14 ביוני 2012

התרסקות המטוס לתוך הקריון: ראיון עם האיש שסך הכל רצה לפרסם מועדון חדש


במסגרת תעלול שיווקי לפרסום מועדון חדש שייפתח בקריות תחת השם נתב"ג, הופץ השבוע סרטון ברשת בו נראה מטוס "מתרסק" לתוך "הקריון" בקרית ביאליק. במשטרה פתחו בחקירה, בעלי העסקים זועמים ויוצר הסרטון הפרסומאי דן גבאי מתנצל בראיון מיוחד לזמן קריות: "לא חשבתי שאנשים ממש ייבהלו". הסיפור המלא מחר (שישי) בעיתון זמן קריות
אורית פרץ-ארי

"יום אחד אזור הצפון יידע לאכול גרילה, מבלי שיהיו לו כאבי בטן. בוקר טוב לעשרות טלפונים ומיילים!". את הסטטוס הזה כתב בעמוד הפייסבוק שלו דן גבאי, פרסומאי מעכו, כמה שעות לפני שהמשטרה דפקה לו על הדלת.

גבאי בעצמו לא האמין שהסרטון שהוא העלה ליוטיוב, בו רואים מטוס מתרסק על הקריון, כחלק מקמפיין למועדון חדש בקריות (נתב"ג), יגרום למהומה גדולה ויוביל למעצרו ולפתיחת תיק פלילי נגדו. "בבוקר שאחרי פרסום הסרטון, הגיעו אליי המון פניות וטלפונים", הוא מספר. "אז הבנתי שכל העסק יצא מהמסגרת שלשמו הוא נועד".

מטוס "מתרסק" לתוך הקריון. בהלה רבה (צילום מתוך הסרטון)

האמנת שזה יעורר כאלו הדים?
"לא האמנתי שזה יגיע לכל כך הרבה אנשים בזמן כל כך קצר, ושהתוצאה תהיה כזו. הסרט נוצר לצרכים שיווקיים, ולא חשבתי שאנשים ממש ייבהלו ושתיווצר פאניקה. אחרי כל הפניות הורדתי את הסרטון, ופרסמתי התנצלות".

איך הרגשת כשהמשטרה הגיעה לדפוק לך על הדלת?
"זה היה לא פשוט בלשון המעטה, ממש נבהלתי. לא כל יום דופקים לי שוטרים על הדלת, לוקחים אותי לחקירה תחת אזהרה ופותחים לי תיק פלילי. עורך הדין שלי אמר שרוב הסיכויים שלא יוגש כתב אישום, וזה קצת מרגיע, אבל אני לא מאחל לאף אחד את החוויה הזו".

נראה לך שהמשטרה יצאה קצת מפרופורציות?
"אני לא יכול לבוא בטענות לאף אחד, חוץ מלעצמי. המשטרה עושה את העבודה שלה. אני רק יכול להתנצל שוב בפני האנשים שנבהלו מהסיפור, ועל הטרחה שזה יצר למשטרה. אני מצטער אם פגעתי במישהו".

"המשטרה הוטרדה"

"לא האמנתי שזה יגיע לכל כך הרבה אנשים בזמן כל כך קצר". איש הפרסום דן גבאי

במשטרה מתייחסים ברצינות גמורה למקרה והודפים את הביקורת בנוגע לתגובה המוגזמת. רפ"ק אהרון גלאור, מפקד יחידת ההונאות במרחב חוף אמר לאחר זימונו של גבאי לחקירה כי "יש סעיף ברור בחוק העונשין, שמדבר על ידיעות כוזבות, שהכוונה היא ליצור באמצעותן שמועה או פרסום, ידיעה שהיא כוזבת שיוצרת בעצם איזה בהלה, פאניקה או פחד בציבור וזה בדיוק עונה על אותו סעיף.

"מעבר לזה שהמשטרה הוטרדה. זה התעסקות סתם במענה לטלפונים כדי להרגיע תושבים, במקום להתעסק עם דברים שהמשטרה צריכה להתעסק. תארי לעצמך שעוד כאלה ואחרים יטרידו את המשטרה, ושוב אנחנו סוטים מהמטרה האמיתית של המשטרה ומה שהיא צריכה לעשות".

יוגש כתב אישום כנגדו?
"בסופו של דבר, בדיוק כמו כל תיק אחר, התיק הזה יעבור ליחידת התביעה. אנחנו מביאים את העובדות איך שהן, ושם יחליטו אם כן או לא להגיש כתב אישום".

הכל בגלל חכמולוג

גם על בעלי העסקים בקריון עברה חוויה לא נעימה. "פתאום ראיתי איזה מיליון שיחות שלא נענו לפלאפון שלי, מההורים שלי ומבעלי", מספרת אסנת, מנהלת חנות נעליים במתחם הקניות.

"לא ידעתי על מה המהומה, חשבתי שמשהו לא בסדר עם מישהו במשפחה ומייד עשיתי טלפונים. אחרי שהבנתי על מה כל הבלגן – ממש התעצבנתי. הייתי צריכה להרגיע את כולם, מכיוון שהבן דוד שלי ראה באינטרנט איזה סרטון מפוברק, והקפיץ את כל המשפחה. הכל בגלל איזה חכמולוג".

היו תגובות של אנשים בקניון?
"זה הפך להיות שיחת היום מהר מאוד. היו כאלו שאמרו שזה סרטון גאוני, וצחקו על מי שלקח את זה ברצינות, אבל אני יכולה להעיד שאמא שלי לא צעירה, והיא לקחה את זה מאוד ברצינות בלי לראות את הסרטון בעצמה. לקח לה הרבה זמן להירגע. אני מקווה שיענישו את הטיפוס הזה, שילמד".

* הכתבה המלאה ביום שישי ב"זמן קריות"

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל