1 ביולי 2012

מה שכל בעל עסק צריך לדעת על שיווק ופרסום אפקטיבי


חגית יצחק, מומחית באסטרטגיה פרסומית ושיווק מתקדם – בעלת מאץ פוינט תקשורת שיווקית – בטור אישי לקריות באינטרנט: אתה משקיע כספים ומשאבים רבים בשיווק ופרסום העסק שלך, אך התוצאות אינן מספקות אותך? הסוד הפשוט – ארגז כלים יישומי למיצוי הפוטנציאל מבלי ללכת לאיבוד

טור אישי. חגית יצחק

סודות הפרסום באינטרנט

בניית אסטרטגית השיווק והפרסום האינטראקטיבית היא חלק בלתי נפרד מאסטרטגית השיווק של כל בית עסק בשנות האלפיים. ככל שחשיבות ומספר המשתמשים באינטרנט עולה, כך גם עולה הצורך במאמצי שיווק שמבוססים על תוכנית פעולה מוגדרת ומפורטת.

אז רגע לפני הקפיצה למים העמוקים של האינטרנט, אני רוצה לתת לך, בעל העסק, כמה טיפים ונקודות למחשבה, על מנת שתוכל למקסם תוצאות מהתקציב אותו הקצית לנושא:

1. כל מהלך שיווקי ופרסומי, באינטרנט או בכל תחום אחר חייב להיות מתוכנן נכון ועם הרבה מחשבה, זה הבסיס והיסוד להצלחה. לכן, הכן תכנית שיווק מסודרת אשר מבוססת על יעדים, מחקרי שוק ובקרה קפדנית על התוצאות.

2. היה סבלן ובעל יכולת למידה, פרסום באינטרנט הוא תהליך ממושך הכולל שלב ראשוני ודי ממושך של ניסוי ותהיה, וזה גם היתרון הבולט של האינטרנט, בתחילתו של כל קמפיין יש שלב של ניסוי ותהייה בו תצטרך לבחון כיצד השוק מגיב לפעילות שלך.

3. שלב בין ערוצי הפרסום השונים ברשת. כל קמפיין של שיווק באינטרנט, מכיל מספר ערוצים, ככה תוכל להשיג קהל מגוון יותר בתוך המסגרת של קהל היעד שלך. פעילות במספר ערוצים במקביל תוביל אותך לתוצאות מדויקות יותר ולאחר זמן מסוים תוכל לראות באיזה מישור כדאי יותר להשקיע.

4. עליך להכיר ביתרונות שלך ובחסרונות שלך כעסק, כך תוכל להגיע לקמפיין איכותי בעלות נמוכה יותר. הרי הכי קל להוציא תקציב גדול ולפרסם בכל אתר אפשרי, השאלה הגדולה היא האם זה משתלם ומהו ההחזר על ההשקעה.

5. תתפלא לשמוע שאין שיטה אחת ויחידה שנמצאה כיעילה ביותר לפרסום באינטרנט. לכן, תמהיל שיווקי מסודר ויעיל משמעו שימוש בכל השיטות האפשריות, במסגרת תקציב נתון.

6. אם יש לך אתר אינטרנט, ודא שהאתר מקודם במנועי החיפוש, שיודעים על קיומו וכן, דאג שתהיה לך תיבת דואר אלקטרוני עם הדומיין של האתר. כך זה ייראה הרבה יותר מכובד ומקצועי.

7. חיפוש המידע מתבצע בעזרת מנועי חיפוש כדוגמת Google, וואלה, MSN ואחרים. ההבדל והיתרון של ערוץ מנועי החיפוש על פני ערוצי מדיה פרסומיים אחרים, מתבטא בכך שהגולש בוחר את המידע שאליו הוא נחשף. לכן, ישנה חשיבות רבה למילים והמונחים הנכונים שתבחר לתכנים שלך.

8. בכדי להגיע לקהל יעד ספציפי, מוטלת עליך האחריות לשווק את עצמך באתרים מסוימים, הפונים לקהל הרחב בכלל ולקהל הפוטנציאלי בפרט. לכן, חשוב שהעסק שלך יימצא באתרים הרלוונטיים לתחומו, אתרים מקצועיים, פורומים וקהילות.

9. חשוב מאוד להקפיד לעדכן את התוכן באתר, להכניס מאמרים הקשורים לתחום העסק, לרכוש קישורים וקישורי פרסום מאתרים רלוונטיים, ליצור יחסי ציבור באינטרנט ותוכניות שיתוף פעולה בכדי להעצים את הנוכחות של העסק שלך באינטרנט.

10. עומדים לרשותך קמפיינים פרסומיים בתשלום במגוון אתרים, אך אתה חייב לזכור שאתה מתחרה מול מסרים רבים. הדרך לשבות את קהל היעד היא להציג את האתר/ הבאנר או דפי הנחיתה שלך בצורה מסקרנת המושכת תשומת לב. תוכל לעשות זאת באמצעות אפקטים של מולטימדיה ועיצוב מיוחד.

לתשומת לבך, אם אינך יודע הרבה על שיווק באינטרנט, כדאי שתלמד את העקרונות הבסיסיים לפני השקת קמפיין השיווק המקוון שלך. למזלך, רשת האינטרנט מציעה מגוון אפשרויות ללימוד הנושא. אפשרויות אלה עשויות לכלול מחקר באינטרנט, ספרים, מדריכים מקוונים אשר יגיעו אליך למייל ללא עלות, וכן, אתה יכול לעקוב אחרי קמפיינים שיווקיים מצליחים באינטרנט וללמוד מהם.

אך אל תתבלבל ואל תשכח שיש גם עולם חוץ וירטואלי והוא בעל חשיבות לא פחותה. עיצוב אתרים מתוחכמים ופרסום ממוקד במנועי חיפוש אומנם עושים את העבודה, אבל אם תקציב הפרסום מאפשר לך – לך גם על ערוצי הפרסום הוותיקים: עלוני מידע בדיוור ישיר, עיתונות, רדיו, פרוספקטים וקטלוגים ללקוחות מתעניינים ועוד. אל תפספס שום אפיק לפרסום העסק ולשיווקו, מכיוון שבטווח הארוך זה יישרת אותך היטב.

– הכותבת היא מייסדת ובעלים של חברת match point, חברה לתקשורת שיווקית ולמיתוג עסקים

בואו להיות חברים של match point בפייסבוק

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל