19 באוגוסט 2012

חי-פארק: האכילו ג'ירף בשקיות וגרמו למותו


אנשי גן החיות בקרית מוצקין מצאו את הג'ירף ג'באר כשהוא ללא רוח חיים * מהנתיחה שבוצעה בגופתו התברר כי שקיות חטיפים ושקיות ניילון יצרו אל הג'ירף המסכן חסימת מעיים * המבקרים האכילו את ג'באר למרות ההנחיות שלא להאכיל חיות

טרגדיה בחי-פארק קרית מוצקין: הג'ירף ג'באר נמצא מת בבוקר יום שבת. אנשי השירות הווטרינרי מבית דגן שהוזעקו צפונה ביצעו השבת נתיחה לאחר המוות וגילו כי ג'באר מת כתוצאה מחסימת מעיים. "זהו מוות בייסורים", נמסר.

מתברר כי למרות מאמצי ההסברה האדירים שמשקיעה הנהלת החי-פארק, למרות הפרסומים בעלוני המידע, הנחיות המדריכים והשילוט הרב הפרוס ברחבי הפארק, ישנו עדיין מיעוט מבין המבקרים שמתעלם מן ההנחיות ומאכיל את בעלי החיים. בקיבתו של ג'באר נמצאו מספר שקיות של חטיפי במבה וביסלי שנתנו לו המבקרים. "הם אולי חשבו שהם מפנקים אותו – אלא שבמישרין הביאו למותו", אמרו בחי-פארק.

עתה, נותרה בחי-פארק קרית מוצקין הג'ירפה אולגה. אולגה שהובאה לקריית מוצקין לפני שלוש שנים כדי לארח חברה ולשמש בת זוג לג'באר הבודד – נותרה עתה בודדה. מאז שעות הבוקר היא מתקשה לתפקד, ממעטת לאכול, אינה נענית למטפליה ומגלה חשדנות.

הצעת חוק: 5,000 ש"ח קנס למאכילי בע"ח בגני חיות

בעקבות מותו של הג׳ירף החליט ח״כ יואל חסון ליזום הצעת חוק שתקבע עונש של עד 5,000 שקל למאכילים בעלי חיים בגני חיות ופארקים.

״מותו המיותר של הג׳ירף, כמו גם מותם של עוד עשרות בעלי חיים בשנה בגני חיות כתוצאה מהאכלתם על ידי הציבור בניגוד להוראות, מחייבת חקיקה שתקבע קנס כספי על מנת להרתיע ולמנוע ממקרים שכאלו להתרחש גם בעתיד", ציין חסון.

עם חזרת הכנסת לעבודה סדירה צפוי חסון להעלות את ההצעת החוק

שתף בפייסבוקשתף לחברים בפייסבוק    עורכי דין משפחה  גילה מדינה| בית דפוס | סוכות בחיפה | פשיטת רגל | עיסוי בקריות נטור | חדרים בקריות VIP רומס| חדקונית הדקל