23 ביוני 2012

קרית ים: פקחים מחלקים דוחות חנייה בשישי-שבת


קרית ים: פקחים מחלקים דוחות חנייה בשישי-שבת

תושב קרית חיים, שהגיע לבקר את הוריו ברחוב צדדי בסביוני ים, נדהם לגלות בשבת בבוקר דוח חנייה על הפרעה לתנועה – כך מפרסם עיתון "ידיעות המפרץ". בעירייה מתגאים ומעודדים תושבים להתלונן על עבירות חנייה

פקחי עיריית קרית ים החלו באחרונה לרשום לנהגים דוחות בימי שישי ושבת. עיתון "ידיעות המפרץ" מדווח כי העירייה, שככל הידוע היא חלוצה מבין הקריות שמנהיגה את החידוש, קנסה בשבועות האחרונים מספר נהגים בשכונת סביוני ים שחנו את רכביהם באדום-לבן.

אחד הנהגים שקיבל דוח הוא ערן גרינברג, תושב קרית חיים, שהגיע לפני שבועות ספורים לבית הוריו המתגוררים ברחוב צאלון בסביוני ים.

רחוב צאלון הוא רחוב ללא מוצא שמוביל לשכונת וילות וקוטג'ים חדשה שנבנית בימים אלה. "בכניסה לבניין של ההורים שלי יש את המקום היחיד שאפשר להסתובב כדי לחזור חזרה אם לא מצאת חנייה במפרצים שבהם מותר לחנות", מספר ערן ל"ידיעות המפרץ".

"העניין הוא שתמיד חונה מכונית במקום הזה. זה מן מקום מוגבה כזה שמאפשר לעשות פניית פרסה כדי לצאת מהרחוב. שנים אבא שלי התלונן בעירייה על זה שבדרך כלל חונה שם מכונית ולא מאפשרת לנהגים להסתובב שם, אבל העירייה לא עשתה שום דבר בעניין".

גרינברג מספר כי ב-12 במאי, יום שבת כאמור, הוא הגיע לבית הוריו בסביבות 8:30 בבוקר. הוא עלה אליהם הביתה וכשירד, כעבור כחצי שעה, לדבריו, מצא על שמשת המכונית דוח עירייה על סך 100 שקל. בדוח כתוב שהוא נרשם בשעה 8:45 בגין "הפרעה לתנועה".

"האמת היא שאין שם תנועה", אומר ערן. "זה רחוב קטן וצדדי ללא מוצא. בצד שמאל יש מפרצונים מסומנים בכחול לבן שמותר לחנות בהם. עד לפני כמה חודשים היה מותר לחנות גם בצד השני, היכן שחטפתי את הדוח, אבל לפני כמה חודשים העירייה צבעה את המדרכות שם באדום־לבן. העניין הוא שבימים שישי ושבת יש ברחוב הרבה מכוניות של מבקרים, מגיעים אורחים של השכנים לארוחה של שבת או לביקור, ותופסים את כל מקומות החנייה המוסדרים. ואז, אתה נכנס לרחוב, לא מוצא חנייה, ומצד שני לא יכול לעשות פרסה כדי להסתובב בגלל המכונית הקבועה שחונה במקום שאפשר להסתובב.

אז כן, באותה שבת חניתי באדום-לבן, לא תגיד באמצע העיר. אין לי מושג למי זה אמור להפריע, ועוד ביום שבת. ממתי העירייה התחילה לתת דוחות ביום שבת? זה דבר חדש? אני מציע להם לשלוח פקחים בשבת לים כדי שיעצרו את נהגי הטרקטורונים. נראה לי שזה קצת יותר מסוכן מלחנות בשבת באדום־לבן ברחוב צדדי".

מהעירייה נמסר ל"ידיעות המפרץ": "כפי שיודע כל נהג, יום שבת אינו הזמנה לבצע עבירה על החוק. בעיריה מחלקים דו"חות לעבריינים ובמיוחד לכאלה החונים בניגוד לחוק וגורמים הפרעה לתנועה. הדו"חות נרשמים על פי חוק ומבלי לחלל את השבת. בעירייה מעודדים דיווח על עבירות חנייה בשכונות השונות".

יצוין כי הפקחים, הם בני מיעוטים, ובכך מונעת העירייה חילול שבת.

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל