6 באוגוסט 2012

פניקס תיקונים > מזגנים בחיפה > מזגנים בקריות > מכונות כביסה בחיפה > מכונות כביסה > מקררים בקריות > מקררים בחיפה

קרית ים מציגה: בית העלמין מוזנח? אל תדברו על זה בפייסבוק


חלקת הקבר. "כאילו הייתי מאחרוני הטוקבקיסטים המשתלחים"

תושבת קרית ים הזדעזעה מההזנחה בבית העלמין צור-שלום שבו קבור בנה הקטן: "גם כך קשה לי להגיע לקבר שלו, שאמור להיות קדוש ושליו. אז לראות טינופת, עשביה והזנחה, זה פשוט מזעזע" * כך היא כתבה לראש העירייה בדף הפייסבוק שלו * ב"זמן קריות" דווח כי בתגובה נמחקה פנייתה

ענת בקשי, תושבת קרית ים, נוהגת להגיע לעיתים קרובות בארבע השנים האחרונות לבית העלמין צור שלום בקרית ביאליק, על מנת לפקוד את קברו של בנה הקטן, אותו איבדה כשהיה בסך הכל בן 12. אולם בתקופה האחרונה, בנוסף לתעצומות הנפש הנדרשות ממנה בכל ביקור במקום, היא נתקלת בקשיים מסוג אחר להם לא ציפתה כלל וכלל.

אורית פרץ-ארי דיווחה ב"זמן קריות" כי בקשי גילתה שהחלקה השמורה לקרית ים בבית העלמין, נמצאת במצב של הזנחה קשה. "איבדתי את הילד שלי, ואני בטוחה שאנשים מבינים כמה זה קשה", היא מספרת. "גם ככה קשה לי להגיע לקבר שלו. זה דורש ממני תעצומות נפשיות, ובדרך כלל מישהו מגיע ללוות אותי. להגיע למקום הזה, שאמור להיות קדוש ושליו, מקום מנוחתו האחרונה, ולראות טינופת שמקיפה את הקבר, עשביה שמכסה אותו כמעט לגמרי והזנחה בכל פינה – זה פשוט מזעזע. גם אבי קבור שם, ולפני שבועיים אמי נפלה כשביקרה במקום, בגלל השורשים הבולטים מהקרקע".

בקשי ניסתה לפנות לעירייה לעזרה, אך לדבריה לא נענתה. לכן חליטה לפנות לראש העירייה שמואל סיסו באופן אישי על גבי עמוד הפייסבוק שלו. "היום הלכתי לבית העלמין לקבר של הבן שלי, אבל לא רואים כבר את הקבר", כתבה לו. "המראה מזעזע. רואים רק לכלוך, אבק, עשביה שמכסה את כל הקבר, גדר פרוצה. לא מספיק שקשה ללכת לבית העלמין לילד שנפטר בן 12, אז אני גם צריכה לחוות כזאת חוויה מזעזעת. אני פונה אליך בבקשה לטפל בעניין בדחיפות. אני ממש מזועזעת, אין לי מילים אחרות לבטא את הכאב הזה".

לכל הדעות לא מדובר בפניה מתלהמת, אך התשובה לה זכתה ענת הייתה מאד מפתיעה: "ראיתי שראש העירייה מתייחס לכל מיני נושאים בדף הפייסבוק שלו, ורציתי לפנות אליו ישירות ולדבר מתוך הכאב האישי שלי, למרות שהבעיה היא לא רק שלי. ומה עשו בתגובה? פשוט מחקו את הפניה שלי, כאילו הייתי מאחרוני הטוקבקיסטים המשתלחים".

העירייה: אנחנו מטפלים באופן מיידי

חברתה הקרובה של בקשי ניסתה גם היא את מזלה, ופנתה הפעם בדף הפייסבוק הרשמי של עיריית קריית ים והעלתה את אותה טענה. הפעם אמנם לא מחקו את פנייתה, אך היא נותרה ללא מענה.

זמן קצר אחרי ש"זמן קריות" פנה לעירייה בעניין, הופיעה לפתע תגובת העירייה אל פנייתה בזו הלשון: "צודקת לגמרי. אודה לך אם תעבירי לי בדחיפות את הפרטים המלאים של מיקום החלקה והשם, על מנת שהנושא יטופל".

יו"ר המועצה הדתית בקרית ים, עמי אילוז, מנסה להסביר איך התדרדר מצבו הפיזי של בית העלמין: "החלקה של קריית ים כוללת 10,000 קברים, על שטח של 26 דונם. ישנם שני עובדים של המועצה הדתית, שמתחזקים את החלקה על בסיס יום-יומי. עשינו לא מזמן פרויקט לסלילת השבילים למעבר בין הקברים, וכל רבעון ולפני מועדים מיוחדים, כמו ט' באב האחרון, אנחנו מתגברים עם חברה קבלנית שמגיעה עם פועלים שלה לנקות.

"ישנה בעיה של קרקע פורייה, והעשבייה עולה מאוד מהר. בקטע הקרוב לגדר ישנם עצי איקליפטוס, שמשירים המון עלים. תוך יומיים האזור מתמלא מחדש. לגבי הגדר, שהייתה זמנית והרוחות העיפו אותה, אנחנו מוציאים בימים אלו מכרז לבניית חומת אבן, ותוך חודשיים כבר יתחילו לעבוד בשטח".

מעיריית קרית ים נמסר בתגובה ל"זמן קריות": "עיריית קרית ים מטפלת ומתחזקת את בית העלמין ברמה הגבוהה ביותר שאפשר. כל אחד מבאי המקום יודע כי בכל מקרה של דיווח על מפגע מכל סוג – ממהרת העירייה לטפל באופן מיידי".

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל