16 באוגוסט 2012

פניקס תיקונים > מזגנים בחיפה > מזגנים בקריות > מכונות כביסה בחיפה > מכונות כביסה > מקררים בקריות > מקררים בחיפה

מה שכל בעל עסק צריך לדעת על שיווק ופרסום אפקטיבי


חגית יצחק, מומחית באסטרטגיה פרסומית ושיווק מתקדם – בעלת מאץ פוינט תקשורת שיווקית – בטור אישי לקריות באינטרנט: אתה משקיע כספים ומשאבים רבים בשיווק ופרסום העסק שלך, אך התוצאות אינן מספקות אותך? הסוד הפשוט – ארגז כלים יישומי למיצוי הפוטנציאל מבלי ללכת לאיבוד

טור אישי. חגית יצחק

ניוזלטר מקצועי הוא ניוזלטר מוכר, הכל על מערכת הדיוור האלקטרונית

עולם האינטרנט הפך בשנים האחרונות לחלק בלתי נפרד מכל תחומי החיים שמרכיבים את היום יום של כולנו. ומכיוון שכך גם מערכת היחסים שאפיינה את הקשר בין בעלי העסקים ללקוחות קיבלה ממד שונה הן בחיי העסק והן בחייו הפרטיים של הלקוח. הקשר בין השניים הפך להיות אישי הרבה יותר מבעבר, מה שמצריך מבעל העסק להיות מעודכן בצרכים המדויקים של הלקוחות שלו, על מנת שיוכל להציע את השירות המתאים ביותר עבורם. אחד הכלים שנמצאו יעילים להעברת מסרים הוא הדיוור האלקטרוני. מדובר במערכת שליחה אוטומטית אשר מסוגלת לשלוח מסר שיווקי איכותי לכל רשימת הדיוור של העסק בלחיצת כפתור אחת. באמצעות שיטת הפצה זו אפשר למשוך את הלקוחות הפוטנציאליים ולהפוך אותם להיות לקוחות קבועים, לפתח קשר איכותי עם לקוחות רבים בו זמנית, לפרסם הטבות והצעות מעניינות בתור צ'ופר ללקוחות קבועים, להציג מוצרים חדישים, וגם להגדיל את מאגר הלקוחות החדשים. השיטה היא מאוד פשוטה ויושמה כבר על ידי אלפי בתי עסק, אשר זיהו את הפוטנציאל, כאשר ניוזלטר הוא מילת המפתח כי הוא זה שאחראי על העברת המסר השיווקי של החברה.

מאחורי כל ניוזלטר טוב, עומדת הבנה שיווקית בסיסית ופשוטה: הדרך לליבו (וכיסו) של הלקוח, אינה עוברת רק דרך מבצעים אטרקטיביים כי אם בראש ובראשונה בביסוס הקשר איתו, בנאמנות שלו למוצר או לשירות, ובתפיסתו אותך כמקצועי ואמין.

בעיני, לניוזלטר איכותי יש יתרונות רבים הן תדמיתיים והן שיווקיים. ניוזלטר בעל תוכן מקצועי מחזק את הקשר עם הלקוח ומגביר את הנאמנות שלו למוצר או לשירות. להבדיל ממיילים נקודתיים שמבשרים על מבצע חדש ואינם מקבלים תשומת לב מיוחדת מהלקוח. ניוזלטרים עם כתבות תוכן, זוכים לתשומת לב גבוהה עוד יותר מצד הקוראים. באופן אישי אני אוהבת את הניוזלטר של קופ"ח כללית. הוא עשיר בכתבות ומחקרים חדשים בנושאי בריאות 'חמים' וכך משכילה הקופה לשמור על קשר עם הלקוחות ולשמר את שביעות רצונם. יתרון נוסף הוא, היכולת למדוד ולנתח את העניין של הגולשים בניוזלטר. אחרי הדיוור ניתן לקבל דו"ח שמציג באופן מספרי ומדויק כמה גולשים פתחו את המיילים, אילו כתבות נקראו, כמה זמן שהה הגולש בכל כתבה, כמה גולשים המשיכו מהניוזלטר לאתר ונתונים נוספים. כך שעם הזמן אתה יכול ללמוד את הלקוחות ואת תחומי העניין שלהם, וזהו ידע שיכול, ללא ספק, להביא גם לגידול במכירות.

בעת הכנת הניוזלטר חשוב שתדע שעליך להשתמש בו על פי חוקי הצרכן הקשורים לשליחת הודעות פרסומיות, אחרת הוא יכול להזיק לעסק שלך. כמו כן, הניוזלטר צריך להיות כפוף לחוקי הספאם שנחקקו בשנת 2008 ואשר מצריכים קבלת אישורו של הלקוח לפני שליחת דואר שיווקי. חשוב שהניוזלטר יהיה מקצועי כדי שלא יפגע בתדמית שלך בעיני הלקוחות ועוד יותר חשוב שיהיה עדין ובעל ערך מוסף.

הכותרת שלך צריכה להיות מושכת, כדי שתמשוך את מקבלה לפתוח דווקא את הניוזלטר שלך. כדאי שהפניה תהיה אישית עם אזכור שמו הפרטי של מקבל הדיוור. חשוב שתתמקד בנושא אחד מרכזי או שניים כדי שהלקוח לא 'יאבד כיוון'. זכור כי בסופו של דבר אתה רוצה שהלקוח ירכוש את המוצר שלך, או שיישאר נאמן לך, לכן, הקפד לשים קישור לעמוד שיווקי של המוצר שלך או לאתר האינטרנט שלך.

לסיכום, כדי שהניוזלטר שלך ישיג את מטרותיו, הוא חייב להיות ניוזלטר איכותי, מקצועי ורציני. הוא צריך לספק ללקוח מידע מעשיר מעולם התוכן של העסק ובשורה התחתונה להניע לפעולה.

– הכותבת היא מייסדת ובעלים של חברת match point, חברה לתקשורת שיווקית ולמיתוג עסקים

בואו להיות חברים של match point בפייסבוק

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל