28 ביולי 2012

פניקס תיקונים > מזגנים בחיפה > מזגנים בקריות > מכונות כביסה בחיפה > מכונות כביסה > מקררים בקריות > מקררים בחיפה

לונדון: בשמינית הגמר – הג'ודוקא הקרייתי טומי ארשנסקי הודח ע"י סגן אלוף העולם


טבילת האש של המשלחת הישראלית באולימפיאדה, החלה היום עם הג'ודוקא טומי ארשנסקי, חייל בן 20 מקרית ים. הג'ודוקא הצעיר ניצח (שבת) בסיבוב הראשון את מורן ההולנדי.

בסיבוב השני פגש ארשנסקי את היפני סגן אלוף עולם, בן 27, אייוואקי אירוואקה. ארשנסקי נתן דקות מצוינות בהתחלה והצליח לסכל את ההתקפה של יריבו אולם הפייבוריט היפני גילה עליונות על פניו והעפיל לרבע הגמר.

כיוון שבית הניחומים מתחיל רק מרבע הגמר, המפסיד הודח מהמשך המשחקים.

טומי ארשנסקי היה מרוצה מהופעתו ומהגעתו לשמינית הגמר. "נתתי הכל היום", אמר ל-nrg מעריב, "אני מאמין שתוך שנה-שנתיים אוכל לעבור גם את היפני. לא הייתי בלחץ בכלל. הייתי מרוכז במאה אחוז. אם לא היפני, הייתי מסוגל ליותר היום".

מאמן הנבחרת אורן סמדג'ה: "מי שמכיר אותי יודע שבשבילי הצלחה זה מדליה, אבל בגיל 20, מול השני בעולם, אם טומי מתמודד ככה אז הוא ראוי להערכה על הפייט שנתן במשך חמש דקות. חסר לטומי עדיין ניסיון, אבל אני מאוד מרוצה  מהופעתו בלונדון".

מקרית ים ללונדון

בית הדין העליון של הועד האולימפי החליט החודש לאשר את יציאתו של ארשנסקי לאולימפיאדת לונדון 2012 כספורטאי צעיר שלישי.

ארשנסקי, חייל בן 20 מקרית ים, המתחרה במשקל עד 60 ק”ג קבע את הקריטריון לאחר שקיבל כרטיס מיבשת אירופה בעקובות דירוגו העולמי אך לא עמד בקריטריון הישראלי הדורש התברגות בין ה-20 הראשונים בעולם. בית הדין החליט להתחשב בנסיבות ובכך שארשנסקי יכל להתחרות רק במספר מועט למדי של תחרויות בשל הפירוק בו היה נתון איגוד הג’ודו.

ארשנסקי, שנולד במוסקבה ומתגורר בקרית ים, החל את דרכו הספורטיבית בענף בגיל 10 במועדון הג’ודו “ג’ודוקאן חיפה – עצמה יונפייט” של אביו פאבל בקרית חיים.

פאבל היה במשך שנים ועודנו מאמנו האישי של טומי. טומי, אגב, ממש לא רואה בעייתיות בשילוב הזה ואמר באחד מראיונותיו לתקשורת: “הרבה אנשים אמרו שאב ובן לא יכולים להסתדר. אני משתדל לעשות את ההפרדה בין תפקידו של אבא שלי כאבא ותפקידו כמאמן. תהיה בטוח שהקשר שלנו ממש טוב. לא היו בינינו מריבות אף פעם ואנחנו פשוט מסתדרים מצוין”.

לאחר צירופו של טומי ארשנסקי למשלחת, ענף הג’ודו יזכה בלונדון לחמישה נציגים: אריק זאבי, אלכס שלזינגר, גולן פולק, סוסו פלאלשווילי וארשנסקי עצמו.

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל