13 באוגוסט 2012

שנה וחצי לאחר הפתיחה: מסעדת "נתק`ה" פונתה משדרות אח"י אילת


אישתו של הבעלים ניר גרובשטיין, הנמצאת בהליכי גירושין ממנו, הצליחה להביא לביטול חוזה השכירות. עו"ד נדב מאיוסט, שייצג את בעל העסק: "לא ייתכן שאדם יישב בנכס ללא חוזה, לא ישלם שכירות ויטען שהעסק הינו שלו, ושאי אפשר לפנותו". גרובשטיין: "שכר הדירה היה יקר והחלטתי לעזוב. אני הבאתי את המשאיות"
אבי אדר, עיתון "חדשות הקריות"

עו"ד נדב מאיוסט

במהלך בזק לילי פונתה מסעדת "נתק'ה" מרחוב אח"י אילת בקרית חיים, כשנה וחצי לאחר פתיחתה. איש העסקים, ניר גרובשטיין, הטוען כי הוא בעל העסק, הגיע לשטח המסעדה בשעה 7:30 בבוקר, אז גילה שכל הציוד כבר הועמס על משאית לקראת פינוי. מאחורי הפינוי עומד עו"ד נדב מאיוסט, שייצג את בעל הנכס.

הנכס שברחוב אח"י אילת הושכר ע"י אישתו של גרובשטיין, הנמצאת בהליכי גירושין ממנו. לטענתה, היא נזרקה מהמקום ע"י בעלה, וכדי שלא ייצברו עוד חובות על שמה, ביקשה לבטל את חוזה השכירות ולהשיב את הנכס לבעליו.

בעל העסק חתם עם האישה על הסכם גישור, באמצעות עו"ד מאיוסט, לפיו חוזה השכירות מתבטל לאלתר והנכס מוחזר לבעלים. ההסכם קיבל תוקף של פסק דין, והבעלים החל לפעול למימושו ולפינוי הנכס המושכר.

גרובשטיין קיבל צו מניעה עד 31.7, אלא שהוא התבטל במעמד צד אחד, באמצעות עו"ד מאיוסט, וכך נסללה הדרך לפינוי המושכר ללא ידיעת איש העסקים.

באחד הימים, בשעה 5:30 בבוקר, הגיעו עו"ד מאיוסט והבעלים לשטח המסעדה, יחד עם פורץ מנעולים ו-10 מובילים, ותוך שעה הסתיים ניתוק המקררים והמזגנים, וכל המסעדה הועמסה על המשאית. בשלב זה הגיע למקום גרובשטיין, שטען כי הוא הבעלים, וכי הוצא צו מניעה. למקום הוזמנו ארבע ניידות שהרגיעו את הרוחות והמתינו לראות איזה צו מניעה הינו תקף.

בינתיים ניהלו הצדדים משא ומתן, שבסיומו ביקש גרובשטיין, לפנות את הנכס בהסכמה, ולקחת את הציוד למקום אחר. הצדדים חתמו על הסכם פשרה והציוד נלקח למיקום החדש של העסק.

עו"ד מאיוסט: "לא ייתכן שאדם יישב בנכס ללא חוזה, לא ישלם שכירות ויטען שהעסק הינו שלו, ושאי אפשר לפנותו. זה בלתי נתפס ששוכרים מכניסים יד לכיסו של בעל העסק ובוחרים שלא לשלם. העדפנו לוותר על המלחמות המיותרות ולפנות מהנכס פולש שאין לנו עניין שיישב במקום, מאשר לנסות לכסות את חובות השכירות באמצעות מכירת הציוד".

גרובשטיין מסר בתגובה: "שכר הדירה היה יקר והחלטנו לעזוב לרח' האיצטדיון. אני עצמי הבאתי את המשאיות".

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל