21 ביוני 2012

פניקס תיקונים > מזגנים בחיפה > מזגנים בקריות > מכונות כביסה בחיפה > מכונות כביסה > מקררים בקריות > מקררים בחיפה

תלמידים ערבים: סולקנו מ"החי פארק" במוצקין בגלל גזענות


תלמידים מכפר ראמה יצאו לטיול שנתי ב"חי פארק" בקרית מוצקין אבל סולקו מהמקום בתוך זמן קצר – כך מפרסמת אורית פרץ-ארי בעיתון "זמן קריות". "זה בגלל המוסיקה הערבית שהשמענו", הם טוענים. מנהל ה"חי פארק": הטענות לא נכונות
אורית פרץ-ארי, זמן קריות 

ילדי בית הספר הקתולי "לטון" מכפר ראמה, הגיעו ביום שישי האחרון ל"חי פארק" בקרית מוצקין במסגרת הטיול השנתי שלהם. הילדים, מלווים במורים והורים, בגילאי 3-6 הגיעו ליום כיף, ליהנות עם החיות, בפינת הליטוף ובמשחקיה.

אך החבורה המאורגנת לא שיערה לעצמה, שיום הכיף שלהם יסתיים במפח נפש גדול של פיזור משטרתי מהשטח. "אני כועסת, אני זועמת, אני כבר לא יודעת איך להרגיש אחרי דבר כזה", מספרת ל"זמן קריות" לורה, אם לילד בן 6 שהגיעה כמלווה לטיול.

"הגענו עם הילדים, במסגרת טיול שהם עושים כל שנה. הכל היה מאורגן מראש עם ה'חי פארק', ועם המסעדה במקום. באנו קבוצה מבית הספר לסיור בפארק, ובילינו במשחקיה במקום. לפני ארוחת צהרים הגיעה ליצנית לעשות שמח לילדים, ושמה מוזיקה ושירים בערבית.

"עבר שם בחור אחד שכל הזמן הסתכל עלינו, וקלטתי שהוא אמר משהו כמו 'מה הם עושים פה, עם השירים שלהם בערבית?'. הרגשתי לא נעים, אבל לא התייחסתי יותר מדי. המשכנו במסיבה של הילדים, ופתאום הגיעה ניידת משטרה עם שני שוטרים, אחד מהם אפילו ערבי, וביקשו מאתנו להתפנות בגלל שהרעש שלנו מפריע".

אולי על פי חוק באמת אסור להרעיש שם?
"השעה הייתה 12:30, לא 14:00. הם אמרו שהם קיבלו ארבע שיחות שונות, המתלוננות על הרעש. זה ממש הרגיז אותי, מכיוון שלדעתי הכל בגלל הערבית. אני לא מבינה למה זה צריך להיות ככה, הרי זה לא שעשינו שם איזו חפלה ענקית. בסך הכל מסיבה לילדים.

"למה המשטרה הייתה צריכה להתערב? הרי גם ככה היינו לקראת סיום. זה הרס לנו את כל היום. זה חבל לי כל כך, מכיוון שכל החיים אני עובדת עם יהודים, וחברים שלנו יהודים. איך עוד מגיעים למצב כזה של גילויי גזענות, ועוד על ילדים, ובגיבוי המשטרה?"

אורן גולדברג, מנהל החי פארק, מבקש להבהיר: "אני מצטער שאנשים יצאו עם תחושות קשות וגם הגעתי בעצמי למקום וניסיתי להסביר. בעל המסעדה החליט, ללא תיאום איתנו ובניגוד לחוזה שלו להוציא רמקולים אל מחוץ למסעדה ונמתחו שם חוטים שמהווים סכנה למעבר. זוהי הסיבה היחידה לכך שהפעילות הופסקה. אין שום קשר לשפה. אנחנו מקיימים פה באופן תדיר פעילויות בערבית".

בצילום: תלמידים ערבים (צילום ארכיון)

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל