14 באוגוסט 2012

פניקס תיקונים > מזגנים בחיפה > מזגנים בקריות > מכונות כביסה בחיפה > מכונות כביסה > מקררים בקריות > מקררים בחיפה

אגודת הסטודנטים בחיפה מאיימת בתביעת דיבה נגד עיריית קרית ביאליק


רדיו חיפה: במכתב ששלח בא כוחה של האגודה, עו"ד שי פניני, ליועצת המשפטית של עיריית קרית ביאליק נכתב, כי דברים שנכתבו בהודעת דובר העירייה בשבוע שעבר בגנות האגודה, רמסו ברגל גסה את שמה הטוב של מרשתו ושל העומדים בראשה בעבר ובעתיד * עוד הוסיף, כי במידה והעירייה לא תפצה את האגודה ב- 50,000 שקלים ותפרסם התנצלות, תעמוד מרשתו על זכותה להיפרע מהעירייה על מלוא הנזקים, שנגרמו לה בשל התנהלות העירייה * עיריית קרית ביאליק: "אם נגיע לבית המשפט, נציג אסמכתאות המתייחסות להתנהלות האגודה בעבר, שיש בהן כדי להביך את סיעת הצעירים קרית ביאליק"
אייל מויאל, רדיו חיפה 

עיריית קרית ביאליק (צילום: דר אבישי טייכר)

בשבועות האחרונים התקיים עימות בין חברי מועצת העיר קרית ביאליק מסיעת ה"צעירים", גל הדרי והדס צור לבין ראש העירייה, אלי דוקורסקי. בשבוע שעבר גלש העימות לפסים אישיים כשהשניים שלחו מכתב חריף לראש העירייה, אלי דוקורסקי, שכותרתו, "מינהל בלתי תקין ואי-סדרים בהליך הדמוקרטי של פעילות מועצת העיר". במכתב נטען, כי מנכ"ל העירייה ביקש מהם (מהדרי וצור) בשיחה טלפונית להצביע ולאשר העברת כספים בגובה מאות אלפי שקלים, אך בקשתם לקיים ישיבה שלא מן המניין, בשל לטענתם בעיות אבטחה בפארק עירוני במהלך החופש הגדול, עדיין לא נענתה. "אנו מסרבים לקחת חלק בהתנהלות חסרת אחריות, בלתי-תקינה ואנטי-דמוקרטית זו אשר לה אתה אחראי באופן אישי" כתבו השניים לדוקורסקי.

עיריית קרית ביאליק הגיבה בהודעה לתקשורת שכותרתה: "העירייה מגנה את סיעת הצעירים שחבריה היו היחידים שסירבו לתמוך בקבלת תקציב להתאמת מבנים לגני ילדים לגילאי 3-4". בהודעה נכתב, כי מועצת עיריית קריית ביאליק אישרה בשבוע שעבר תקציב של 900,000 שקלים שהעביר משרד החינוך לעירייה להתאמת מבנים לכיתות גן לגילאי 3-4. "בשנה הקרובה תיפתח העירייה ארבעה גנים חדשים לילדים בגילאי 3-4, שיהנו מחינוך חינם בהתאם להחלטת הממשלה. שני חברי סיעת הצעירים גל הדרי והדס צור היו היחידים שסירבו להשתתף בהצבעה. הם עשו זאת מתוך רצון למנוע את פתיחת הגנים לילדי העיר בגילאי 3-4 ובכך ליצור אנדרלמוסיה לציבור ההורים".

עוד נכתב בהודעת העירייה: "הסיעה הזאת מתנהגת בהפקרות ומתנהגת באופן מבייש. נציגת הסיעה כבר שנתיים אינה מגיעה לישיבות ועדת החינוך והסיעה נוהגת להצביע נגד אישור תקציבים לפיתוח העיר אותם מצליח לגייס ראש העיר ממקורות שונים. כנראה שהעובדה שראש הסיעה בילה 3 חודשים במזרח הרחוק, תוך זניחת הציבור ששלח אותו למועצת העיר, מסבירה את ההתנהלות ההזויה של הסיעה, ששואבת את השראתה מהימים המביכים והשערורייתיים שאיפיינו בעבר את אגודת הסטודנטים בחיפה".

גל הדרי (צילום שי וקנין)

הדרי וצור הגיבו בחריפות לדברים: "הנחינו את עורך הדין שלנו להכין כתב תביעה בגין הוצאת דיבה. ההסתה הפרועה, השקרים וההתקפות האישיות נגדנו מלמדים על פאניקה וניסיון נוסף של מערך הדוברות הבזבזני של העירייה להשתיק ביקורת לגיטימית. כאמור, העניין הוצג לנו בטלפון בצורה לקונית ומטעה שאינו מתיישב עם מה שטוענת כעת העירייה והמידע שהיא מסתירה מפני הציבור. למנכ"ל העירייה אין כלל סמכות לבצע הצבעות. ביקשנו ממנו לקיים ישיבה ולדון, אך הוא ניתק את השיחה. הטענה שהצבענו נגד העניין היא שקרית לחלוטין. שקרית היא גם הטענה שהצביעו כל חברי המועצה. לראיה, לחבר המועצה ד"ר צביקה ברקאי לא פנו כלל" נכתב בתגובה.

עוד כתבו השניים, "אנו תומכים באופן עקבי בחינוך ופיתוח. לא עלינו נכתב דו"ח חריף של מבקר המדינה, לא נגדנו פורסם על ביצוע מינויים פוליטיים של פעילי בחירות, מינוי יועצים בניגוד לתקנות ופעילות בניגוד לחוק, לא אנחנו מעלים מיסים ומבזבזים את כספי הציבור. בכל מקרה, התקפה בזויה, שקרית וחסרת תקדים זו נועדה להסיח את הדעת מכך שהעירייה פועלת בניגוד לחוק".

כאמור, בעקבות הדברים מאיימת גם אגודת הסטודנטים בחיפה לתבוע את העירייה בגין פגיעה בשמה הטוב. במכתב ששלח עו"ד פניני, ליועצת המשפטית של העירייה נכתב, בין היתר, "ראשית תציין מרשתי כי לא ברור לה מדוע עיריית קריית ביאליק בוחרת לרמוס את שמה הטוב בעניינים אשר אין מרשתי צד להם בשום צורה ואופן ולא ברור לה מדוע בוחרת העירייה להסיט את הדיון אשר עסק באי חוקיות מהלכים המבוצעים בעירייה ולהעמיד במרכזו את שמה הטוב של מרשתי… יובהר ויודגש כי בתגובתה של העירייה במסגרת הכתבה רמסה העירייה ברגל גסה את שמה הטוב של מרשתי ושל העומדים בראשה בעבר ובעתיד, פגיעה חמורה וקיצונית אשר כול כולה נועדה להכפיש את שמה של מרשתי בכדי לנסות ולחמוק מביקורת ציבורית על מהלכים אשר נעשים על ידי העירייה… קרי, בתגובתה של העירייה כפי שזו פורסמה בכלי התקשורת השונים יש בכדי להכפיש ולרמוס את שמה הטוב של מרשתי ואת שמם הטוב של מנהלי מרשתי בשנים האחרונות ויש בה בכדי לגרום נזקים ממשיים למרשתי".

עו"ד פניני הוסיף, "לאור העובדה כי הכפשת שמה של מרשתי נעשתה בזדון ובכוונת מכוון ולפנים משורת הדין, מוכנה מרשתי שלא לפנות לערכאות המוסמכות במידה ותפוצה מרשתי בסך של 50,000 ₪ בגין הפגיעה החמורה בשמה הטוב ובמידה ותפרסם העירייה התנצלות בנוסח מוסכם על הצדדים בכל אמצעי תקשורת בה בחרה העירייה להכפיש ולרמוס את שמה הטוב של מרשתי, והכל תוך שבעה ימים ממועד קבלת פנייתה זו… יובהר ויודגש כי סכום הפיצוי אותו דורשת מרשתי איננו סכום ממנו מבקשת מרשתי להתעשר, אלא בכדי לנסות ולצמצם ולו במעט את הנזק הרב אותו גרמה העירייה לשמה הטוב בכוונתה של מרשתי להשתמש בכל סכום ( בין אם ישולם במסגרת פשרה ובין אם במסגרת פסק דין) לטובת חלוקת מלגות לסטודנטים נזקקים ובכך תוכל אולי במעט לצמצם את הנזקים האדירים אשר נגרמו לשמה הטוב".

ראש עיריית קרית ביאליק, אלי דוקורסקי

לסיכום כתב עו"ד פניני, "אין בפנייה זו בכדי למצות את מלוא טענותיה של מרשתי כלפי עיריית קריית ביאליק ודרישתה של מרשתי במסגרת סעיף 6 לפנייתי זו הינה לצרכי פשרה בלבד ובמידה ותאלץ מרשתי לפנות לערכאות המוסמכות- הרי שזו תעמוד על זכותה להיפרע מהעירייה על מלוא הנזקים, הישירים והעקיפים אשר נגרמו לה בשל התנהלות העירייה…בהעדר תשובה לפנייה זו ו/או בהעדר הסכמה לדרישותיה של מרשתי תוך התקופה המצוינת בפנייה זו, תאלץ מרשתי לפנות לערכאות המוסמכות לטובת מימוש זכויותיה… התראה נוספת לא תישלח".

"ניסיון נואש נוסף של סיעת הצעירים להסית את הדיון"

מעיריית קרית ביאליק נמסר בתגובה: "מדובר בניסיון נואש נוסף של סיעת הצעירים להסית את הדיון ואת הפאניקה בו היא שרויה עקב סירובה לתמוך באישור 900,000 שקלים שגייס ראש העיר, אלי דוקורסקי, לטובת פתיחת גני ילדים חינם לגילאי 3-4. אם תפנה אגודת הסטודנטים בחיפה לבית המשפט, יוצגו בפני כבוד השופט אסמכתאות המתייחסות להתנהלות האגודה בעבר, שיש בהן כדי להביך את סיעת הצעירים קריית ביאליק".

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל