13 במאי 2012

איך לבחור מצלמה דיגיטלית – מדריך קנייה


חודשי הקיץ מתקרבים ועימם הרבה הזדמנויות לצאת לטיולים ולבלות בחיק המשפחה באיזור הקריות והסביבה. יש לא מעט לאן ללכת בקיץ מבלי להרחיק יותר מידי: מחיפה בדרום, דרך חופי הים של קרית חיים וקרית ים ועד עכו, נחלי כזיב ובצת וכמובן חוף אכזיב. זו גם השעה לבחון את המצלמה הביתית שלכם ולבדוק אם הגיע הזמן לשדרג אותה ולעלות ברמה. כדי לעזור לכם ברכישת מצלמה דיגיטלית חדשה, מבין המבחר הרחב כל כך של מצלמות דיגיטליות, הכנו עבורכם מדריך קצר.

סוג המצלמה

נהוג לחלק מצלמות דיגיטליות לשלושה סוגים עיקריים : קומפקטיות, מצלמות סופר-זום ומצלמות DSLR מקצועיות. בהרבה בתים בישראל בחרו באופציה הזולה ביותר, מצלמה קומפקטית בסיסית בעלות של כמה מאות שקלים. המצלמות הקומפקטיות האיכותיות, עושות עבודה טובה ומצלמות תמונות משפחה ונוף ברמה סבירה, אבל לא מעבר לכך. אם יש לכם תינוק שהתחיל ללכת, למשל, תגלו שמהירות הצמצם כמעט ולא מאפשרת לתפוס ילד תזיזיתי שנמצא כל הזמן בתנועה, מבלי שהתמונה תמרח.

מצלמות סופר-זום, המכונות גם מצלמות חצי מקצועיות, מציעות יכולות גבוהות יותר ובעיקר זום אופטי חזק יותר, שמאפשר תמונות תקריב מרחוק מבלי שאיכות התמונה תצנח. מצלמות DSLR כרוכות בהוצאה משמעותית, אבל מבטיחות איכות תמונה וזום מעולים ומתאימות לחובבי צילום ולמי שרוצה להשקיע בתמונות המשפחה.

זום ומיצב תמונה

ברוב המצלמות הקומפקטיות, שלהן זום בהגדלה של פי 3 עד 6, תתקלו בבעיה כשתנסו לצלם תמונה של נוף מרוחק. למצלמות הפשוטות כמעט ואין יכולת להוציא תמונה טובה בתקריב, זאת עקב השילוב בין זום חלש להעדר יכולת ייצוב תמונה (שגורמת לכל רעד קל של היד לטשטש את התמונה). במצלמות חצי מקצועיות הזום הסטנדרטי הוא של פי 20 ומייצב תמונה איכותי משלים את המלאכה.

מהירות צמצם ורוחב פתיחת התריס

צמצם המצלמה, התריס ובעיקר היחס בניהם, קובעים במידה רבה את איכות הצילום: ההתמודדות עם תנאי תאורה משתנים, היכולת לצלם בעומק שדה (למשל, למקד את פוקוס על אובייקט במרכז התמונה ולבודדו מהרקע) ועוד. במצלמות קומפקטיות טווח מהירות הצמצם נע בין 1/2.8 ל – 1/8, במצלמות חצי מקצועיות ומקצועיות הטווח הרחב יותר מאפשר שליטה על איכות התמונה.

כרטיס זיכרון וסוללה

כרטיס הזיכרון במצלמות הדיגיטליות הפך למרכיב קריטי. כדי להפיק תמונות באיכות גבוהה, כדאי לכוון את המצלמה למשקל תמונות גבוה, שתופס הרבה מקום בכרטיס הזיכרון. כדי שלא תצטרכו לקנות כרטיס נוסף או לגלות ברגע האמת שנגמר המקום בכרטיס הקיים, חפשו מצלמה שמגיע עם כרטיס בנפח גבוה, לפחות של 1 ג'יגה.

ברוב המצלמות הותיקות נעשה שימוש בסוללות אצבע (AA ) נטענות שלאחר שימוש קצר היו מתרוקנות במהירות מפתיעה. רכישת מצלמה חדשה היא גם הזדמנות לשדרג את מקור הכח שלה לסוללת ליתיום שעמידה לאורך זמן רב בהרבה.

אם אתם מתכננים לבלות את הקיץ בחופי הים, באחת משמורות הטבע הרבות באיזור, או אם מזמן לא יצא לכם לבקר בגנים הבהאים, זה הזמן לשדרג את המצלמה הביתית שלכם. בין אם אתם עוברים למצלמה מקצועית יותר או נשארים בקטגורית המצלמות הקומפקטיות, הדגמים החדישים מציעים לכם הרבה יותר מבעבר בתחום איכות התמונה והתפעול והמחיר לא בשמיים.

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    

עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל