14 במאי 2012

מכתב פתוח לשאול מופז: תודה!


יועץ התקשורת אייל פרדיס במכתב פתוח לשאול מופז: "אם הגב' לבני היתה מכינה את קדימה לבחירות, בוחרת קו, מתנהלת כאופוזיציה, היית יכול להיכנס מייד לתפקידך ולנהל בחירות מול נתניהו. אם לבני לא היתה משאירה לך את המפלגה הגרעונית ביותר בישראל עם חובות של 30 מיליון שקל – היה לך תקציב בחירות ויכולת להילחם בנתניהו, עכשיו היא לא מבינה למה לא רצית בהקדמת הבחירות?

שאול היקר,

36 שנה שירתת בצבא ההגנה לישראל, לוחם אמיץ ממלחמת ששת הימים ועד מבצע חומת מגן, ביחידות המיוחדות ביותר, מח"ט הצנחנים, אלוף פיקוד, רמטכ"ל הרבה ישראלים חייבים לך את חייהם. למרות שאתה מורגל במארבים , ואפילו שבצה"ל יש מארב הנקרא על שמך "מארב מופז" כהצדעה על מארב בו השארת שלושה חיילים ברתק , התקדמת לבד , והרגת במו ידיך חוליית מחבלים … כל זה לא הכין אותך למארב שעלית עליו השבוע, המארב הפוליטי…

כשאתה הובלת כוחות בשטח, שלי יחימוביץ מילאה סודוקו בהפסקות לפרסומות ברדיו ובטלויזיה, יאיר לפיד התרגש מסוג חדש של ג'ל לשיער, ציפי לבני גדלה בבית שהיה בו הכל ושמרה על צמחונותה, אומנם היתה במוסד – ואיש לא רוצה לספר לנו מה עשתה, אני מניח שניקיטה היא לא היתה…

פתאום כל החבורה הזו חבורת הטלפרונטרים ומועדוני הזמר הפכה אותך לאוייב העם, הם רק לא מבינים שעשית את הצעד הכי נכון שאפשר .

תודה שאול. אייל פרדיס

אם הגב' לבני היתה מכינה את קדימה לבחירות, בוחרת קו, מתנהלת כאופוזיציה, היית יכול להיכנס מייד לתפקידך ולנהל בחירות מול נתניהו. אם לבני לא היתה משאירה לך את המפלגה הגרעונית ביותר בישראל עם חובות של 30 מיליון שקל – היה לך תקציב בחירות ויכולת להילחם בנתניהו, עכשיו היא לא מבינה למה לא רצית בהקדמת הבחירות? אם היית הולך לבחירות חצי מחברי הכנסת של קדימה היו מתאדים, ורשימת הליכוד היתה מלאה בימנים קיצוניים ממתפרעי הועידה, זה היה הדבר הנכון?

שלא לדבר על הוצאת המיליארדים על בחירות מחוץ למניין.

אז קראת לביבי שקרן, זה בסך הכל חלק מריטואל פוליטי. איש אחד חכם אמר לי פעם שפוליטיקה היא בסך הכל מחזה ומי שמתייחס אליה כמו מלחמה מחטיא.

קצה האירועים במדינת ישראל מחייב מנהיגים שמשנים את דיעותיהם ומתאימים אותן לסיטואציות המתרחשות כאן, המהפך בסוריה, המצב במצרים, הפוליטיקה האמריקאית, חיסול בן לאדן, מי שמנהיג את ישראל ואינו משנה את דיעותיו אלא קפוא בסטיגמות , הוא מנותק מהמציאות ורע לנו , טוב שאתה מעלה המשנים את דעתם.

האיש שהכי אהבתי בפוליטיקה הישראלית כתב פעם על האיש שאני הכי מעריך במדינת ישראל שהוא "חתרן בלתי נלאה", אחר כך רבין מינה את פרס לשר החוץ, האיש שכינה את חברו "חתרן בלתי נלאה" עמד לצידו בטקס הענקת פרס נובל, מה משנות המילים?

שאול היקר, הכתבים הפוליטיים חדי העין דיווחו בעיתוניהם שכבר בשבעה על אביו של נתניהו כשהגעת לנחם, ראו את הקשר המיוחד ביניכם, אולי הם חשבו שמדובר בסקופ, רק שלא טרחו לבדוק שאתה מופז היית סגנו של יוני נתניהו בסיירת מטכ"ל ובמבצע אנטבה, היית מהאחרונים שראו את יוני וליוו אותו לישראל, העיתונאים החשובים לא ידעו שלילדך שאול מופז בחרת לקרוא יוני על שם חברך. משם הקשר המיוחד עם משפחת נתניהו ולא משום קומבינה. עיתונאים מעמיקים.

שאול, יש לי בעיה עם שלושה סוגי מנהיגים: מושחתים, נהנתנים וכאלה המוציאים בקלות את ילדינו למלחמות שהם לא חוזרים מהן. אתה ממש לא ביניהם!

תודה שאול, על גבורתך רבת השנים, מסירותך למדינת ישראל, העובדה שבזכותך לא הגענו למערכת בחירות מיותרת ולהוצאת מיליארדים מיותרים, תודה שהבאת רוח של חיבור ואחווה, עשית את המעשה הנכון, הצעקנים ויצרני הכותרות שזה היה מקצועם הקודם ירגעו… ואתה תוכיח שצדקת, גם לעם ישראל וגם לחבריך בקדימה.

הכותב הוא אייל פרדיס, תואר שני במדע המדינה, ראשון במדע המדינה וסוציולוגיה אוניברסיטת חיפה. מרצה בחוגים למדע המדינה ותקשורת. עד לאחרונה מנכ"ל עיריית עפולה, מנכ"ל קומוניקט לייעוץ תקשורתי ואסטרטגיה. לשעבר יועץ התקשורת של השר משה שחל דובר ההסתדרות הכללית, שדרן ופרשן ברדיו חיפה ורדיו תל אביב.

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל