19 במאי 2012

פניקס תיקונים > מזגנים בחיפה > מזגנים בקריות > מכונות כביסה בחיפה > מכונות כביסה > מקררים בקריות > מקררים בחיפה

בקרית אתא זועמים: "נשואים פלוס" פוגעת בעיר


נשואים פלוס הגרסה הישראלית – בקרית אתא

עיריית קרית אתא פנתה לזכיינית ערוץ 2 "קשת": המשפחה העלובה המוצגת בגרסה הישראלית של "נשואים פלוס" גורמת נזק אדיר לתדמיתם של התושבים – כך דווח ב"זמן קריות". הזכיינית בתגובה: "ליוצרים אין כוונה לפגוע בתדמית העיר"
אורית פרץ ארי, זמן קריות 

"אחרי 11 עונות, 7 מועמדויות לפרס גלובוס הזהב, אחת מ-100 הסדרות הטובות בעולם (טיים מגזין) מגיעה לקרית אתא". כך בישרו הפרומואים לגרסה הישראלית לסדרה האלמותית "נשואים פלוס", שהוקרנו בשבועות האחרונים בערוץ 2.

לכאורה, כל עיר צריכה להיות מוחמאת מאזכורה בסדרה כל כך מיוחצנת ומקודמת, אלא שבעיריית קרית אתא חשבו אחרת. הם מיהרו לפנות לרשות השנייה ותבעו לדעת, אם חלילה בכל הפרקים שכבר הוקלטו בסדרה, יש פגיעה בשמה הטוב של העיר, שבה מתגוררת המשפחה על פי התסריט.

בין אנאלפביתיות לוולגריות

בישראל החליטו לעלות ביתר שאת על גל המיחזור וליצור עוד גרסה ישראלית לסדרה אמריקאית מצליחה, אחרי "בנות הזהב". הפעם זה היה תורה של "נשואים פלוס", שבארצות הברית של שנות ה-90 שברה מוסכמות וכללים רבים.

הגרסה הישראלית זכתה לקמפיין גדול, עם כתבות שיצאו כבר לפני יותר מחודשיים במדורי התרבות ובתוכניתו של גיא פינס בערוץ 10, ואז החלו לרוץ הפרומואים שסיפרו על המשפחה, שמתגוררת בקרית אתא.

הבעיה היא, שלפי הסדרה המקורית, המשפחה המככבת בסדרה, היא מהמעמד הבינוני-תחתון, ובני המשפחה נעים בין אנאלפביתיות לוולגריות. בנוסף לכך, סביבת המגורים שלה לא מצטיירת כפרבר נוצץ ומושך. כל זה הביא את אנשי עיריית קרית אתא לנוע באי נוחות בכיסאותיהם.

אמנם הסדרה משודרת רק לפני פחות משבועיים, כאשר קרית אתא אוזכרה בשלושת הפרקים שהוקרנו עד עתה, רק פעם אחת, אבל זה לא עצר את אנשי העירייה, שאצו רצו לאנשי הרשות השנייה בתביעה חד משמעית: "אנחנו רוצים שתעברו על כל תסריטי הפרקים שהוקלטו, ותבדקו שאין פגיעה בשמה ובתדמיתה של קרית אתא". מיקומם של "הבאנדים" הלבנטיניים בעיר הצפונית, לא מצא חן בעיני אנשי העירייה.

גורם בכיר בקרית אתא הסביר השבוע: "פנינו עוד כשרצו הפרומואים לסדרה, שהבליטו את העובדה שהמשפחה גרה בעיר שלנו, ושכל העלילה למעשה מתרחשת בקרית אתא. יש פה אמירה לגבי העיר, אם ירצו או לא. אנחנו רוצים שהרשות השנייה תבדוק שלא חוצים את הטעם הטוב ושהשם הטוב של העיר נשמר. למרות שלפי איך שהסדרה נראית, אין לנו מה לחשוש".

ואם יחזרו ויאמרו לכם שיש בפרק מסוים פגיעה בתדמיתכם, אז מה תרצו שיקרה?
"שיורידו את זה. אנחנו לא מוכנים שיעשו קומדיות על חשבון התדמית שלנו".

אגב, סיפור דומה התרחש לפני כמה שנים בנתניה. לאחר שהחל השידור של הסדרה "פולישוק" בה גילם ששון גבאי פוליטיקאי חסר אופי מנתניה, הגיעו תגובות נזעמות מכיוונה של ראש העירייה מרים פיירברג, שדרשה להסיר את שמה של נתניה מהסדרה.

"לא מתכוונים לפגוע"

בשידורי "קשת" מסרו בתגובה לטענות: "אנחנו לא מכירים את הפנייה הספציפית של עיריית קרית אתא. אבל כמו כל סדרה טלוויזיונית שעלילתה מתרחשת במקום כלשהו, כך גם 'נשואים פלוס'. הסדרה אינה מתיימרת לשקף את חיי היום יום, או את הנעשה בקרית אתא, ואין ליוצריה כל כוונה לפגוע בתדמית העיר".

מהרשות השנייה נמסר בתגובה: "מצפייה בפרקי הסדרה עד כה, לא נמצא כי יש בה תכנים פוגעניים. המדובר בסדרת דרמה קומית, ובה דמויות מוקצנות, בהתאם לפורמט. כמו כן, העובדה שהסדרה מתרחשת במקום מסוים, אינה מצביעה על כך שהדמויות בה מייצגות את כל תושבי האזור.

"מבירור שערך נציב פניות הציבור ברשות, דוד רגב, מול 'קשת', בעקבות פניית עיריית קרית אתא, הבהירה 'קשת' כי אין במיקומה של הסדרה דווקא בקרית אתא, בכדי לשקף דעה על תושבי העיר, אלא להציג אך ורק את המקרה של משפחת אברהמי. הנציב הודיע שימשיך לעקוב אחר הדברים".

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל