27 במאי 2012

פניקס תיקונים > מזגנים בחיפה > מזגנים בקריות > מכונות כביסה בחיפה > מכונות כביסה > מקררים בקריות > מקררים בחיפה

עיריית ביאליק מתרחבת: מדוע צריך עוזר למנכ"ל וסגן מנהל מחלקת קשרי חוץ


"מדובר בזריקה של כספי ציבור". עיריית קרית ביאליק (צילום: דר אבישי טייכר)

אפילו חברים בקואליציה שואלים מדוע צריך תפקידים שלא היו קיימים עד כה בעיריית קרית ביאליק – כך מדווח עיתון "ידיעות המפרץ" * חבר המועצה ברקאי: "למה אין על זה דיון במועצת העיר?" * העירייה: הכל נעשה בהתאם להוראות החוק

עיריית קרית ביאליק פירסמה שורה של מכרזים פנימיים וחיצוניים לתפקידים בכירים, בהם עוזר מנכ"ל וסגן מנהלת קשרי חוץ. המהלך הצליח להכעיס אפילו את חברי הקואליציה ששמעו על כך: "מדובר בזריקה של כספי ציבור".

כשנה וחצי לפני הבחירות, ועיריית קרית ביאליק ממשיכה להתרחב. הכתבת מירית פנחס מדווחת ב"ידיעות המפרץ", כי בשבועות האחרונים החלה העירייה לגייס עובדים נוספים לשירותיה, בהם יועץ תקשורת חדש, בועז גולן, שהוצב במחלקת הדוברות. המינוי חדש עורר לא מעט שאלות בקרב פוליטיקאים בעיר, שביקשו לדעת לשם מה הוא נחוץ.

עוד בטרם הפנימו את המינוי של גולן, פירסמה העירייה כאמור שורה נוספת של מכרזים לתפקידים בכירים, בהם שני תפקידים שלא היו קיימים קודם לכן, עוזר מנכ"ל וסגן למנהל קשרי חוץ.

כאמור, מגמת ההתרחבות החדשה של העירייה, הצליחה להכעיס אפילו חלק מחברי הקואליציה עצמם. "קשה לי להאמין שעושים דברים כאלה בעירייה", אמר השבוע חבר מוצעת העיר, ד"ר צביקה ברקאי, "בהנחה שזה נכון, זה מכעיס מאוד, מאחר שלישיבות מועצת עיר מביאים באופן קבוע נושאים לא רלוונטיים להתייחסות חברי המועצה, שרובם בכלל ממודרים מתהליך קבלת ההחלטות. מנגד, החלטות לגבי שינויים מבניים מהותיים ואיושי כוח אדם מיותרים מבחינה ציבורית שעולים סכומי עתק לתושבים, מתבצעות מבלי לקיים דיון ענייני ומסודר בעניין עלות, תועלת וצורך אמיתי. השיקולים להתנהלות הזאת אינם ברורים. צריך לראות מי ייבחר לתפקידים הללו, ובהתאם לכך להבין את העיתוי והצורך האמיתי".

עוד מדווח "ידיעות המפרץ", כי מכרז נוסף שפורסם בימים אלה הוא לתפקיד מנהלת משאבי אנוש. מכרז לתפקיד זה התקיים כבר לפני כשנתיים. אז נבחרה לתפקיד סימה הרשמן, שמינויה עורר סערה לא קטנה. יצוין כי במערכת הבחירות לראשות העיר שימשה הרשמן כפעילה במפלגתו של דוקורסקי. "זה היה מאוד מוזר שמישהי שעבדה במערכת הבחירות של דוקורסקי", אמר חבר המועצה ד"ר רפי ורטהיים, "וללא ניסיון בתחום משאבי אנוש, נבחרה לתפקיד".

לטענת ורטהיים המינויים המיותרים לכאורה, מכבידים על המערכת הציבורית. "בקדנציה שלי עבדו שנתיים בלי מנכ"ל בכלל כדי לחסוך כסף", אמר. "אני לא יודע למה צריך עוזר מנכ"ל וכמה המנגון הציבורי בקרית ביאליק יכול עוד לסחוב על כתפיו. זה גורר אחריו עליית מחירים ותעריפי ארנונה לתושבים. אני חושב שמינוי תפקידים בשכר, בהוצאות כאלה פשוט לא הכרחיות. צריך לצמצם ולייעל ולא להתרחב".

מעיריית קרית ביאליק נמסר ל"ידיעות המפרץ": "העירייה פועלת ותמשיך לפעול אך ורק בהתאם להוראות החוק וכך היא נוהגת גם בעניין זה".

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל