מוצר או שירות כלשהו, קרוב לוודאי שתחפש אותו ב- Google, בדיוק כמו רבים מהגולשים בישראל ובעולם. עכשיו עצור וחשוב כמה חכם ונכון יהיה עבורך להיות שם בדיוק בזמן שהגולשים מחפשים את המוצר שלך. פרסום בפייסבוק –כיום למיליארדי אנשים יש כרטיס ברשת ששיגעה את העולם. לא מעט אנשים זיהו את הפוטנציאל שבאתר ומפרסמים את המוצרים שלהם בפייסבוק. בפייסבוק אתה יכול לפלח במדויק את קהל היעד שלך לפי מיקוד דמוגרפי, גיאוגרפי, תחומי עניין וכדומה. פרסום ביוטיוב – יתרונותיה של רשת השיתוף יוטיוב הם רבים, בעיקר ביכולת להיחשף בקלות לאלפי או מיליוני צופים בארץ ובעולם.

מסקר TIM האחרון עולה כי עיקר שימושיהם של הגולשים הישראלים הם חיפוש במנועי חיפוש ושימוש באי מייל. מתוך עשרת האתרים המובילים ברשת נמצא את גוגל במקום הראשון, וואלה במקום השני ו- ynet במקום השלישי. על פי הערכות, לפחות 80% מהגולשים באינטרנט המעוניינים לצרוך שירות או מוצר יחפשו אותו בגוגל. חלק מהם יחפשו בוואלה, באינדקסים ובמקומות אחרים כדוגמת יד שתיים ודפי זהב. עבור האינטרנט אתה יכול לאמץ את הסלוגן ששימש בעבר את דפי זהב "אם אתה לא שם, אתה לא קיים".

ההמלצה שלי היא שאם אתה עסק מתחיל אל תמהר לשפוך תקציב גדול על הפרסום באינטרנט אלא דווקא תתחיל עם תקציב בינוני ואולי קטן, תבדוק את התוצאות בשטח ולפי זה תוכל לתקן כל פעם. וזה יתרון נוסף של פרסום באינטרנט בניגוד לפרסום במדיה המסורתית. באינטרנט ממש ניתן לראות מה קורה לכל קליק. כך שניתן להריץ את הקמפיין לשבוע ואז לתקן, עוד שבוע ולתקן שוב, עד שמגיעים למצב האידיאלי מבחינת החזר על ההשקעה. בשלב הזה אתה יכול להגדיל את התקציב ולצפות להתפתחויות.

תהליך בניית מסע פרסום באינטרנט, הוא החשוב והקריטי להצלחת הקמפיין שלך. תכנון נכון ויעיל יביא לתוצאות מיידיות וימנע בזבוז כסף מיותר. תכנון קמפיין באינטרנט כולל מספר שלבים: הגדרת מטרות ויעדים אותם תרצה להשיג כמו, הגדלת כמות הגולשים, הגדלת מכירות, הרשמה לניוזלטר וכו'. הגדרת תקציבים, משאבים המוקצים לצורכי הפרסום. בחירת קהל היעד– אתה יכול לפלח קהלים לפי פרמטרים של גיל, מין, מיקום, שפה ועוד. הגדרת המסר – מוצר חדש, אתר מכירות חדש, שירות נוסף וכו'.

בחירת המדיה– ההחלטה היכן ימוקמו קמפייני הפרסום תלויה במחקר המקדים אודות קהל היעד, השוק, המתחרים וגובה תקציב הפרסום. בחירת הקריאטיב – את המסר אתה צריך לעטוף במסר מילולי, טקסטואלי וויזואלי. ולבסוף, מעקב שוטף – בעזרת הנתונים שתאסוף תוכל לבצע התאמה ואופטימיזציה של מסע הפרסום, במטרה לשפר את תוצאותיו. התנאי היחיד הוא שאתה צריך שיהיה לך אתר או עמוד נחיתה איכותי.

נעלי מרקו, לדוגמה, בקמפיין ברשתות החברתיות בתקציב נמוך יחסית. לאחר הקמפיין נרשמה עלייה במספר הכניסות לאתר הרשת, ונרשם גידול של כ-10% במספר המבקרים בחנויות הפיזיות. הפרסום באינטרנט הוא פרסום בחשיפה מקסימאלית, מול מיליוני גולשים מדי יום. ומבין קהל הגולשים העצום הזה, נמצאים הלקוחות שלך. תוך שימוש שקול ומדוד של כלי פרסום באינטרנט, ניתן להגיע במהירות לכמה שיותר גולשים ברחבי הארץ ובעולם כולו.

כל בית עסק מתחיל שרוצה לשווק את עצמו בצורה דיגיטלית צריך להשקיע משאבים על מנת לקדם את עצמו ולהגיע לתוצאות. ההבנה שהאינטרנט הוא מדיום מוביל ואיכותי וכבר לא מדובר בטכנולוגיה של המחר אלא בטכנולוגיה של האתמול.

הכותבת היא מייסדת ובעלים של חברת match point, חברה לתקשורת שיווקית ולמיתוג עסקים

בואו להיות חברים של match point בפייסבוק

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל