26 ביולי 2012

נשיא אופיס דיפו: "אנשים לא נכנסים לקניון עזריאלי בקרית אתא"


קניון עזריאלי בקרית אתא (צילום יחצ: אסף לב)

אופיס דיפו סוגרת 10 סניפים וצחי פישביין, נשיא הרשת תוקף: "אם הייתי משאיר את החנות בקניון קרית אתא סגורה הייתי מרוויח יותר"

אופיס דיפו של המשביר לצרכן יוצאת נגד מחירי השכירויות הגבוהים בקניונים – בעיקר בקבוצת עזריאלי – וסוגרת עשרה סניפים מפסידים מתוך 52 שמפעילה הרשת. "אנחנו בהחלט רוצים לסגור סניפים מפסידים. מדובר בעשרה סניפים שאינם רווחים ואם נגיע להסדר של שכר דירה נמוך יותר אז אולי לא נסגור", כך אמר ל-TheMarker צחי פישביין, נשיא הרשת.

"אי אפשר לחיות היום בחלק מהקניונים. אם שכ"ד מגיע ל-20-30% מהמכירות זה לא תקין כי הוא צריך להיות לא יותר מ-8%", אומר פישביין ל-TheMarker. "עזריאלי פתח קניון בקרית אתא שלא עובד ואני משלם שם שכר דירה של 50% מהמכירות למרות שלא נכנסים אנשים לקניון. אם הייתי משאיר את החנות סגורה הייתי מרוויח יותר. מצב דומה קיים גם בקניון של קבוצת עזריאלי בעכו ובבאר שבע. אדון עזריאלי היה צריך להוריד את השכ"ד באותם מיקומים אבל לא. בקרית אתא אני משלם שכר דירה יותר מבקניון איילון – זה מגוחך. אנחנו במשא ומתן להוריד את השכ"ד באותם מקומות ואם לא נצליח אז נצא".

לדבריו, סגירת החנויות היא פועל יוצא הן של התקופה והן של המצב של אופיס דיפו: "אופיס דיפו נכנסו לחנויות עם שכ"ד כמו של רשתות האופנה למרות שהרווח הגולמי בתחום שלנו הרבה יותר נמוך מבאופנה ואי אפשר לחיות ככה. אולם בלי קשר לאופיס דיפו, רוח התקופה היא של האטה ואנחנו רואים הרבה רשתות שלא יכולים לחיות עם ההאטה לצד עלויות שגדלות ורווחיות שנשחקת. הרבה מאוד רשתות, כולל המשביר לצרכן, מבינות שצריך לשנות את ההתנהלות מול הקניונים ובכלל. כך למשל קם לאחרונה איגוד של השוכרים בקניונים".

מעזריאלי נמסר ל-TheMarker: "איננו מגיבים ליחסינו העסקיים עם השוכרים".

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל