9 במאי 2012

אור ירוק: בל"ג בעומר נוסעים בזהירות, כי מחכים לכם בבית


בשבוע הקרוב יחגוג עם ישראל את ל"ג בעומר. אירועי החג, הנערכים עד שעות מאוחרות, עלולים להסתיים באסון כבד
אורן הלוי 

בעמותת "אור ירוק" ממליצים להשתמש בתחבורה הציבורית אשר מהווה מקור נוח ובטוח להגעה למדורות. אם החלטתם שלא להשתמש בתחבורה הציבורית, כדי שכולם יחזרו בשלום ממדורות ל"ג בעומר, ב"אור ירוק" מציינים חשוב להקפיד לא לנהוג כאשר עייפים. אם אתם חשים בעייפות, יש לעצור במקום בטוח, המיועד לעצירה ולנוח. אפשר לאכול משהו קל ולשתות משקה קר כדי להתרענן.

"כלי הרכב יהיו מלאים בילדים שיעשו דרכם לתספורת המסורתית (חלקה) בהר מירון. על ההורים לוודא שהילדים חגורים בחגורת בטיחות ויושבים במושבי ההגבהה (בוסטר)", מוסיפים בעמותה, "מסוף חג הפסח מתחילים בני הנוער לאסוף קרשים לקראת מדורות ל"ג בעומר. הם אינם שמים לב ואינם מודעים לעתים לנעשה בכביש. על נהגי כלי הרכב להוריד את מהירות הנסיעה בשכונות המגורים ולשים לב לבני הנוער והילדים".

עוד נמסר מ"אור ירוק": "מדורות רבות נמשכות אל תוך הלילה והבוקר כאשר רבים מהחוגגים שותים אלכוהול. חשוב להקפיד לא לנהוג תחת השפעת אלכוהול. יש למנות נהג תורן שלא שותה וידאג להחזיר את כולם הביתה בשלום, אם ששותים לא נוהגים. להולכי הרגל מומלץ להקפיד על בגדים זוהרים, לא ללכת בצידי הכביש ואם אין ברירה ללכת נגד כיוון התנועה. על מדריכי הנוער המתלווים לחניכים באיסוף הקרשים והמדורות לוודא כי החניכים שומרים על כללי הזהירות בדרכים".

"מנתוני הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים עולה כי: בל"ג בעומר שנת 2009 נפגעו 112 בני אדם בתאונות דרכים, מהם 10 ילדים המהווים 9% מסך כל הנפגעים. בל"ג בעומר שנת 2010, נפגעו 101 בני אדם בתאונות דרכים, מהם שישה ילדים המהווים כ-6%. יש להוריד את מהירות הנסיעה, לשים לב לילדים, לא לנהוג בעייפות ובכל מצב לא עולים על ההגה אם שותים אלכוהול. סעו בזהירות כי מחכים לכם בבית".

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל