3 ביוני 2012

למה כולם מתים לברוח משכונה שיושבת ממש על הים?


מבנה נטוש בשכונת שפירא בקריית ים. נרקומנים משתלטים (צילום: זמן קריות)

איך הפכה שכונה שהייתה אמורה להיות אטרקטיבית, בהיותה קרובה לחוף קרית ים, למקום שהתושבים רק רוצים לברוח ממנו? קבלו את שכונת שפירא גרסת 2012
מאת: אורית פרץ-ארי, זמן קריות 

לתושבי שכונת שפירא בקרית ים, הסמוכה לחוף הים, נמאס מההזנחה ומההבטחות של העירייה למימוש מיזמי פינוי ובינוי שאינן מתגשמות. המבנים הנטושים, העזובה והמראה הלא מלבב השורר במקום הפכו פוטנציאל נדל"ני השוכן לחוף ים, לסיוט. עתה התושבים דורשים מהעירייה להתערב.

שכונת שפירא בקרית ים לא מצטיינת במראה מזמין. הקרבה האטרקטיבית שלה לים לא מצליחה להאפיל על ההזנחה מרובת השנים. שיכוני הרכבת המאפיינים אותה לא מהווים מוקד משיכה למשקיעי נדל"ן. תכניות לפרויקט פינוי בינוי קיימות כבר כמה שנים, אך אישורים עדיין אין. מיותר לציין שאין הרבה קופצים על הנדל"ן המתפנה באזור, והבעיה רק הולכת ומחמירה.

ניסו, תושב השכונה, לא מצפה למהפך שיתרחש בין לילה, אבל מבקש מהעירייה שלא תתרום להחמרת המצב: "האזור לא מבוקש ומתקשים למכור פה דירות. נוצר מצב שיש פה הרבה דירות נטושות, שמהוות מפגע חמור ביותר, גם מבחינה בריאותית וגם מבחינה סביבתית. יש המון זבל והרס שנובעים מהדירות הנטושות האלו, ולאף אחד לא אכפת. כל אלו מורידים עוד יותר את ערך הדירות האחרות כאן".

איך אפשר לגדל ככה ילדים?

תופעת הדירות הנטושות ידועה באזורים רבים בקריות, אבל בדרך כלל נאטמים המבנים הנטושים על מנת למנוע כניסה ושימוש בלתי ראויים בהם. שלומית, אם לשניים המתגוררת בשכונה, מספרת: "נכנסים לדירות האלו כל מיני טיפוסים מפוקפקים, הם משתמשים שם בסמים, ישנים בדירות והופכים אותן לבתי שימוש. אני מפחדת לתת לילדים שלי להסתובב אפילו בשעות היום.

"צריך לעשות משהו עם התופעה הזו. לא ייתכן שנחיה ככה. אם מישהו אפילו רק חושב לעבור לגור פה, הוא מעיף מבט אחד סביב ובורח. איך אפשר לגדל ככה ילדים? פנינו לעירייה, אבל אף אחד לא הגיע לטפל ונותנים לנו את ההרגשה שלא איכפת מאיתנו".

מעיריית קרית ים נמסר בתגובה: "נשמח לפגוש אתכם בשטח ולבדוק תלונה תלונה, לראות אם זה משהו שהעירייה יכולה לעשות".

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל