18 ביולי 2012

פניקס תיקונים > מזגנים בחיפה > מזגנים בקריות > מכונות כביסה בחיפה > מכונות כביסה > מקררים בקריות > מקררים בחיפה

מוצקין: רכבכם נגנב? לא בטוח שהעירייה תסייע


במסגרת צו הארנונה, משלמים תושבי קרית מוצקין גם עבור מצלמות האבטחה שפזורות ברחבי העיר – אבל מה קורה כשרכבו של תושב ניזוק או נגנב והוא מבקש עותק מהצילומים? * לטענת אלירן פריד, תושב העיר שביקש לראות תיעוד מהמצלמות לא פחות משלוש פעמים (תוך כדי שהצטייד באישור מהמשטרה), בעקבות 3 אירועים פליליים שונים (שבאחרון שבהם נגנב רכבו) – התירוצים הם רבים: "ההקלטה לא עובדת", "המצלמות לא עבדו" וכו' אך עד לרגע זה, הוא לא זכה לראות את את התיעוד המיוחל * פריד: "לא ייתכן ששירות אבטחה עליו משלם התושב מכספו, לא ייתן מענה כשבאמת צריכים אותו. אם המצלמות לא עובדות ולא מקליטות אז עבור מה אנחנו משלמים?" * העירייה: "לא ברור על מה מלין התושב. רוב מוצק מקרב תושבי העיר חפץ בפעילותן של המצלמות. על פי חוק: התיעוד המצולם זמין לגורמי אכיפת החוק בלבד"

בערב סוכות האחרון נדהם אלירן פריד מקרית מוצקין, בעל חברת הובלות, שהמשאית שלו שחנתה בעיר כוסתה בגרפיטי "ונדליסטי". פריד מיהר להתלונן במשטרה ופנה לעיריית קרית מוצקין בבקשה לקבל עותק ממצלמת האבטחה של המוקד העירוני המותקנת בסמוך, שם לטענתו ביקשו ממנו להצטייד באישור מהמשטרה. פריד לא התעצל, הצטייד באישור המיוחל, חזר לעירייה ושם התבשר לטענתו כי "ישנה בעיה עם ההקלטה" וכי הם מטפלים בנושא.

כעבור מספר חודשים, שוב המזל לא עמד לצידו של פריד ובמקרה פלילי נוסף, אלמונים ניפצו את חלון הרכב שלו. שוב הצטייד פריד באישור ממשטרת ישראל, הגיע לעיריית קרית מוצקין ולהפתעתו שוב נתקל בתשובה כי "ישנה בעיה עם מערכת המצלמות" וכי הוא לא יכול לקבל את העותק כדי לברר מי שבר את חלון רכבו.

"יחס מזלזל ואי סיוע". אלירן פריד

במקרה השלישי והחמור מכל, שאירע לפני כשבוע, נגנב רכבו של פריד מרחוב החשמונאים בעיר. שוב אץ לו פריד לתחנת המשטרה, הגיש תלונה כמקובל, הצטייד באישור רשמי של משטרת ישראל ושוב הגיע לבקש עותק ממצלמות האבטחה – ואתם כבר יכולים לנחש לבד מה התשובה שקיבל: "יש בעיה עם ההקלטה".

פריד לקריות באינטרנט: "העירייה גובה תשלום עבור שירותי האבטחה השונים אבל כשבאמת צריכים את עזרתם, נתקלים ביחס מזלזל ובשלל תירוצים. במידה וההקלטה לא עובדת והמצלמה לא מצלמת כמו שאמרו לי – אז על מה התושבים משלמים? לי זה לא ברור. במשך יותר מחצי שנה, בעקבות שלושה אירועים שונים, ביקשתי את עזרתם אבל בכל פעם קיבלתי תירוץ אחר. פשוט אבסורד".

מעיריית קרית מוצקין נמסר לקריות באינטרנט: "לא ברור על מה מלין התושב. העירייה מפעילה באמצעות המוקד העירוני רשת מצלמות בפריסה עירונית. תרומתן לביטחונם האישי של תושבי הקריה ולרכוש הציבורי הוכחה משמעותית ומוצדקת וכי רוב מוצק מקרב תושבי העיר חפץ בפעילותן של המצלמות. העירייה מחויבת לפעול על פי חוק: התיעוד המצולם זמין לגורמי אכיפת החוק בלבד בכל מקרה שהדבר נדרש וממילא הוא מרכיב משמעותי בפעילות השיטור הקהילתי."

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל