18 ביוני 2012

8 צעדים פשוטים לפרסום אפקטיבי


חגית יצחק, מומחית באסטרטגיה פרסומית ושיווק מתקדם – בעלת מאץ פוינט תקשורת שיווקית – בטור אישי לקריות באינטרנט: אתה משקיע כספים ומשאבים רבים בשיווק ופרסום העסק שלך, אך התוצאות אינן מספקות אותך? הסוד הפשוט – ארגז כלים יישומי למיצוי הפוטנציאל מבלי ללכת לאיבוד

טור אישי. חגית יצחק

הסודות של המומחים נחשפים: 8 צעדים פשוטים לפרסום מוצלח של העסק שלך

מחקרים מראים כי הסיבה העיקרית לכישלון עסקים היא שיווק ופרסום לקוי וחוסר ידע בתחום זה, לכן, בעל עסק יקר, אני מציגה בפניך 8 צעדים פשוטים שיגרמו לעסק שלך להמריא.

בניגוד לדעה הגורסת כי קיימים תחומים שאין בהם צורך בשיווק ופרסום– הרי שאין זה כך. כל תחום זקוק לקידום ולדחיפה קדימה כדי לגרום לכך שקהל לקוחות פוטנציאלי יכיר את העסק שלך. לכן, דאג להקציב סכום כסף מתאים לקידום ושיווק העסק מדי חודש. עו"ד, למשל, יכול לנהל פורום באינטרנט ובכך לחשוף עצמו לקהל לקוחות פוטנציאלי מבלי שיפר את חוקי האתיקה ורו"ח יכול לכתוב מאמרים מקצועיים, שיפורסמו בעיתון ועל-ידי כך למשוך אליו לקוחות.

1. הגדר לעצמך מיהו קהל היעד אליו אתה פונה ומקד את השיווק והפרסום, כך תחסוך הוצאות מיותרות. מאידך – חשוב לדעת כי גם שיווק ופרסום ממוקד מדי מהווה בזבוז כסף, שכן באותו תקציב פרסום אפשר להגיע לקהל יעד גדול יותר. עליך לבדוק, בהתאם לתחום העיסוק שלך, מהיכן מגיעים הלקוחות וכמה הם מוכנים להשקיע על-מנת להגיע דווקא אליך. כך תוכל למקסם את משוואת עלות – תועלת.

2. ברר עם קהל היעד שלך מה מעניין אותו ודאג לקדם רק את אותו שירות או מוצר. בעלי עסקים רבים מפרסמים לרוב את המוצרים או את השירותים האהובים עליהם, או מוצרים במבצע, ולכן, הם מאמינים ששיווק לא תמיד משתלם. הסוד הוא, כאמור, ללמוד את הלקוחות שלך, וגם לבצע מדי פעם סקר של שביעות רצון – לא יזיק.

3. השתמש במספר ערוצי פרסום. זה יעיל וזה לא חייב להיות יקר. למשל, אתה יכול להקים אתר אינטרנט מדהים בכמה אלפים בודדים, לחלק חולצות, מחזיקי מפתחות ושלל מוצרי פרסום שיעוררו שיח חברתי שיקדם אותך. הרעיון הוא לחשוב ביצירתיות ולוודא שיש לך מסר פרסומי קריאטיבי במיוחד.

4. מודעה פרסומית שמטרתה קידום מוצר או שירות אינה צריכה להיות גדושה בפרטים או עמוסה בתמונות – זה לא יגביר את המכירה. שכן, אדם נחשף ביום לאלפי מסרים פרסומיים, העין והמוח מקדישים יחד שלוש-רבעי שנייה למסר שנחשף בפניהם, ולכן שימוש מוגזם בפרטים או בתמונות, גורם לחוסר מיקוד ומכאן – לפרסום ושיווק לא יעיל.

5. הקפד על הפרדה שיווקית ופרסומית בין קהל הלקוחות הקיימים לקהל הלקוחות החדש – דאג לעשות שיווק נפרד לכל אחד מהם, עם מסר וקריאטיב שונים, וכך תזכה לתוצאות טובות יותר משניהם.

6. דאג להמשיך ולשווק באופן קבוע לקהל הלקוחות הקיים – שימור לקוח ומכירה חוזרת זולים יותר בהשוואה למחיר הכרוך בהשגת לקוח חדש. שלח גימיקים, הפעל 'מועדון לקוחות' ודאג לכך שקיומך יהדהד בתודעה כל הזמן.

7. פרסום מוצלח לא מפסיקים, אלא מחזקים. אל תנוח על זרי הדפנה, גייס משאבים נוספים, שכן, פרסום מנצח לא משנים, רק מחזקים.

8. לעולם אל תניח שיש לך די לקוחות. אחד מכללי המפתח בעולם העסקים גורס כי מה שלא עולה – יורד. הקפד ליצור סביבך תנועה מתמדת וצור בהלה למוצר שלך. לשם המחשה, כאשר הושק האייפון הראשון, היו שמועות ש"אפל" שילמה לאנשים כדי שיעמדו בתור.

לסיום, תשמור תמיד על חיוך וגישה חיובית, גם כשקשה. גישה שלילית מרחיקה הצלחות ומעכבת לקוחות. זכור תמיד כי אף אחד לא יעבוד בשבילך ודברים לא יקרו מעצמם. אז , קדימה..תפשיל שרוולים ולעבודה.

– הכותבת היא מייסדת ובעלים של חברת match point, חברה לתקשורת שיווקית ולמיתוג עסקים

בואו להיות חברים של match point בפייסבוק

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל