26 ביוני 2012

בתוך חודשיים: מתחם "סקייטפארק" ענק יוקם בקרית ים


בשורה לחובבי הגלגלים בקריות: מתחם לרכיבה על סקייטבורד ורולר בליידס יוקם בתוך כשמונה שבועות בקרית ים

מגרש סקייטפארק ראשון מסוגו באזור עומד לקום בשבועות הקרובים סמוך לטיילת של קרית ים. הסכם להקמת המגרש נחתם בימים אלה מול הקבלנים והספקים השונים לאחר שהושלם תכנונו של המקום.

מדובר ביוזמה שמקורה, בין השאר, בפניות רבות שהגיעו לראש העיר באמצעות דף הפייסבוק שלו ובהן כמיהה של חובבי הספורט להקמת מגרש מוסדר ומקצועי המיועד לספורט זה.

ראש העיר בחן שורה של מגרשים המיועדים לכך מרביתם במרכז הארץ, כדי ללמוד את הנושא ופנה למועצה להסדר ההימורים בספורט בבקשה לתקצב את הקמת המגרש.

בישיבת מועצת העיר האחרונה אישרו חברי המועצה תקציב של רבע מיליון שקל שהצליח ראש העיר לגייס ובכך אושרה הקמתו של סקייטפארק.

המגרש מיועד לקום בחלק הדרומי של הטיילת, בקרבת מגרש החניה של מרכז הקליטה, כך שלבאי המקום, בעיקר הורים לילדים, תהיה גישה נוחה. שיטחו של המגרש יהיה קרוב לדונם ובהקמתו יושקעו סך הכול כ- 350 אלף שקל. המגרש המתוכנן יהיה מורכב מרמפות מיוחדות עשויות עץ אשר תוכננו במיוחד למטרה זו ומיוצרות בידי חברה המתמחה בהקמת מגרשי סקייטבורד.

הסקייטבורדינג החל להתפתח ברחבי העולם כספורט אקסטרים בשנות השישים של המאה העשרים. ערוצי הספורט בטלוויזיה ורשת האינטרנט העלו את הספורט הזה למודעות והוא הפך מספורט של בודדים לספורט נפוץ. על פי הערכות יש כיום בארצות הברית כמיליון סקייטבורדרים פעילים. מטבעו זהו ספורט עירוני והמגרש בקריית ים נותן סוף סוף מענה מקצועי לכל חובבי הספורט באזור.

ראש העיר שמואל סיסו הביע סיפוק ושביעות רצון מהעובדה שמגרש כזה עומד לקום בעיר והדגיש כי זהו אלמנט נוסף בהמשך מיתוגה וביסוס מעמדה של קריית ים כבירת החוף של הקריות. "למי שלא יודע הסקייטבורדינג החל להתפתח בארצות הברית, כאשר גולשי גלים מקליפורניה רצו לגלוש גם כשאין גלים. ויש מי שרואים בגלישת הסקייטבורד סוג של חיקוי ואימוץ של תרגילי גלישת גלים", אמר סיסו.

העבודות להקמת הסקייטפארק אמורות להתחיל ממש בימים הקרובים ובעירייה מעריכים כי הוא יפתח לקהל בתוך כשמונה שבועות.

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל