1 ביוני 2012

פניקס תיקונים > מזגנים בחיפה > מזגנים בקריות > מכונות כביסה בחיפה > מכונות כביסה > מקררים בקריות > מקררים בחיפה

ההסתדרות תמשיך לחכור את איצטדיון קרית חיים


ביהמ"ש קבע שעל המינהל לחדש את חוזה החכירה לאיצטדיון ששימש בעבר את הפועל חיפה – כך דווח ב-news1 * קובע שההסתדרות רשאית להמשיך לפעול לשינוי ייעודו של האיצטדיון

על מינהל מקרקעי ישראל להאריך את החוזה להחכרת איצטדיון קריי חיים להסתדרות. כך קבע (26.3.12) שופט בית המשפט המחוזי בחיפה, רון סוקול, בקבלו את תביעתן של ההסתדרות ושל חברת ארבל, שהייתה בבעלותו של רובי שפירא המנוח בהיותו בעלי קבוצת הכדורגל הפועל חיפה.

האיצטדיון הוחכר להסתדרות בשנת 1969 ושימש את הפועל חיפה, אך כיום הפעילות בו מועטה והוא משמש בעיקר כמגרש האימונים של הקבוצה הבוגרת ואת קבוצות הנוער שלה. כאשר שלט שפירא בהפועל חיפה, הוא ניסה לקדם תוכנית לשינוי ייעוד האיצטדיון ולהקמת מגדלי מגורים עליו, אך התוכניות לא יצאו לפועל.

באתר news1 דווח, כי סוקול קבע שהסכם החכירה המקורי מקנה להסתדרות את הזכות להודיע על חידוש החכירה, זכות המוקנית לה כל עוד לא הודיע המינהל על ביטול ההסכם עקב הפרתו. מאחר שהמינהל לא עשה זאת, ניתן לחייבו לחדש את החוזה. עוד דוחה סוקול את טענות המינהל לפיהן המגרש שוב אינו משמש למטרתו בציינו, כי אומנם פעילות הכדורגל בו מועטה – אך היא עדיין מתקיימת. לדברי סוקול, המינהל היה רשאי לדרוש להשיב לו את חלקי המגרש בו לא מתקיימת פעילות ספורטיבית, אך הוא לא עשה זאת ולכן אינו יכול לטעון כעת כנגד מצב זה.

עוד מזכיר סוקול, כי בשנת 2008 הודיע המינהל לבא-כוחה של חברת ארבל, כי הסכם החכירה יחודש בכפוף לשני תנאים: הסדרת תביעתו של המינהל נגד ההסתדרות בטענה לכריית חול בלתי חוקית במגרש וסילוק פנצ'ריה שפעלה במתחם. שני התנאים מולאו, קובע סוקול, ולפיכך יש לראות במכתבו משום התחייבות לחדש את החכירה (אם כי הוא חייב את ההסתדרות לשלם למינהל 91,000 שקל כדמי שימוש בגין התקופה בה פעלה הפנצ'ריה). לבסוף קובע סוקול, כי זכותה של ההסתדרות לפעול לשינוי ייעודו של המגרש וכי כוונתה זו – שלא הוסתרה מן המינהל – אינה מהווה עילה שלא לחדש את חוזה החכירה.

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל