18 ביולי 2012

מחירי השכירות עלו ושווי הקריון עלה ל-1.95 מיליארד שקל


השווי עלה בתוך חצי שנה ב-70 מיליון שקל, שהם 3.5% * אתר news1 מדווח כי הסיבה העיקרית היא: עליה בדמי השכירות

אתר news1 מדווח כי שווי הקריון בקרית ביאליק עומד על 1.95 מיליארד שקל – קובעים השמאים ברק-פרידמן-כהן, בחוות דעת שהגישו היום (28.7.12) לחברת מליסרון, בעלת הקניון. חוות הדעת הוזמנה בקשר לאפשרות שהחברה תנפיק אג"ח בבורסה, כאשר הקריון יהיה ביטחון עיקרי.

מנהלת השיווק של הקריון, נועה לוי גונן

עוד דווח כי בשומה קודמת, ב-30 בדצמבר, קבעה ששווי המתחם 1.88 מיליארד שקל. לכן, השווי עלה תוך חצי שנה ב-70 מיליון שקל, שהם 3.5%. הסיבות העיקריות הן עלית דמי השכירות ב-3% עד 5% ברוב השטחים המסחריים, אם כי דמי השכירות לקניון ירדו מ-203 ל-192 שקל למ"ר לחודש. בנוסף, הושכרו באחרונה שטחים נוספים.

הקריון עומד על מגרשים בני 114 דונם. השטח הבנוי הכולל הוא כ-110 אלף מ"ר. במרכזו הקניון, בן 64 אלף מ"ר. בנוסף, יש שני מגדלי משרדים בני שש קומות ושני בניני משרדים בני 4 קומות, ששטחם הכולל כ-40 אלף מ"ר.

הקניון הוא העסק העיקרי של המתחם, והוא מכניס בשכירות 114 מיליון שקל בשנה. שוכרים אחרים הם בית המשפט, בנק לאומי, בנק דיסקונט, מרפאות, תחנת דלק של סונול ואחרים. בסך-הכל מכניסה השכירות 153 מיליון שקל לשנה. יש גם הכנסות ממכירת חשמל ושירותים אחרים לדיירים, וכן מחברת הניהול. יש גם חניונים בני 2,900 מקומות, והם ניתנים לציבור בחינם.

שווי הקריון נקבע על-פי ההכנסות מדמי השכירות, לפי תשואה מקובלת של 8%.

מנכ"ל הקריון הוא דודו שגיא תושב קרית ביאליק ומנהלת השיווק היא נועה לוי-גונן מקרית מוצקין.

מנכ"ל הקריון, דודו שגיא

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל