6 באוגוסט 2012

השבוע בקריות: מונית הכסף – גרסת משרד התחבורה


בדרך כלל כשעולים לאוטובוס מקובל לשלם לנהג ולצאת לדרך * אבל באוטובוס "קו ה-CASH", קו הלילה המיוחד שהתחיל לפעול ברחבי הארץ, גם הנוסעים יכולים לצאת ברווח * השבוע יגיע האוטובוס המיוחד לקריות

יוזמה של משרד התחבורה נועדה לעודד צעירים שיוצאים לבלות לחזור הביתה באוטובוס ולא לנהוג עייפים או שתויים. עידו רוזנבלום, מנחה "מונית הכסף", אומנם לא יהיה שם, וגם לא פרסים במזומן – אבל האווירה תהיה אותה אווירה: האוטובוס יקושט ויותקן בו מופע אורות וסאונד מיוחד, בנוסח התוכנית הפופולרית של ערוץ 2.

קו הכסף יעבור בכל לילה בכמה ערים, יעצור במרכזי הבילוי ויזמין את העוברים והשבים להשתתף בשעשועון טריוויה נושא פרסים. הנוסעים יתבקשו לענות על שאלות בנושא קווי הלילה ובטיחות בדרכים, והעונים נכונה יוכלו לזכות בתווי קנייה בסכום של עד 200 שקל, בחולצות של קווי לילה, במחזיקי מפתחות ובפרסים נוספים.

ביום רביעי הקרוב (8.8.2012) יגיע אוטובוס "קו ה-CASH" לקריות. מסלול הקו – קרית חיים: רח' אח"י אילת, מתחם הגאלה, חלוצי התעשייה – קרית מוצקיןקרית ביאליקקרית אתא – עמק האלכוהול קרית אתא. שעות הגעה לערים: קריית מוצקין (21:00), קרית ביאליק (22:00) וקרית אתא (23:00).

בין השאלות שעליהן יידרשו הנוסעים לענות נכונה כדי לזכות:

מהי כמות האלכוהול המותרת בדם לנהג (50 מיליגרם לליטר דם או 290 מיקרוגרם לליטר אוויר נשוף), כמה קווי לילה יש (47 קווים שמגיעים ל-55 ערים) ועוד. בניגוד ל"מונית הכסף", את השאלות לא ישאל הנהג, אלא שחקן מחופש לינשוף, החיה הלילית שנבחרה לשמש כסמל המיזם. בנסיעת הבכורה הלילה יפעל הקו בתל-אביב.

קווי הלילה שיזם משרד התחבורה נועדו לאפשר לצעירים ברחבי הארץ לצאת לבלות ולחזור הביתה בשלום, בלי להסתכן בנהיגה בשכרות ובלי להוציא סכומי כסף נכבדים על דלק, על חניה או על מוניות. מדובר בקווי אוטובוס רגילים המופעלים על ידי חברות התחבורה הציבורית המוכרות, מאזורי המגורים אל מוקדי הבילוי ובחזרה.

מרבית הקווים פועלים בימי הקיץ בכל לילה מחצות ועד 04:00 לפנות בוקר, והמחיר- כמו נסיעה רגילה.

"זהו אחד ממיזמי הדגל שלנו", אמר שר התחבורה ישראל כץ. "הנתונים מראים שיותר ויותר צעירים יוצאים לבלות וחוזרים הביתה בקווי הלילה. כל נהג שתוי שעלייתו לכביש נמנעה בזכות קווי הלילה הוא הצלחה." לאחר שבקיץ שעבר השתמשו בקווי הלילה 600 אלף נוסעים צעירים, השנה מעריך משרד התחבורה שייסעו בהם כ-700 אלף. בדיקה שערך מרכז המחקר והמידע של הכנסת קבע כי באזורים שבהם פעלו קווי הלילה חלה ירידה משמעותית במספר תאונות הדרכים והנפגעים.

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל