10 ביוני 2012

לאזרחים ותיקים לוקח 30%-50% יותר זמן לחצות מעבר חציה


בבדיקה שנערכה על ידי עמותת "אור ירוק" בסמוך לבית יד לבנים בשדרות בורוכוב ובמרכז קרית אתא, נמצאו הפרשים גדולים בין זמני חציית הכביש של אזרחים ותיקים ובין אזרחים לא ותיקים

במסגרת הטיפול בבעיות הבטיחות של אזרחים ותיקים, ביצעו מתנדבי מועדון עמותת אור ירוק בקרית אתא תצפית, ממנה עולה כי לאזרחים ותיקים לוקח בין 30%-50% יותר זמן בחצית הכביש.

מתנדבי מועדון אור ירוק בקרית אתא, ביצעו תצפית בתחילת חודש מאי 2012 במשך מספר ימים, במעבר חצייה במרכז העיר, ומעברי חציה הסמוכים למועדוני קשישים.

ב-9 למאי 2012, נערכה בדיקה בסמוך למועדון הגמלאים בית יד לבנים, בשדרות בורוכוב, שבו נערך מפגש גמלאים. בבדיקת מעבר חציה שאורכו כ-9 מטרים עולה כי אזרחים ותיקים עברו את המרחק בכ-12 שניות, בעוד אזרחים לא ותיקים עברו את אותו מרחק בכ-9 שניות. הנתונים מלמדים כי לאזרחים ותיקים לקח לעבור את מעבר החציה בכ-30% יותר זמן מאזרחים לא וותיקים.

תצפית נוספת נערכה ב-13 למאי 2012, במרכז קרית אתא ליד חנות "מגה בול", ברחוב זבולון, בעיר. מהבדיקה עולה כי חצית מעבר באורך של כ-6.5 מטרים אורכת כ-9 שניות לאזרח ותיק ואילו, במעבר חציה זהה לוקח לאזרח לא ותיק קרוב ל-6 שניות לעבור את הכביש. כלומר, לאזרחים ותיקים לקח לעבור את מעבר החצייה בכ-50% יותר זמן מאזרחים לא וותיקים.

עמותת אור ירוק: "על הרשות המקומית לוודא כי בסביבת הימצאות קשישים תנאי הדרך יותאמו לצרכים שלהם. יש להנמיך את המדרכות, להתקין פסי האטה בסמוך למעברי החצייה, להתקין רמזורים להולכי רגל ובמיוחד להאריך את משך האור הירוק ברמזור. על הנהגים מוטלת האחריות לנהוג במהירות נמוכה יותר בסביבת אזורים בהם יש ריכוז גבוה של קשישים ובנוסף, לתת להם זכות קדימה כהולכי רגל".

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל