29 ביולי 2012

מה שכל בעל עסק צריך לדעת על שיווק ופרסום אפקטיבי


חגית יצחק, מומחית באסטרטגיה פרסומית ושיווק מתקדם – בעלת מאץ פוינט תקשורת שיווקית – בטור אישי לקריות באינטרנט: אתה משקיע כספים ומשאבים רבים בשיווק ופרסום העסק שלך, אך התוצאות אינן מספקות אותך? הסוד הפשוט – ארגז כלים יישומי למיצוי הפוטנציאל מבלי ללכת לאיבוד

טור אישי. חגית יצחק

מתי בפעם האחרונה דיברת עם הלקוחות שלך?

מה שמגדיר יותר מכל את העידן הדיגיטלי בו, אנו חיים היום, הוא תהליך מתמשך של חדשנות והאפקט שלו על החיים שלנו. תהליך שמשפיע ומשנה בכל יום את הדרך בה אנשים מתקשרים, משתמשים במידע ומנהלים חיי שגרה. שגרה שלפני עשר שנים ראינו רק בסרט בדיוני בקולנוע. את המהפכה הדיגיטלית מובילים שינויים בהרגלי הגלישה והשימוש באינטרנט, מהם אתה, כבעל עסק, לא יכול להרשות לעצמך להתעלם אחרת תהפוך ללא רלוונטי.

מה שקרה הוא שכל משווק, כולל המשווקים השכונתיים, הפכו להיות לקוחות מכל העולם, בכל רגע נתון, ופתיחת חנות קונספט הפכה תלויה במתכנת שלך, ובמקדם האתר שלך. היום מתוך שפע המוצרים והאתרים אתה צריך למצוא את הערך הייחודי לך ואת הקול שמייצג אותך במקומות הנכונים. או בקיצור, ללמוד איך להתנהג בעידן הדיגיטלי.

כשלב ראשון, אני מייעצת לך חשוב כיצד אתה מייצר חוויה חיובית לקהל הלקוחות שלך בעולם הוירטואלי וכן, איפה אתה יכול ליצור תקשורת ישירה וחיבור עם הלקוח. במסגרת שתי שאלות מנחות אלה אתה צריך לבחון היטב איזה כלי דיגיטלי ישרת את המטרות שלך, מה יגרום לצרכנים להפוך לאוהדים (like) ולעוקבים אחר המוצר שלך? אילו תועלות הם מצפים להפיק מכך ומה זה אומר מבחינתך, כיצד תגרום לעלייה בשיעור המבקשים להצטרף לקהילה שלך מיוזמתם ולהישאר בה לאורך זמן, וכיצד תנהל פעילות נכונה, כזו שתביא לעסק שלך תועלת ולא נזק.

באינטרנט למשל, לפי הנתונים שמתפרסמים מידי חודש, בישראל יש למעלה מ- 5 מיליון גולשים ביום, אשר חלקם הגדול משתמש באינטרנט ככלי לחיפוש מידע וקבלת החלטות. אך מתוך מיליוני הגולשים המשתמשים במנועי החיפוש מידי יום, 97% מהם נכנסים אך ורק לאתרים המופיעים בדף הראשון של תוצאות החיפוש. העמוד הראשון של תוצאות החיפוש שווה ערך לשטח נדל"ני יקר ערך, המזכה את בעליו בשיעורי חשיפה גדולים ובמעגל לקוחות מתרחב. לכן, חשוב שיהיה לך מקדם אתר מקצועי שיעניק לך את המיקום הראוי.

אך קידום עסקים ברשת לא יכול להיגמר ב-SEO מסורתי בלבד. היום זה כבר לא מספיק. לרשותך עומדים כלים וערוצים שיכולים, במעט השקעה, לתמוך בפעילות הקידום של האתר וגם לתפקד כפעילות שיווקית בעלת ערך מוסף כשלעצמה. ערוצים כדוגמת, פייסבוק, דפי נחיתה, רשתות חברתיות, ניוזלטרים ברשימות תפוצה, בלוג איכותי, פורום מקצועי, צ'ט אונליין, מאמרים שלך באתרים, קהילות, סרטוני וידאו ביו טיוב וכדומה, יכולים בהחלט לעשות את העבודה. בנוסף, עליך למצוא את הדרך לנוכחות ברשתות הסלולר.

חשוב שתשמור על קשר עם הלקוחות שלך, תגרום להם לתקשר איתך דרך אמצעי הדיגיטל, תעודד אותם להגיב, לנהל דו שיח, או לקבל משוב על פעילותך. וחשוב עוד יותר, שתמצא את האיזון העדין בין עדכון שישמור אותך באופן קבוע בתודעת הלקוחות אבל מצד שני לא יציק או יציף.

לסיכום, שם המשחק היום הוא אותנטיות, אמינות ורב-ערוציות. זה יכול לשחק לידיים שלך אם תדע לנצל את חוקי המשחק החדשים לטובת התועלת העסקית שלך.

– הכותבת היא מייסדת ובעלים של חברת match point, חברה לתקשורת שיווקית ולמיתוג עסקים

בואו להיות חברים של match point בפייסבוק

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל