18 ביוני 2012

טבריה – חופשה בעקבות ההיסטוריה


טבריה – חופשה בעקבות ההיסטוריה

טבריה, הרבה בגלל הכנרת הקסומה המצויה תחתיה, היא אחד המקומות האהובים ביותר על הישראלים. עבורנו, תושבי הקריות מדובר בקפיצה קטנה – פחות משעה נסיעה מהבית, שמאפשרת בילוי בעיר, טיול של יום אחד או נופש בן כמה ימים, הכולל אירוח באחד מהמלונות בטבריה או במושבים והקיבוצים באיזור. במקביל לרחצה במי האגם הנהדרים ולפארקי המים אליהם הילדים ימשכו אתכם, אפשר לשלב פיסות היסטוריה מרתקות בטיול לאיזור טבריה. אחרי הכל, מדובר במקום בעל חשיבות עצומה להיסטוריה הרחוקה והקרובה של ארץ ומדינת ישראל.

אירוח במלונות בטבריה

למרות הקרבה לקריות, אין סיבה שלא להשתקע בעיר ללילה אחד או יותר, על קו חוף הכנרת שורה של מלונות בטבריה – מצוינים, יוקרתיים ובעלויות זולות יותר ממלונות באילת, למשל. לצידם של המלונות, קיימות בעיר גם אכסניות ואינספור חדרי אירוח כפרי וצימרים במושבים ובקיבוצים הרבים סביב הכנרת.

בעקבות חכמים

ההיסטוריה של העיר טבריה לא מספיק ידועה וביקור בעיר מהווה הזדמנות מצוינת להיזכר בעצמנו ולספר לילדים. העיר נבנתה על ידי הורדוס עבור הקיסר טיבריוס, ועדיין קיימים בה שרידים של בניה רומאית. לאורך השנים היא הייתה מרכז לאומי ודתי. היא היוותה את מושבו האחרון של הסנהדרין בארץ ורוב התלמוד הירושלמי נכתב דווקא בה. טבריה נחשבת לעיר הראשונה בה יחלוף המשיח כשיבוא ולכן רבים האנשים המאמינים אשר חיו או באו להקבר בה. ביניהם תמצאו את משכנם האחרון של הרמב"ם, הרמח"ל ורבי מאיר בעל הנס. סיורים בעקבות המסורת היהודית הישנה של העיר, הכוללים ביקור בקברי צדיקים ובעתיקות בנקודות שונות, יוצאים כמעט מידי יום בעונת הקיץ ושווה להשתלב באחד מהם במהלך החופשה.

ראשית הציונות לחוף הכנרת

כמה עשרות שנים אחרי שנחרבה ברעידת האדמה של 1837 והחלה בנייתה מחדש, התחילה בניה של מפעל חשוב נוסף – המפעל הציוני. באופן לא מפתיע, גם הציונות המעשית התחילה לחופי הכנרת, במושבה כנרת ובקיבוץ הראשון, דגניה שהוקם לאחריה. המושבה כנרת נמצאת כשישה קילומטרים דרומית לטבריה, מרחק נסיעה קצרה, היא הוקמה ב – 1908 על בסיס פועלים מוותיקי היישוב ובהמשך נוספו לה אנשי העליה השניה. ב- 1910 הקימו אנשי המושבה ועולים נוספים את הקיבוץ הראשון – דגניה, הסנונית הראשונה לגל הקיבוצים שיוולדו בהמשך ושבמידה רבה יבנו את המדינה בה אנו חיים היום ויגדירו את גבולותיה. על פיסת ההיסטוריה המרתקת הזאת אפשר ללמוד תוך סיור בחצר כנרת ובבית הקברות של המושבה בו קבורים, לצד המשוררת רחל, כמה מגדולי האומה.

טבריה היא עיר מפנקת ומהנה, בה ניתן למצוא מלונות מצויינים לצד מסעדות דגים מהטובות בארץ, חופים נהדרים בהם ניתן לנוח אך גם לעשות ספורט ימי מכל הסוגים. כדאי מאוד להעמיק את הביקור עם טעימה מההיסטוריה הרחוקה והקרובה של העיר וסביבתה.

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    

עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל