27 ביוני 2012

פניקס תיקונים > מזגנים בחיפה > מזגנים בקריות > מכונות כביסה בחיפה > מכונות כביסה > מקררים בקריות > מקררים בחיפה

ייצוגית נגד ביאליק: תשלום כפול עבור אגרת ביוב


עיריית קרית ביאליק (צילום: דר אבישי טייכר)

"ידיעות המפרץ" מפרסם כי על פי כתב התביעה, העירייה גובה אגרת ביוב, והתשלום מועבר לאיגוד ערים לביוב אזור * מלבד זאת היא גובה גם היטל נוסף עבור מכון טיהור שפכים * העירייה: "פועלים לפי החוק"

תושב קרית ביאליק הגיש תביעה ייצוגית נגד העירייה – כך מפרסמת כתבת "ידיעות המפרץ", מירית פנחס. לטענתו, במשך שנים רבות גבתה העירייה מהתושבים תשלום כפול עבור אגרת ביוב. הגבייה העודפת עומדת על סכום של כ־6 מיליון שקל, שנגבו לטענתו בניגוד לחוק.

כפי שנטען בכתב התביעה, העירייה גובה מתושביה בתשלום המיסים תשלום עבור אגרת ביוב. תשלום זה מועבר על ידי העירייה לידי איגוד ערים לביוב אזור חיפה, ארגון המעניק שירותי טיהור לכל הקריות וחיפה. הכספים מועברים לאיגוד על ידי העירייה בהתאם לחוק העזר לאיגוד ערים, במטרה לשאת בחלקה בהוצאות הקמת והפעלת מכון הטיהור. את התשלום הזה גובה העירייה במסגרת חוק עזר איגוד ערים אזור חיפה מהתושבים.

עוד נטען, כי יתרה על כך מחייבת העירייה את התושבים בהיטל נוסף עבור ביוב. היטל שנגבה על סמך חוק העזר העירוני לביוב בקרית ביאליק, וכולל בתוכו רכיב של 'מכון טיהור'. ב"ידיעות המפרץ" דווח כי כתוצאה מכך, טוען בא כוח התובע, עו"ד בוריס שרמן, נוצר מצב שהתושבים משלמים פעמיים עבור אגרת הביוב: הכספים שנגבים משמשים שניהם עבור אותה מטרה – חלקה של העירייה בהקמת מכון הטיהור.

"בחינת התחשיב העומד בבסיס חוק העזר", כותב שרמן, "מעלה כי נפלו בהתנהלות המשיבה פגמים מהותיים אשר יצרו גבייה בכפל ועשיית עושר שלא במשפט".

עוד טוען עו"ד שרמן, כי בגבייה כפולה זו, המתרחשת שנים ארוכות, נכנסו לקופת העירייה כמיליון שקל בכל שנה. אותם כספים שימשו אותה עבור דברים אחרים מלבד ביוב.

"בחינת הדוחות הכספיים שפורסמו על ידי המשיבה", כתב שרמן, "משבע השנים בהן פורסמו דוחות הכספיים של המשיבה, מעלה כי העירייה חייבה עבור תקציב איגוד הערים במסגרת אגרת ביוב סכום מצטבר של כ-29,875,000 שקל והעבירה לידי איגוד הערים 22,902,000 שקל בלבד".

עוד טוענת התביעה שבמעשה זה פועלת העירייה לכאורה בניגוד לחוק ולהוראות משרד הפנים. "המשיבה", נכתב, "גובה ומנהלת את כספי אגרת הפחת בניגוד להוראות חוק העזר ואינה מייעדת אותו למטרה שלשמה ניגבה ומשכך מדובר בגבייה בניגוד לדין".

לאור דברים אלה ביקשה מבית המשפט לקבוע כי על העירייה להפסיק את החיוב הכפול עבור היטל הביוב, וכן, להשיב לתושבים את כל הכספים שניגבו מהם שלא כדין במהלך השנתיים האחרונות.

מעיריית קרית ביאליק נמסר ל"ידיעות המפרץ": "העירייה פועלת אך ורק על פי הוראות החוק. אם וכאשר תידרש לכך, תציג העירייה את עמדתה בעניין בבית המשפט".

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל